Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Computermaker Lenovo zakt op lagere beurs in Hongkong

Computermaker Lenovo zakt op lagere beurs in Hongkong

HONGKONG (ANP) - Lenovo behoorde vrijdag tot de grootste dalers op de aandelenbeurs in Hongkong. De grootste computermaker ter wereld zag de winst afgelopen kwartaal fors dalen als gevolg van de aanhoudende zwakke verkopen van computers wereldwijd. Het Chinese bedrijf voldeed daarmee voor het tweede kwartaal op rij niet aan de verwachtingen van beleggers en analisten. Vanwege de verslechterde economische vooruitzichten zijn consumenten een stuk terughoudender geworden met grote uitgaven aan elektronische apparaten. Het aandeel werd bijna 4 procent lager gezet. Donderdag ging Lenovo ook al flink onderuit kort na de publicatie van de resultaten.

De algehele stemming in Hongkong was eveneens negatief door de aanhoudende zorgen over de crisis in de Chinese vastgoedsector. Het Chinese vastgoedconcern Evergrande heeft in de Verenigde Staten faillissementsbescherming aangevraagd. Het bedrijf gaat gebukt onder zware schulden en hoopt met de stap zijn Amerikaanse bezittingen te beschermen, terwijl het concern werkt aan een herstructurering van zijn schulden. In het aandeel Evergrande kan al enige tijd niet meer worden gehandeld op de Hongkongse beurs.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,1 procent in de min. Het Chinese video- en gamingbedrijf Bilibili zakte 3 procent na tegenvallende resultaten. Branchegenoot Tencent verloor ruim 1 procent. Het Chinese olie- en gasconcern CNOOC steeg 0,9 procent dankzij goed ontvangen resultaten. De beurs in Shanghai hield het verlies beperkt tot 0,1 procent. De Kospi in Seoul zakte 0,7 procent en de All Ordinaries in Sydney hield het hoofd nipt boven water met een plus van 0,1 procent.

De Nikkei in Tokio noteerde kort voor sluiting van de markt 0,6 procent lager. Beleggers verwerkten de nieuwste inflatiegegevens van Japan. Zo bleek dat de inflatie in juli onveranderd is gebleven op 3,3 procent ten opzichte van een maand eerder. Zonder de sterk schommelende prijzen voor verse voeding nam de inflatie af tot 3,1 procent, van 3,3 procent in juni. Dat was conform de verwachting van economen.

Meer uit Financieel

Cargill stopt deels met productie in Sas van Gent

SAS VAN GENT (ANP) - Het voedings- en grondstoffenbedrijf Cargill wil eind dit jaar stoppen met de verwerking van tarwe, de raffinaderij en de productie van ethanol in zijn fabriek in Sas van Gent. De gedeeltelijke stopzetting heeft mogelijk gevolgen voor ongeveer 120 medewerkers, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving van PZC.

26 minuten geleden
Toezichthouder VS onderzoekt Tesla's die soms niet open kunnen

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse toezichthouder voor verkeersveiligheid heeft een onderzoek geopend naar Tesla's van het Model Y die in bepaalde gevallen niet open kunnen. In een aantal gevallen zaten inzittenden daardoor opgesloten in de elektrische auto, meldt een afdeling van de National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA).

43 minuten geleden
Huishoudens volgend jaar 25 euro meer kwijt aan energietransport

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens betalen in 2026 ongeveer 25 euro per jaar meer voor het transport van elektriciteit en gas. De nettarieven gaan daarmee met 3,4 procent omhoog, maakte de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bekend.

1 uur geleden
NVM krijgt nieuwe voorzitter na onverwacht overlijden voorganger

UTRECHT (ANP) - De ledenraad van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) heeft Steve Evers benoemd tot de nieuwe algemeen voorzitter. Vorig jaar oktober overleed toenmalig voorzitter Peter Brussel onverwacht, waarna vicevoorzitter Lana Goutsmits-Gerssen zijn taken waarnam.

1 uur geleden
Draghi: EU blijft achter bij VS en China met hervorming economie

BRUSSEL (ANP/AFP/DPA) - De Europese Unie blijft achter bij de Verenigde Staten en China in het tempo van economische hervormingen. Dat zegt Mario Draghi, voormalig premier van Italië en president van de Europese Centrale Bank (ECB). Een jaar geleden kwam Draghi nog met een uitgebreid rapport met aanbevelingen om de economische vernieuwing in de EU te versnellen.

1 uur geleden
Duits beleggersvertrouwen onverwacht gestegen na sterke daling

MANNHEIM (ANP/BLOOMBERG) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is in september onverwacht licht gestegen, na de scherpe daling in augustus. Dat meldt het Duitse onderzoeksinstituut ZEW. Volgens het instituut is er voorzichtig optimisme onder financiële experts over de Duitse export. De huidige economische situatie blijft nog wel altijd zwak door alle onzekerheid aan het handelsfront.

2 uur geleden
Ford schrapt 1000 banen in Keulen door lage vraag naar e-auto's

KEULEN (ANP/DPA) - Autofabrikant Ford schrapt begin volgend jaar ongeveer duizend banen in zijn fabriek in Keulen, maakte het bedrijf dinsdag bekend. Als reden wordt de lage vraag naar elektrische auto's genoemd.

3 uur geleden