Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Computerfabrikant Dell blinkt uit op Wall Street na cijfers

Computerfabrikant Dell blinkt uit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies was vrijdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York. De computerfabrikant kwam met beter dan verwachte jaarcijfers. Ook de geplaagde vliegtuigtoeleverancier Spirit AeroSystems stond in de belangstelling na berichten door zakenkrant The Wall Street Journal over gesprekken met Boeing over een overname van het bedrijf.

Het aandeel Dell sprong bijna 32 procent omhoog. Het bedrijf profiteerde afgelopen jaar van een sterke vraag naar zijn servers voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Ook keert Dell meer dividend uit. Chipmaker Nvidia, een belangrijke speler rond AI, werd 4 procent hoger gezet.

Spirit AeroSystems ging ruim 15 procent vooruit. Het bedrijf is de producent van de Boeing 737 MAX-rompen waarbij meerdere kwaliteitsproblemen spelen. Mogelijk zou Boeing door een overname beter toezicht willen houden op de problemen bij Spirit. Twintig jaar geleden werd Spirit juist afgesplitst van Boeing (min 1,8 procent).

De hoofdgraadmeters in New York lieten koerswinsten zien op de eerste handelsdag van de nieuwe beursmaand maart. De Dow-Jonesindex steeg 0,2 procent tot 39.087,38 punten. De brede S&P 500 won 0,8 procent tot 5137,08 punten en de technologiebeurs Nasdaq klom 1,1 procent tot 16.274,94 punten.

Weight Watchers in de plus

Het aandeel New York Community Bancorp kelderde 26 procent. De regionale bank stelde "belangrijke zwakke punten" te hebben ontdekt in de interne controles bij de beoordeling van zijn leningen. Het verlies van de bank over het vierde kwartaal valt daardoor tien keer hoger uit dan eerder gemeld. De bank kondigde daarnaast aan dat voorzitter Alessandro DiNello per direct de functies overneemt van president en topman.

Weight Watchers ging meer dan 8 procent omhoog. Het afslankbedrijf verloor donderdag nog ruim 18 procent, na de aankondiging dat Oprah Winfrey dit jaar stopt als bestuurslid van de dieetorganisatie.

Dollar- en oliekoers

De euro was 1,0835 dollar waard, tegen 1,0831 dollar bij het slot van de Europese beurshandel. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,9 procent meer op 79,76 dollar. Brentolie werd 1,8 procent duurder op 83,36 dollar per vat.

Meer uit Financieel

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

5 uur geleden
Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

6 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

8 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

10 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

10 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

12 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

13 uur geleden