Contract Zwitserse bondscoach verlengd na kwalificatie voor WK
LUZERN (ANP) - De Zwitserse bondscoach Murat Yakin heeft met kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar in Qatar contractverlenging afgedwongen. Het contract van de 47-jarige Yakin wordt automatisch verlengd tot 2024. De 49-voudig international van Zwitserland nam de nationale ploeg in augustus onder zijn hoede, na het vertrek van Vladimir Petkovic.
"Nu we ons gekwalificeerd hebben voor het WK, is alles rond", zegt directeur Pierluigi Tami van de Zwitserse bond. "We hadden al afgesproken dat hij in dat geval bondscoach blijft tot 2024."
De Zwitsers troefden Italië in groep C af in de strijd om rechtstreekse plaatsing voor het WK. De ploeg van Yakin sloot de kwalificatie maandag af met een zege op Bulgarije (4-0), terwijl de Italianen niet verder kwamen dan 0-0 bij Noord-Ierland. De kampioen van Europa moet zich nu via de play-offs zien te plaatsen voor de mondiale eindronde.
Onder leiding van Yakin is Zwitserland nog ongeslagen. Zeven interlands leverden vier overwinningen op en drie keer een gelijkspel. Op het EK van afgelopen zomer haalden de Zwitsers met Petkovic als bondscoach de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
XI'AN (ANP) - Henk Fraser is de nieuwe trainer van Shaanxi Union. De Chinese club, die uitkomt in de tweede divisie, meldde de komst van de Nederlander op sociale media. Fraser is aangesteld door landgenoot Edwin Petersen, die technisch directeur is.
5 uur geledenCAGLIARI (ANP) - AC Milan heeft de koppositie in de Serie A overgenomen van stadgenoot Internazionale. De club van coach Massimiliano Allegri won het uitduel bij Cagliari op Sardinië met 1-0. Rafael Leão maakte in de 50e minuut het winnende doelpunt.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
16 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
18 uur geleden