Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Congres VS verhoogt schuldplafond tot 31,4 biljoen dollar

Congres VS verhoogt schuldplafond tot 31,4 biljoen dollar

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft woensdag gestemd voor verhoging van het nationale schuldplafond tot 31,4 biljoen dollar (27,9 biljoen euro). Eerder keurde de Senaat de nieuwe leenlimiet al goed. In beide kamers stemden alleen Democraten voor de verhoging.

De verhoging was mogelijk gemaakt door een ingewikkelde deal die Amerikaanse senatoren van beide partijen vorige week dinsdag hadden gesloten. Daarbij werd een tijdelijke wet gecreëerd die de Democraten in staat stelde om wanbetaling op de nationale schuld te voorkomen zonder stemmen van de Republikeinse oppositie. Stemmen voor verhoging van het schuldplafond zou immers slecht vallen bij de Republikeinse achterban.

De hoogte van het schuldplafond, dat het Amerikaanse Congres sinds ongeveer tachtig jaar vaststelt om de regering in staat te stellen haar uitgavenverplichtingen na te komen, stond tot voor kort op ongeveer 29 biljoen dollar (25,7 biljoen euro). De nieuw vastgestelde leenlimiet betekent derhalve een verhoging van zo'n 2,5 biljoen dollar.

De nieuwe limiet stelt de VS in staat om de betalingsverplichtingen tot begin 2023 na te komen.

Meer uit Buitenland

Spaanse minister: EU moet maatregelen tegen Israël nemen

LUXEMBURG (ANP) - De EU moet maatregelen tegen Israël nemen, vindt de Spaanse minister José Manuel Albares Bueno (Buitenlandse Zaken) dinsdag. Als de EU dat niet doet, verliest zij haar geloofwaardigheid, zei hij in Luxemburg voor de start van de vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken. De minister vindt dat het associatieverdrag met Israël moet worden opgeschort.

1 uur geleden
EU-hof: Hongarije overtreedt EU-regels met wet over lhbti-content

LUXEMBURG (ANP) - Hongarije overtreedt artikel 2 van het Verdrag van de Europese Unie met een wet die lhbti-personen "stigmatiseert en marginaliseert", concludeert het Europees Hof van Justitie. De Europese Commissie spande de zaak aan nadat Hongarije vorig jaar een wet had aangenomen die de toegang tot lhbti-content verbiedt of beperkt.

1 uur geleden
Topambtenaar: kantoor premier zette druk op screening Mandelson

LONDEN (ANP) - Het kantoor van de Britse premier Keir Starmer heeft druk gezet op de screening van Peter Mandelson. Dat heeft topambtenaar Olly Robbins gezegd tegen het Britse parlement. Volgens Robbins, die vorige week werd ontslagen vanwege de zaak, moest de screening zo snel mogelijk worden afgerond.

1 uur geleden
Iran dreigt met directe reactie bij nieuwe vijandelijkheden VS

TEHERAN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Iraanse strijdkrachten zullen direct reageren bij "hernieuwde vijandelijkheden van tegenstanders", zegt de Iraanse commandant Ali Abdollahi tegen het Iraanse persbureau Tasnim. Een eerder gesloten bestand met de Verenigde Staten loopt naar verwachting woensdag af.

2 uur geleden
Trump: bestand met Iran duurt tot woensdagavond

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat het bestand met Iran wat hem betreft woensdagavond Amerikaanse tijd afloopt. Dat is later dan tot nu toe werd aangenomen. Tegelijkertijd houdt Trump vol dat het "onwaarschijnlijk" is dat het staakt-het-vuren wordt verlengd.

2 uur geleden
Vijf Palestijnen gedood bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in de Gazastrook zijn maandag zeker vijf Palestijnen gedood, hebben Palestijnse autoriteiten bekendgemaakt.

4 uur geleden
Japan schrapt naoorlogse beperkingen op wapenuitvoer

TOKIO (ANP/RTR) - Japan schrapt decennialange beperkingen op wapenexport. Daardoor kan het land militair materieel verkopen aan bevriende landen. De Japanse premier Sanae Takaichi maakte de herziening van de exportregels dinsdag bekend. Daarmee neemt Japan afstand van het terughoudende veiligheidsbeleid dat het land na de Tweede Wereldoorlog voerde.

4 uur geleden