Contacta gaat voor schwung en verbinding
GOES - Reikhalzend wordt er uitgekeken naar Contacta in Goes. De netwerkbeurs in de Zeelandhallen vindt dinsdag, woensdag en donderdag plaats en de beurskoorts loopt op. En niet alleen bij organisator LMG strategie+creatie, merkt directeur Perry Kentin. “Er is veel vraag naar tickets en exposanten vertellen er ontzettend veel zin in te hebben.”
Contacta kon de afgelopen twee jaar niet op de reguliere wijze doorgaan. “Daardoor ontstaat er nu echt een feestelijk gevoel”, ervaart Kentin. “De tendens qua aanmeldingen is gelijk met de periode voor de coronapandemie. Dat is mooi, want mensen blijken ons nog steeds meteen te vinden.”
Contacta biedt drie dagen inspiratie en ontmoeting in de Zeelandhallen. Op 10.000 vierkante meter presenteren ruim 250 exposanten uit zuidwest-Nederland zich. Zij vertegenwoordigen alle branches. Veel ondernemers laten nieuwe producten en diensten zien, interessant voor collega-standhouders en bezoekers. Daarnaast leveren de workshops en optredens van deskundige sprekers, onder wie Arjen Lubach en Björn Kuipers, waardevolle kennis op.
Jongeren
Bedrijfsleven, overheid en onderwijs komen samen op Contacta, waardoor de beurs een gezellige meeting point is met onverwachte en geplande ontmoetingen. “Zeker in een uitgestrekt gebied als Zeeland is het voor ondernemers handig om met relaties op Contacta af te spreken.”
Meer dan ooit is er aandacht voor jongeren op de beurs, mede ingegeven door de vergrijzing in Zeeland. Exposanten komen graag in contact met jonge mensen en andersom zien studenten op Contacta welke carrièremogelijkheden Zeeland biedt.
Balans
De laatste weken voor Contacta geven Kentin en zijn team vol gas om zoveel mogelijk aandacht te genereren voor de beurs, ook in Noord-Brabant en België. Hiervoor werkt LMG samen met Uitgeverij de Bode, die Weekblad de Bode uitbrengt in Zeeland en West-Brabant. Het thema voor Contacta 2022 is ‘Een nieuwe balans’. Met alle veranderingen in de wereld, zoals de onzekerheden door de oorlog in Oekraïne, de energietransitie, hoge inflatie en stijgende energieprijzen, is het puzzelen voor een nieuwe balans. Kentin verwacht dat dit een belangrijk gespreksonderwerp wordt op de beursvloer. Hij hoopt dat exposanten en bezoekers elkaar tips kunnen geven door hun ervaringen en aanpak te delen. Weekblad de Bode heeft ook een stand op Contacta en directeur Luuk Roozeboom van Uitgeverij de Bode noemt het thema actueler dan ooit. “Je bent altijd op zoek naar balans. Als je die gevonden hebt, veranderen omstandigheden weer en moet je op zoek naar een nieuwe balans. De huidige snelheid en intensiteit van nieuwe ontwikkelingen maken de impact groot.” Zo wordt de uitgeverij geconfronteerd met een rap stijgende papierprijs. “Waar we anderhalf jaar geleden 380 euro betaalden voor een ton papier is dat nu ruim duizend euro.”
Perspectief
Perspectief voor ogen houden helpt ondernemers positief te blijven, vindt Roozeboom. “Onderzoek van het Commissariaat voor de Media toont aan dat de belangstelling voor lokaal nieuws groot is. Dat is goed nieuws voor ons. Onze lezersgroep blijft stabiel.” Vernieuwen doet de uitgeverij bijvoorbeeld met het uitbreiden van het concept van Vriend van de Bode, waarbij ze in samenwerking met ondernemers gerichte lezersacties opzet. In haar beursstand laat de uitgeverij zien waar Weekblad de Bode voor staat. “De Bode verbindt de lokale samenleving van lezers, ondernemers en overheid. De Bode is er voor iedereen.” Op Contacta kunnen bezoekers zich laten fotograferen op de voorpagina van de Bode. Die foto kunnen ze downloaden en delen. Wie de meeste likes krijgt op sociale media, valt in de prijzen.
Katalysator
Sinds 2010 organiseert LMG strategie+creatie Contacta, maar van standje automatische piloot is bij Kentin geen sprake. Hij blijft spanning voelen. “Ieder jaar opnieuw beginnen we from scratch en willen we presteren. Ons doel is dat iedereen het naar zijn zin heeft, het programma en thema relevant vindt en dat het nieuwe relaties oplevert. Na afloop vragen we exposanten en bezoekers naar hun ervaringen. Als de beurs heeft gewerkt als katalysator voor het bedrijfsleven, er schwung in heeft gebracht, dan vind ik dat heel lekker. Het blijft fijn om met LMG bij te dragen aan het versterken van Zeeland.”
Meer uit Beveland
BORSELE - De gemeente Borsele heeft besloten twee nieuwe kunstwerken aan te kopen: De man van de overkant van kunstenares Jeannette Ephraim en Droog-veer van Betsy de Jonge. In totaal wordt hiervoor 51.000 euro uitgetrokken.
1 uur geleden's GRAVENPOLDER - Op donderdag 6 november vindt in 's-Gravenpolder de jaarlijkse herdenking van de Slag om de Schelde plaats.
6 uur geledenGOES - Op woensdag 5 november wordt het nieuwe Integraal Kindcentrum (IKC) De Wingerd officieel geopend aan de Hilleweg 3 in Goes. Wethouder Stan Meulblok verricht om 11.45 uur de openingshandeling. Het kindcentrum is een samenwerking tussen basisschool De Wingerd en kinderopvangorganisatie Gloed, en biedt opvang en onderwijs aan kinderen van 0 tot 13 jaar.
21 uur geledenGOES - Heb jij het al gehoord? Op zaterdag 22 november komt Sinterklaas weer aan in Goes! De goedheiligman meert rond 13.00 uur aan in de stadshaven, waar hij op de historische kade feestelijk wordt verwelkomd door de Kinderburgemeester. Daarna trekt de Sint samen met zijn vrolijke Pieten, muziek en héél veel pepernoten door de binnenstad.
1 dag geleden"Op het moment dat alles onzeker is, geef ik mensen duidelijkheid; dat is wat ze het meest nodig hebben." Fabian Franse (46) uit Kloetinge werkt sinds 2007 als Salvagecoördinator in Zuidwest-Nederland. Wanneer de brandweer uitrukt naar een brand, begint voor bewoners of ondernemers vaak een lange nasleep. Nog vóór de verzekeraar arriveert, biedt Franse als Salvagecoördinator eerste hulp en helpt hij gedupeerden hun situatie weer op orde te krijgen.
1 dag geledenGOES - In de nacht van maandag op dinsdag is er brand uitgebroken bij muziekwinkel Bax in Goes. De brand ontstond rond 00.15 uur in een heftruck binnen het pand aan de Olympiastraat.
1 dag geledenGOES - Op 31 oktober 2025 ontving burgemeester Cees van den Bos in 't Sas de vernieuwde wandelgids van het Oosterscheldepad.
1 dag geleden