Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cor de Kaasboer: ‘Ook jongeren weten steeds vaker de weg naar de weekmarkt te vinden’

Cor de Kaasboer: ‘Ook jongeren weten steeds vaker de weg naar de weekmarkt te vinden’

Cor Donselaar, beter bekend als Cor de Kaasboer, staat al 23 jaar op de weekmarkt. Ook op het eiland Tholen is hij op diverse markten te vinden. Hij merkt dat de populariteit van de weekmarkt steeds groter wordt: “Ook jongeren weten steeds vaker de weg naar de weekmarkt te vinden.”

Hij besloot destijds geen winkel te openen, maar koos bewust voor de markt. “Ik had liever een standplaats dan een winkel. Daarmee zit je altijd op dezelfde plaats en ik wil graag meerdere plaatsen van kaas voorzien. Daarnaast vind ik het vooral heel leuk om iedere dag en soms twee keer per dag elders te staan. Iedere dorp heeft zo zijn eigen cultuur en de inwoners hun eigen mentaliteit. Mooi om te zien”, zo zegt Cor die met veel vaste klanten ene fijne band heeft opgebouwd. 

“Ik toon graag interesse in de mensen, dat maakt het leuk. Nadelen van de markt? Die zijn er eigenlijk niet, vind ik. Behalve dat het bij guur weer wat minder prettig is.” Cor merkt dat de markt zeker in coronatijd populairder is. “Mensen vinden het veiliger om in de buitenlucht hun boodschappen te doen dan in de super waar het soms erg druk kan zijn, ze vinden het momenteel ook niet zo vervelend om even te wachten, eventueel in de regen. Ze zijn minder geneigd om om die reden naar de supermarkt te gaan. Het bewaren van afstand aan mijn kraam gaat uitstekend. Tussen mij en de klanten gaat dan dankzij de vitrine vanzelf, maar ook onderling houdt men gelukkig goed afstand.” Zo verkoopt Cor heel wat kilo’s kaas met de jong belegen als topseller. “Overigens ook mijn eigen favoriet, een topper.” 

Meer uit Tholen

Groen licht voor nieuwe wijk met 88 woningen in polder Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - De gemeenteraad heeft vorige week donderdag ingestemd met het plan voor een nieuwe woonwijk in Sint-Annaland. Het voorstel maakt de bouw van 88 nieuwe woningen mogelijk aan de noordwestkant van het dorp. Alleen Algemeen Belang Tholen (ABT) stemde tegen.

21 minuten geleden
Jubileumeditie voetbalschool levert ruim 10.000 euro op voor goede doelen

SINT PHILIPSLAND - De jubileumeditie van de voetbalschool is woensdag succesvol afgesloten. Drie dagen vol voetbal, plezier en bekende gasttrainers leverden ruim 10.000 euro op voor goede doelen.

6 uur geleden
Peter Daniels is de nieuwe politiechef van Zeeland: ‘Het politiehart klopt nog’

ZEELAND/WEST-BRABANT - Peter Daniels wordt de nieuwe politiechef van de eenheid Zeeland-West-Brabant. Hij volgt Gerda van Leeuwen op, die in juni met pensioen ging. Daniels komt over van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD), waar hij de afgelopen vijftien jaar werkte.

1 dag geleden
Financiële hulp voor inwoners met veel medisch afval door ziekte of beperking

THOLEN - Inwoners met veel medisch afval kunnen vanaf tot het einde van dit jaar een financiële regeling aanvragen. Zo betalen zij nooit meer dan het gemiddelde voor het aanbieden van restafval.

1 dag geleden
Vanaf november fysieke pas nodig voor toegang tot Zeeuwse milieustraat

SINT-MAARTENSDIJK - Inwoners hebben vanaf 1 november een toegangspas nodig om afval weg te brengen naar de milieustraat in Sint-Maartensdijk of een andere milieustraat in Zeeland. Zonder deze pas blijft de slagboom dicht. De Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) stuurt deze pas automatisch naar alle inwoners die afvalstoffenheffing betalen.

2 dagen geleden
Thoolse derby eindigt onbeslist, SV Smerdiek wint wel van SPS [SPEELRONDE 4]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 11 oktober allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 4.

2 dagen geleden
Succesvolle proef: Thoolse huishoudens verplaatsen stroomgebruik en verlagen piek

THOLEN - Steeds meer Tholenaren passen hun stroomverbruik aan om slimmer gebruik te maken van zonnestroom. In een proef van Stedin, DELTA Energie en Eneco deden ook huishoudens uit onze gemeente mee aan het project waarbij ze vooral overdag stroom gebruikten. Daarmee hielpen ze het elektriciteitsnet te ontlasten én bespaarden ze geld.

2 dagen geleden