Congres VS verhoogt schuldplafond tot 31,4 biljoen dollar
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft woensdag gestemd voor verhoging van het nationale schuldplafond tot 31,4 biljoen dollar (27,9 biljoen euro). Eerder keurde de Senaat de nieuwe leenlimiet al goed. In beide kamers stemden alleen Democraten voor de verhoging.
De verhoging was mogelijk gemaakt door een ingewikkelde deal die Amerikaanse senatoren van beide partijen vorige week dinsdag hadden gesloten. Daarbij werd een tijdelijke wet gecreëerd die de Democraten in staat stelde om wanbetaling op de nationale schuld te voorkomen zonder stemmen van de Republikeinse oppositie. Stemmen voor verhoging van het schuldplafond zou immers slecht vallen bij de Republikeinse achterban.
De hoogte van het schuldplafond, dat het Amerikaanse Congres sinds ongeveer tachtig jaar vaststelt om de regering in staat te stellen haar uitgavenverplichtingen na te komen, stond tot voor kort op ongeveer 29 biljoen dollar (25,7 biljoen euro). De nieuw vastgestelde leenlimiet betekent derhalve een verhoging van zo'n 2,5 biljoen dollar.
De nieuwe limiet stelt de VS in staat om de betalingsverplichtingen tot begin 2023 na te komen.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schrijft de rechtse hardliner.
9 minuten geledenROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.
45 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.
1 uur geledenFREETOWN (ANP/AFP) - Een eerste vliegtuig met door de VS uitgewezen personen is in het West-Afrikaanse Sierra Leone geland. Volgens de autoriteiten van het land waren er 25 mensen uit West-Afrikaanse landen aan boord.
1 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - Het Filipijnse hooggerechtshof stemt niet in met een verzoek van senator Ronald Dela Rosa over het arrestatiebevel dat het Internationaal Strafhof (ICC) tegen hem heeft uitgevaardigd. Hij hoopte dat het hof zijn arrestatie en overdracht aan het ICC in Den Haag tijdelijk zou tegenhouden.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA/AFP/RTR) - De nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar is in Polen met ceremonieel vertoon ontvangen door zijn ambtgenoot Donald Tusk. Magyar versloeg vorige maand bij verkiezingen de langzittende leider Viktor Orbán en brengt nu zijn eerste bezoek aan het buitenland.
2 uur geleden