Cor de Kaasboer: ‘Ook jongeren weten steeds vaker de weg naar de weekmarkt te vinden’
Cor Donselaar, beter bekend als Cor de Kaasboer, staat al 23 jaar op de weekmarkt. Ook op het eiland Tholen is hij op diverse markten te vinden. Hij merkt dat de populariteit van de weekmarkt steeds groter wordt: “Ook jongeren weten steeds vaker de weg naar de weekmarkt te vinden.”
Hij besloot destijds geen winkel te openen, maar koos bewust voor de markt. “Ik had liever een standplaats dan een winkel. Daarmee zit je altijd op dezelfde plaats en ik wil graag meerdere plaatsen van kaas voorzien. Daarnaast vind ik het vooral heel leuk om iedere dag en soms twee keer per dag elders te staan. Iedere dorp heeft zo zijn eigen cultuur en de inwoners hun eigen mentaliteit. Mooi om te zien”, zo zegt Cor die met veel vaste klanten ene fijne band heeft opgebouwd.
“Ik toon graag interesse in de mensen, dat maakt het leuk. Nadelen van de markt? Die zijn er eigenlijk niet, vind ik. Behalve dat het bij guur weer wat minder prettig is.” Cor merkt dat de markt zeker in coronatijd populairder is. “Mensen vinden het veiliger om in de buitenlucht hun boodschappen te doen dan in de super waar het soms erg druk kan zijn, ze vinden het momenteel ook niet zo vervelend om even te wachten, eventueel in de regen. Ze zijn minder geneigd om om die reden naar de supermarkt te gaan. Het bewaren van afstand aan mijn kraam gaat uitstekend. Tussen mij en de klanten gaat dan dankzij de vitrine vanzelf, maar ook onderling houdt men gelukkig goed afstand.” Zo verkoopt Cor heel wat kilo’s kaas met de jong belegen als topseller. “Overigens ook mijn eigen favoriet, een topper.”
Meer uit Tholen
THOLEN - De binnenstad staat op vrijdag 5 en zaterdag 6 juni volledig in het teken van de Haven- en Vestingdagen Tholen. Bezoekers kunnen genieten van een uitgebreid programma met muziek, een historische kampement, oude ambachten, rondvaarten, markten, straattheater, foodpleinen en grote artiestenavonden. Hieronder volgt het programma.
8 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Pieter den Braber (73) uit Sint Philipsland is op 24 april tijdens de lintjesregen benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Naast zijn militaire werk heeft hij zich jarenlang ingezet voor het Rode Kruis. Ook zorgde hij voor een AED in elke woonkern en was hij actief op andere maatschappelijke terreinen.
13 uur geledenTHOLEN - Het Thoolse college van burgemeester en wethouders heeft een akkoord bereikt over de verdeling van de portefeuilles voor de komende vier jaar. Hoewel het college grotendeels ongewijzigd is gebleven, zijn er toch wat verschuivingen. Door de komst van een vierde wethouder zijn taken meer verdeeld en zijn er nieuwe verantwoordelijkheden bijgekomen.
17 uur geledenTHOLEN - De Havendagen in Tholen krijgen dit jaar een middeleeuws karakter. Voor het eerst worden deze gecombineerd met de Nederlandse Vestingstedendagen. Dat betekent dat de stad zich op zaterdag 6 juni volledig onderdompelt in een historische sfeer. Bovendien viert Tholen 660 jaar stadsrechten, wat deze editie extra bijzonder maakt.
1 dag geleden[Advertorial] OUD-VOSSEMEER - Dit jaar viert Manege Vosmaer een bijzonder jubileum: de manege in Oud-Vossemeer is al 55 jaar een vertrouwd adres voor paardenliefhebbers, terwijl de bijbehorende stichting Paardenwelzijn Na Gedane Arbeid haar 25-jarig bestaan viert. Op zaterdag 6 juni komen leerlingen en oud-leden samen voor een feestelijke reünie.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De leden van de vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland bezochten in mei de zoutziederij Zeeuwsche Zoute in Bruinisse.
1 dag geledenTHOLEN - Het nieuwe Thoolse college voor de komende vier jaar is op donderdag 28 mei tijdens de gemeenteraadsvergadering geïnstalleerd. De drie wethouders uit de vorige raadsperiode keren terug, samen met Kees Knulst (SGP), die als vierde wethouder is benoemd. Ook werd een nieuw lid toegelaten tot de raad.
2 dagen geleden