Conte volgt ontslagen trainer Nuno op bij Tottenham Hotspur
LONDEN (ANP) - Antonio Conte gaat opnieuw in Engeland werken. De 52-jarige Italiaanse voetbaltrainer bereikte dinsdag een akkoord over een contract tot de zomer van 2023 bij Tottenham Hotspur. Conte volgt de maandag ontslagen Portugees Nuno Espirito Santo op. Conte was van 2016 tot 2018 coach van Chelsea.
Tottenham verloor zaterdag van Manchester United (0-3) en is in de Premier League naar de negende plek gezakt.
Conte hielp Internazionale vorig seizoen aan de landstitel, de eerste sinds 2010. De oud-international vertrok desondanks eind mei omdat hij het niet eens was met de clubleiding. De directie van Inter wilde flink gaan bezuinigen wegens de grote financiële problemen die vooral door de coronapandemie zijn ontstaan. Als gevolg daarvan zou er weinig geld beschikbaar zijn voor investeringen in de spelersgroep.
Emoties
Vitesse is donderdag op White Hart Lane in de Conference League de eerste tegenstander van Tottenham met Conte op de bank. De Arnhemmers versloegen de Londenaren twee weken terug in de Gelredome (1-0). Oranje-international Steven Bergwijn speelt bij Tottenham.
In de zomer was Tottenham ook al in gesprek met Conte, maar toen kwam het niet tot een overeenkomst. "Mijn vertrek bij Inter was nog te vers. Ik had er nog te veel emoties bij. Het was voor mij toen nog niet het juiste moment alweer bij een andere club aan de slag te gaan. Nu de kans zich alsnog voordoet, grijp ik 'm met beide handen aan", aldus Conte, de twintig interlands voor Italië speelde en deel uitmaakte van de selectie die bij het WK van 1994 als tweede eindigde.
De verdere invulling van de technische staf maakt Tottenham op een later moment bekend.
Meer uit Voetbal
BRAGA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal beginnen met een sterk gewijzigde formatie aan het oefenduel met Portugal. Ten opzichte van de vorige oefeninterland tegen Canada van vorige maand hebben alleen keepster Lize Kop, aanvoerster Dominique Janssen, rechtsback Lynn Wilms en middenveldster Wieke Kaptein hun basisplaats behouden.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
12 uur geleden