Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Computerfabrikant Dell blinkt uit op Wall Street na cijfers

Computerfabrikant Dell blinkt uit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies was vrijdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York. De computerfabrikant kwam met beter dan verwachte jaarcijfers. Ook de geplaagde vliegtuigtoeleverancier Spirit AeroSystems stond in de belangstelling na berichten door zakenkrant The Wall Street Journal over gesprekken met Boeing over een overname van het bedrijf.

Het aandeel Dell sprong bijna 32 procent omhoog. Het bedrijf profiteerde afgelopen jaar van een sterke vraag naar zijn servers voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Ook keert Dell meer dividend uit. Chipmaker Nvidia, een belangrijke speler rond AI, werd 4 procent hoger gezet.

Spirit AeroSystems ging ruim 15 procent vooruit. Het bedrijf is de producent van de Boeing 737 MAX-rompen waarbij meerdere kwaliteitsproblemen spelen. Mogelijk zou Boeing door een overname beter toezicht willen houden op de problemen bij Spirit. Twintig jaar geleden werd Spirit juist afgesplitst van Boeing (min 1,8 procent).

De hoofdgraadmeters in New York lieten koerswinsten zien op de eerste handelsdag van de nieuwe beursmaand maart. De Dow-Jonesindex steeg 0,2 procent tot 39.087,38 punten. De brede S&P 500 won 0,8 procent tot 5137,08 punten en de technologiebeurs Nasdaq klom 1,1 procent tot 16.274,94 punten.

Weight Watchers in de plus

Het aandeel New York Community Bancorp kelderde 26 procent. De regionale bank stelde "belangrijke zwakke punten" te hebben ontdekt in de interne controles bij de beoordeling van zijn leningen. Het verlies van de bank over het vierde kwartaal valt daardoor tien keer hoger uit dan eerder gemeld. De bank kondigde daarnaast aan dat voorzitter Alessandro DiNello per direct de functies overneemt van president en topman.

Weight Watchers ging meer dan 8 procent omhoog. Het afslankbedrijf verloor donderdag nog ruim 18 procent, na de aankondiging dat Oprah Winfrey dit jaar stopt als bestuurslid van de dieetorganisatie.

Dollar- en oliekoers

De euro was 1,0835 dollar waard, tegen 1,0831 dollar bij het slot van de Europese beurshandel. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,9 procent meer op 79,76 dollar. Brentolie werd 1,8 procent duurder op 83,36 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Irak wil olieproductie fors opvoeren na akkoord VS en Iran

BAGDAD (ANP) - Irak heeft de exploitanten van vijf grote olievelden gevraagd de productie weer op te voeren naar het niveau van voor de oorlog in het Midden-Oosten. Dat gebeurde nadat de Verenigde Staten en Iran een akkoord bereikten dat moet leiden tot de volledige heropening van de Straat van Hormuz.

2 uur geleden
Krant: België start zoektocht naar koper staatsbank Belfius

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering zoekt vanaf maandag officieel een investeerder voor haar belang in staatsbank Belfius, het voormalige Dexia België. Dat schrijft De Tijd op basis van bronnen. Eind vorig jaar stemde de Belgische regering in met de verkoop van een belang van 20 procent van de bank, die sinds 2011 volledig in handen is van de overheid.

3 uur geleden
Economen: Chinese muntmanipulatie kost Duitsland miljarden

KEULEN (ANP/DPA) - De Chinese munt, die volgens critici kunstmatig laag wordt gehouden door Beijing, kost de Duitse economie jaarlijks miljarden euro's aan economische groei. Dat komt naar voren in een studie van het Duitse Economisch Instituut (IW), uitgevoerd in opdracht van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken.

4 uur geleden
Sportwagenmaker Porsche snijdt verder in kosten

STUTTGART (ANP) - Sportautofabrikant Porsche is bezig de gesprekken af te ronden over extra kostenbesparingen, nu het bedrijf uit Stuttgart zich voorbereidt op een periode met een lagere productie. Het concern verwacht voor de zomervakantie in juli een akkoord te bereiken met werknemersvertegenwoordigers over de bezuinigingen, zei topman Michael Leiters tegen de Frankfurter Allgemeine Zeitung.

6 uur geleden
BYD ontkent milieuschendingen bij bouw fabriek in Hongarije

SZEGED (ANP) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD verwerpt beschuldigingen dat het bedrijf milieuregels in Hongarije heeft overtreden tijdens de bouw van zijn eerste fabriek in de Europese Unie. De Hongaarse politie onderzoekt meldingen dat BYD vervuilde grond van de bouwplaats in de zuidelijke stad Szeged zou hebben afgevoerd naar een andere locatie.

7 uur geleden
FNV: ook medewerkers Holland & Barrett gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Ook medewerkers van gezondheidswinkelketen Holland & Barrett doen zondag mee aan een staking in de retailsector, meldt FNV. Vrijdag werd al bekend dat medewerkers van tientallen winkels van slijterijketen Gall & Gall en drogisterijketens Kruidvat en Etos gaan staken.

7 uur geleden
Frankrijk op weg naar zwakste groei in veertien jaar

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei in Frankrijk zwakt dit jaar af doordat huishoudens worden geraakt door de hoge olieprijzen, verwacht het Franse statistiekbureau Insee. Naar verwachting groeit het bruto binnenlands product (bbp) in 2026 met slechts 0,7 procent, na een groei van 0,9 procent in 2025.

8 uur geleden