
ConsumentenClaim begint nieuwe actie tegen GroeiVermogen
AMSTERDAM (ANP) - Consumenten die eind jaren negentig een aandelenleaseovereenkomst van Fortis GroeiVermogen hebben afgesloten, hebben recht op compensatie. Dat meldt ConsumentenClaim die een nieuwe actie tegen GroeiVermogen is begonnen.
De massaclaimspecialist stelt dat consumenten volgens de rechter aanspraak maken op vergoeding van twee derde van de door hen betaalde restschuld. Ook hebben zij recht op vergoeding van wettelijke rente waarmee de vergoeding bijna op het dubbele uitkomt.
Het gaat om de producten GroeiVermogen en Vermogensversneller waarbij een restschuld kon ontstaan. In totaal werden naar schatting zo'n 40.000 van deze producten verkocht, vooral via de bankkantoren van VSB, het latere Fortis.
Compensatie uitkeren
ConsumentenClaim voert samen met zusterbedrijf Leaseproces al jarenlang verschillende procedures tegen GroeiVermogen. De rechters stelden GroeiVermogen telkens in het ongelijk. Een van die zaken is nu voorgelegd aan de Hoge Raad. Mogelijk doet die nog voor het einde van het jaar uitspraak.
"Na twintig jaar procederen is volkomen duidelijk dat GroeiVermogen moet betalen. De zaak die nu bij de Hoge Raad loopt, is de spreekwoordelijke laatste strohalm, maar naar onze inschatting volstrekt kansloos", zegt Stef Smit, directeur van ConsumentenClaim. Hij doet dan ook een beroep op GroeiVermogen om de zaak niet langer te rekken en gedupeerde klanten eindelijk de compensatie uit te keren waar zij recht op hebben.
Omdat GroeiVermogen niet uit zichzelf wil betalen start ConsumentenClaim een nieuwe actie op basis van 'no cure no pay'. Consumenten met een aandelenleaseproduct GroeiVermogen of Vermogensversneller afgesloten tussen 1997 en 2001 kunnen zich daarvoor gratis aanmelden. Bij een positief resultaat betalen de deelnemers een percentage van 25 procent aan ConsumentenClaim.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP/AFP/RTR) - Apple gaat in beroep tegen een boete van 500 miljoen euro die de Europese Commissie in april had opgelegd. Het Amerikaanse techconcern kreeg de boete omdat het bedrijf erop aanstuurt apps alleen in de eigen appstore aan te bieden. Volgens de Commissie overtreedt Apple daarmee de wet digitale markten (Digital Markets Act).
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse AI-startup Perry heeft 1,6 miljoen euro opgehaald. Het in maart opgerichte bedrijf ontwikkelt door kunstmatige intelligentie (AI) aangedreven werkinstructies voor technici. Het bedrijf wil daarmee het tekort aan technisch personeel aanpakken.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De BRICS-landen waaronder China, Braziliƫ, Rusland, Zuid-Afrika en India willen geen confrontatie met de Amerikaanse president Donald Trump op handelsgebied. Dat zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken na Trumps dreiging een extra importheffing van 10 procent op te leggen voor landen die zich aansluiten bij het "anti-Amerikaanse beleid" van de BRICS.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse industriƫle productie is in mei onverwacht gestegen, meldt het statistiekbureau Destatis. Duitse fabrikanten lijken hun productie te hebben versneld voordat er mogelijk veel hogere handelstarieven op de export naar de Verenigde Staten worden ingevoerd.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft in het tweede kwartaal zwakker gepresteerd bij de handel in olie en gas dan in de eerste drie maanden van dit jaar, mede door de onrust op de oliemarkt over de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Shell zullen de handelsresultaten over de afgelopen periode aanzienlijk lager uitkomen dan in het eerste kwartaal.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag licht omlaag, na de verliesbeurt op vrijdag. Beleggers bleven voorzichtig door het naderen van de deadline voor de invoering van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Trump bevestigde dat de handelstarieven, die voor het eerst in april werden aangekondigd, op 1 augustus van kracht worden voor landen die nog geen akkoord hebben bereikt.
3 uur geledenDE MEERN (ANP) - De grote steden in Nederland trekken fors meer huizenkopers. Dat merkt het Hypotheken Data Netwerk (HDN) op basis van cijfers over hypotheekaanvragen op zijn platform. Het aantal aanvragen voor de aankoop van een woning nam in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht afgelopen kwartaal met bijna 24 procent toe ten opzichte van een jaar terug.
3 uur geleden