Congres VS verhoogt schuldplafond tot 31,4 biljoen dollar
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft woensdag gestemd voor verhoging van het nationale schuldplafond tot 31,4 biljoen dollar (27,9 biljoen euro). Eerder keurde de Senaat de nieuwe leenlimiet al goed. In beide kamers stemden alleen Democraten voor de verhoging.
De verhoging was mogelijk gemaakt door een ingewikkelde deal die Amerikaanse senatoren van beide partijen vorige week dinsdag hadden gesloten. Daarbij werd een tijdelijke wet gecreëerd die de Democraten in staat stelde om wanbetaling op de nationale schuld te voorkomen zonder stemmen van de Republikeinse oppositie. Stemmen voor verhoging van het schuldplafond zou immers slecht vallen bij de Republikeinse achterban.
De hoogte van het schuldplafond, dat het Amerikaanse Congres sinds ongeveer tachtig jaar vaststelt om de regering in staat te stellen haar uitgavenverplichtingen na te komen, stond tot voor kort op ongeveer 29 biljoen dollar (25,7 biljoen euro). De nieuw vastgestelde leenlimiet betekent derhalve een verhoging van zo'n 2,5 biljoen dollar.
De nieuwe limiet stelt de VS in staat om de betalingsverplichtingen tot begin 2023 na te komen.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - Israël heeft gezegd dat de eigen luchtmacht de hoogste Iraanse leider heeft gedood. "Ali Khamenei was het doelwit van een nauwkeurige, grootschalige operatie uitgevoerd door de Israëlische luchtmacht, geleid door nauwkeurige inlichtingen van de krijgsmacht", citeert nieuwssite Times of Israel uit een verklaring van de strijdkrachten. "Hij bevond zich in zijn centrale leiderschapscomplex in het hart van Teheran, samen met andere hoge functionarissen."
8 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt grootschalig te bombarderen in "het hart van Teheran". Dat meldt het Israëlische leger, dat eraan toevoegt dat de aanvallen gericht zijn tegen "het terroristische regime".
20 minuten geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Zeker een persoon is gewond geraakt toen drones een haven troffen in Oman. Het slachtoffer is een expat, berichten staatsmedia.
44 minuten geledenKARACHI (ANP/AFP/RTR) - Bij pro-Iraanse protesten bij het Amerikaanse consulaat in de Pakistaanse stad Karachi zijn zeker acht mensen omgekomen. Ook zouden zeker twintig mensen gewond zijn geraakt, melden de hulpdiensten. Over de identiteit van de slachtoffers is vooralsnog niets bekendgemaakt.
57 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Kort voor de gezamenlijke aanvallen op Iran hebben de VS en Israël het moment van hun militaire campagne gewijzigd. Dat schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Volgens de krant kon zo opperste leider Ali Khamenei snel worden uitgeschakeld.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Veertig gebouwen in Tel Aviv hebben schade opgelopen na een Iraanse raketaanval op zaterdag. Dat melden de lokale autoriteiten volgens de krant Israëlische Haaretz.
1 uur geledenKARACHI (ANP/AFP) - Betogers hebben in de Pakistaanse miljoenenstad Karachi geprobeerd het Amerikaanse consulaat te bestormen. Het ging volgens een verslaggever om een groep van honderden mensen.
1 uur geleden