Contract Zwitserse bondscoach verlengd na kwalificatie voor WK
LUZERN (ANP) - De Zwitserse bondscoach Murat Yakin heeft met kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar in Qatar contractverlenging afgedwongen. Het contract van de 47-jarige Yakin wordt automatisch verlengd tot 2024. De 49-voudig international van Zwitserland nam de nationale ploeg in augustus onder zijn hoede, na het vertrek van Vladimir Petkovic.
"Nu we ons gekwalificeerd hebben voor het WK, is alles rond", zegt directeur Pierluigi Tami van de Zwitserse bond. "We hadden al afgesproken dat hij in dat geval bondscoach blijft tot 2024."
De Zwitsers troefden Italië in groep C af in de strijd om rechtstreekse plaatsing voor het WK. De ploeg van Yakin sloot de kwalificatie maandag af met een zege op Bulgarije (4-0), terwijl de Italianen niet verder kwamen dan 0-0 bij Noord-Ierland. De kampioen van Europa moet zich nu via de play-offs zien te plaatsen voor de mondiale eindronde.
Onder leiding van Yakin is Zwitserland nog ongeslagen. Zeven interlands leverden vier overwinningen op en drie keer een gelijkspel. Op het EK van afgelopen zomer haalden de Zwitsers met Petkovic als bondscoach de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
20 uur geleden