Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Computerfabrikant Dell blinkt uit op Wall Street na cijfers

Computerfabrikant Dell blinkt uit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies was vrijdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York. De computerfabrikant kwam met beter dan verwachte jaarcijfers. Ook de geplaagde vliegtuigtoeleverancier Spirit AeroSystems stond in de belangstelling na berichten door zakenkrant The Wall Street Journal over gesprekken met Boeing over een overname van het bedrijf.

Het aandeel Dell sprong bijna 32 procent omhoog. Het bedrijf profiteerde afgelopen jaar van een sterke vraag naar zijn servers voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Ook keert Dell meer dividend uit. Chipmaker Nvidia, een belangrijke speler rond AI, werd 4 procent hoger gezet.

Spirit AeroSystems ging ruim 15 procent vooruit. Het bedrijf is de producent van de Boeing 737 MAX-rompen waarbij meerdere kwaliteitsproblemen spelen. Mogelijk zou Boeing door een overname beter toezicht willen houden op de problemen bij Spirit. Twintig jaar geleden werd Spirit juist afgesplitst van Boeing (min 1,8 procent).

De hoofdgraadmeters in New York lieten koerswinsten zien op de eerste handelsdag van de nieuwe beursmaand maart. De Dow-Jonesindex steeg 0,2 procent tot 39.087,38 punten. De brede S&P 500 won 0,8 procent tot 5137,08 punten en de technologiebeurs Nasdaq klom 1,1 procent tot 16.274,94 punten.

Weight Watchers in de plus

Het aandeel New York Community Bancorp kelderde 26 procent. De regionale bank stelde "belangrijke zwakke punten" te hebben ontdekt in de interne controles bij de beoordeling van zijn leningen. Het verlies van de bank over het vierde kwartaal valt daardoor tien keer hoger uit dan eerder gemeld. De bank kondigde daarnaast aan dat voorzitter Alessandro DiNello per direct de functies overneemt van president en topman.

Weight Watchers ging meer dan 8 procent omhoog. Het afslankbedrijf verloor donderdag nog ruim 18 procent, na de aankondiging dat Oprah Winfrey dit jaar stopt als bestuurslid van de dieetorganisatie.

Dollar- en oliekoers

De euro was 1,0835 dollar waard, tegen 1,0831 dollar bij het slot van de Europese beurshandel. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,9 procent meer op 79,76 dollar. Brentolie werd 1,8 procent duurder op 83,36 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nederlandse export bloemen en planten zet groei voort

ZOETERMEER (ANP) - Nederland exporteerde vorig jaar voor 7,2 miljard euro aan bloemen en planten. Dat is bijna 2 procent meer dan een jaar eerder, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).

8 minuten geleden
Zweedse minister van Financiën noemt importheffingen Trump absurd

STOCKHOLM (ANP) - De importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump over Groenland zijn "absurd" en een poging tot chantage waar de EU niet aan mag toegeven. Dat heeft de Zweedse minister van Financiën Elisabeth Svantesson gezegd. De importheffing van 10 procent geldt voor alle landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Zweden. Trump dreigt het eiland, dat tot Denemarken behoort, te annexeren.

1 uur geleden
Inflatie eurozone zakt onder ECB-doelstelling van 2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in december afgenomen tot 1,9 procent, meldt Eurostat. De stijging van de consumentenprijzen in het eurogebied ligt daarmee iets lager dan de 2 procent die het Europese statistiekbureau eerder deze maand bekendmaakte. De inflatie is daarmee voor het eerst sinds mei vorig jaar weer gezakt tot onder de doelstelling van de Europese Centrale Bank (ECB) van 2 procent.

1 uur geleden
Duitse Groenen willen opschorting import gas uit VS om Groenland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Europese Unie moet overwegen de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de Verenigde Staten op te schorten door het conflict over Groenland. Dat zegt de Duitse centrumlinkse politieke partij De Groenen in een reactie op het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om acht Europese landen, waaronder Duitsland en Nederland, een importheffing van 10 procent op te leggen omdat ze militairen naar Groenland hebben gestuurd.

2 uur geleden
Britse premier Starmer wil handelsoorlog voorkomen

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat er met de door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor Europese landen die Groenland militair steunen een verkeerde weg wordt ingeslagen. Dat zei hij maandag op een persconferentie, het Verenigd Koninkrijk is een van die landen waar die heffing voor geldt. Starmer zegt ook vastberaden te zijn om de relatie met de Verenigde Staten sterk te houden.

2 uur geleden
Duitse minister van Financiën: Europa laat zich niet chanteren

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse minister van Financiën en vicekanselier Lars Klingbeil zegt dat "Europa zich niet zal laten chanteren door de Verenigde Staten om Groenland". De regering-Trump heeft de acht Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd een importheffing van 10 procent opgelegd. De heffing gaat op 1 februari in en wordt 1 juni verhoogd tot 25 procent.

2 uur geleden
Franse minister van Financiën roept G7-landen bijeen om heffingen

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Financiën Roland Lescure gaat de ministers van Financiën van de G7-landen bijeenroepen om te praten over handel en soevereiniteit. Dat zei hij maandag in reactie op de door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde importheffingen van 10 procent voor landen die Groenland militair steunen.

2 uur geleden