Consumentenbond wil regels voor vermelding 'natuurlijk' en 'puur'
DEN HAAG (ANP) - Er moeten heldere regels komen voor het gebruik van de termen ‘natuurlijk’ en ‘puur’ op voedseletiketten. De Consumentenbond pleit voor richtlijnen om misleiding en onduidelijkheid tegen te gaan, net zoals Frankrijk, Groot-Brittannië en Ierland die hebben.
Hoewel er volgens de bond in de Warenwet nauwelijks regels staan voor dergelijke claims nemen consumenten ze vaak serieus. Ze associëren termen als 'met natuurlijke ingrediënten' en '100% natuurlijk' met gezond en fabrikanten spelen daar dan weer op in.
De Consumentenbond kwam formuleringen als 'natuurlijk' en 'puur' tegen op onder meer cola, suikerklontjes, winegums en chips. "Omdat niet is vastgelegd hoe fabrikanten die claims ‘puur’ en ‘natuurlijk’ mogen gebruiken, geven ze er allemaal hun eigen draai aan. Daardoor staat de deur wagenwijd open voor misleiding", zegt directeur Sandra Molenaar van de bond.
Er moeten Europese regels komen en in afwachting daarvan moet Nederland richtlijnen opstellen, vindt de bond. Die roept fabrikanten ook op om loze claims van hun verpakkingen te halen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft beelden gepubliceerd van twee verdachten van de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de beelden, waar de verdachten herkenbaar op staan, is te zien dat de verdachten rond 03.45 uur komen aanrijden op een scooter. Ze plaatsen een explosief bij de buitenmuur van de school, stappen weer op de scooter en rijden weg.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bestuurder van de joodse school Cheider in Amsterdam, Herman Loonstein, is "zeer teleurgesteld" na het gesprek met minister-president Rob Jetten maandagmiddag. Jetten had vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap uitgenodigd na de recente aanslagen op een synagoge in Rotterdam en de joodse school in Amsterdam.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël waarschuwt voor de nieuwe groep die de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor explosies en brandstichting bij Joodse doelen in Europa, waaronder in Nederland. De autoriteiten stellen volgens media als de krant Haaretz dat beelden van incidenten worden verspreid via pro-Iraanse kanalen op sociale media. Die kanalen worden gelinkt aan bijvoorbeeld de Iraanse Revolutionaire Garde of het pro-Iraanse Hezbollah in Libanon.
3 uur geledenROERMOND (ANP) - De Commissie Mijnbouwschade heeft tot nu toe 226 schademeldingen binnengekregen na de dubbele aardbeving in de buurt van Assen afgelopen weekend. Dat laat een woordvoerder weten. Zondag stond de teller bij de commissie nog op 132.
3 uur geleden