
Concerten Vlissingen kondigt festival aan
VLISSINGEN - Het eerstvolgende concert van de Stichting Concerten Vlissingen wordt gehouden op zondag 5 februari in hotel Arion. Broers Balder en Jappe Dendievel spelen hobo en fagot en brengen tijdens het concert werken van Telemann, Fiala, Britten, Henderickx en Bozza.
In april houdt de Stichting Concerten Vlissingen voor de tweede keer het Sprienge Muziek Festival Vlissingen. “Dat gaat op verschillende locaties plaatsvinden,” vertelt Jos Jobse, voorzitter van de Stichting Concerten Vlissingen. “In de Sint Jacobskerk en in hotel Arion aan de boulevard. We richten ons met het festival op de combinatie van klassieke muziek en theater en beeldende kunst voor jong en oud.” Het openingsconcert vindt plaats in de Sint Jacobskerk op zaterdag 15 april met een vertelconcert over het opmerkelijkste liefdespaar uit de geschiedenis van de klassieke muziek: Clara en Robert Schuman. Het concert wordt gegeven door het Myrthen Pianokwartet met Huib Ramaer als verteller.
Familieconcert
“Op zondag hebben we een familieconcert in Arion, met Tobias Borsboom op piano. De voorstelling gaat over Babar, het kleine olifantje. Er komt ook een heel groot papier te liggen waarop kinderen samen met tekenaar Gerard de Bruyne kunnen tekenen. Vorige keer was er erg veel belangstelling voor het familieconcert.” Op zondagmiddag is er een open podium waar klassieke muziek wordt gebracht door Zeeuwse amateurmusici van 7 tot 20 jaar.
Dadaïstisch Revue
Het festival van de Stichting Concerten Vlissingen sluit af met een dinerconcert in hotel Arion. Jobse: “Het is de eerste keer dat we een dinerconcert organiseren. De voorstelling heet ‘Dadaïstisch Revue’ en draait om de muziek van Erik Satie en er wordt ook een korte komische film vertoond: Entr’acte.” De muziek tijdens het concert wordt live gespeeld door pianist Tobias Borsboom. Op het programma staan verder een absurdistisch klankgedicht van Kurt Schwitters en ‘Boem, Paukeslag’, ‘Bedreigde stad’ en ‘Alpenjagerslied’ van Paul van Ostayen.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN- Bij een eenzijdig ongeval op de Rozengracht is rond middernacht een fietser ten val gekomen. De hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse. Medewerkers van de ambulancedienst verleenden eerste hulp. Daarna werd het slachtoffer met spoed overgebracht naar het ziekenhuis. Waardoor de fietser ten val kwam is niet duidelijk.
1 dag geledenVLISSINGEN- Twee medewerkers van de Jumbo aan de Papegaaienburg zijn vrijdagavond onwel geworden tijdens het uitvoeren van hun werkzaamheden. De hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse. De brandweer had de oorzaak snel gevonden. In één van de koelingen was sprake van een lekkage. Hierdoor was een gevaarlijke stof gaan lekken waardoor de medewerkers zich niet goed voelden. Medisch personeel van de ambulancedienst keek beide personen na. Het is niet duidelijk of iemand overgebracht is naar het ziekenhuis.
1 dag geledenVLISSINGEN - Het deelnemersveld voor het 27e HZ Schaaktoernooi is bijna compleet.
1 dag geledenRITTHEM - In Ritthem vindt zaterdag (5 juli) een wedstrijd ringrijden plaats.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Terwijl we massaal klagen over dure boodschappen, hoge energieprijzen en dure benzine gaat bijna 82 procent van de Zeeuwen deze zomer toch 'gewoon' op vakantie. Dat is net iets onder het landelijk gemiddelde. Spanje en Duitsland zijn - naast een trip in eigen land - de populairste bestemmingen. Dat blijkt uit een panelonderzoek van Evisumservice.nl onder 1250 Nederlanders.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Op 5 en 19 juli, evenals op 2 en 16 augustus, organiseert wandelvereniging De Vrolijke Tippelaars duin- en strandtochten in en om Vlissingen.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Deze zomer vinden diverse concerten plaats in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Elke vrijdagmiddag om 12.00 uur bespelen organisten uit onder meer Zeeland, Amsterdam, Rotterdam en Den Haag het Flentroporgel.
2 dagen geleden