Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Congres VS verhoogt schuldplafond tot 31,4 biljoen dollar

Congres VS verhoogt schuldplafond tot 31,4 biljoen dollar

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft woensdag gestemd voor verhoging van het nationale schuldplafond tot 31,4 biljoen dollar (27,9 biljoen euro). Eerder keurde de Senaat de nieuwe leenlimiet al goed. In beide kamers stemden alleen Democraten voor de verhoging.

De verhoging was mogelijk gemaakt door een ingewikkelde deal die Amerikaanse senatoren van beide partijen vorige week dinsdag hadden gesloten. Daarbij werd een tijdelijke wet gecreëerd die de Democraten in staat stelde om wanbetaling op de nationale schuld te voorkomen zonder stemmen van de Republikeinse oppositie. Stemmen voor verhoging van het schuldplafond zou immers slecht vallen bij de Republikeinse achterban.

De hoogte van het schuldplafond, dat het Amerikaanse Congres sinds ongeveer tachtig jaar vaststelt om de regering in staat te stellen haar uitgavenverplichtingen na te komen, stond tot voor kort op ongeveer 29 biljoen dollar (25,7 biljoen euro). De nieuw vastgestelde leenlimiet betekent derhalve een verhoging van zo'n 2,5 biljoen dollar.

De nieuwe limiet stelt de VS in staat om de betalingsverplichtingen tot begin 2023 na te komen.

Meer uit Buitenland

Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

2 uur geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

4 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Nog drie Iraanse voetbalsters zien af van asielaanvraag Australië

CANBERRA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Nog eens drie van de Iraanse voetbalsters die in Australië asiel hadden aangevraagd, hebben besloten terug naar huis te keren. Dat berichtte de krant The Australian zaterdag.

7 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

16 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

17 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

18 uur geleden