Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Congres VS verhoogt schuldplafond tot 31,4 biljoen dollar

Congres VS verhoogt schuldplafond tot 31,4 biljoen dollar

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft woensdag gestemd voor verhoging van het nationale schuldplafond tot 31,4 biljoen dollar (27,9 biljoen euro). Eerder keurde de Senaat de nieuwe leenlimiet al goed. In beide kamers stemden alleen Democraten voor de verhoging.

De verhoging was mogelijk gemaakt door een ingewikkelde deal die Amerikaanse senatoren van beide partijen vorige week dinsdag hadden gesloten. Daarbij werd een tijdelijke wet gecreëerd die de Democraten in staat stelde om wanbetaling op de nationale schuld te voorkomen zonder stemmen van de Republikeinse oppositie. Stemmen voor verhoging van het schuldplafond zou immers slecht vallen bij de Republikeinse achterban.

De hoogte van het schuldplafond, dat het Amerikaanse Congres sinds ongeveer tachtig jaar vaststelt om de regering in staat te stellen haar uitgavenverplichtingen na te komen, stond tot voor kort op ongeveer 29 biljoen dollar (25,7 biljoen euro). De nieuw vastgestelde leenlimiet betekent derhalve een verhoging van zo'n 2,5 biljoen dollar.

De nieuwe limiet stelt de VS in staat om de betalingsverplichtingen tot begin 2023 na te komen.

Meer uit Buitenland

Forse toeslag voor buitenlanders in Amerikaanse nationale parken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.

2 uur geleden
Trump stuurt gezant naar Poetin voor overleg over vredesplan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.

3 uur geleden
Bolsonaro begint aan straf voor beramen van staatsgreep

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.

3 uur geleden
Von der Leyen: samenwerking met VS belangrijk voor vrede Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.

4 uur geleden
Trump: heel dicht bij vredesdeal Oekraïne

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."

4 uur geleden
Veroordeelde Braziliaanse ex-president kan niet meer in beroep

BRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeling van oud-president Jair Bolsonaro definitief is. Dat betekent dat Bolsonaro niet meer in beroep kan tegen zijn straf voor het beramen van een coup.

5 uur geleden
Zelensky wil met Europese bondgenoten naar Trump

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil met meerdere Europese leiders naar de Amerikaanse president Donald Trump voor overleg over het Amerikaanse vredesplan met Rusland. Volgens de Oekraïense leider is zijn regering klaar om verder te gaan met het voorgestelde akkoord, dat na onderling overleg is aangepast. Hij wil de openstaande gevoelige punten bespreken met Trump, waarbij volgens hem ook Europese bondgenoten aanwezig moeten zijn.

5 uur geleden