Computerfabrikant Dell blinkt uit op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Dell Technologies was vrijdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York. De computerfabrikant kwam met beter dan verwachte jaarcijfers. Ook de geplaagde vliegtuigtoeleverancier Spirit AeroSystems stond in de belangstelling na berichten door zakenkrant The Wall Street Journal over gesprekken met Boeing over een overname van het bedrijf.
Het aandeel Dell sprong bijna 32 procent omhoog. Het bedrijf profiteerde afgelopen jaar van een sterke vraag naar zijn servers voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Ook keert Dell meer dividend uit. Chipmaker Nvidia, een belangrijke speler rond AI, werd 4 procent hoger gezet.
Spirit AeroSystems ging ruim 15 procent vooruit. Het bedrijf is de producent van de Boeing 737 MAX-rompen waarbij meerdere kwaliteitsproblemen spelen. Mogelijk zou Boeing door een overname beter toezicht willen houden op de problemen bij Spirit. Twintig jaar geleden werd Spirit juist afgesplitst van Boeing (min 1,8 procent).
De hoofdgraadmeters in New York lieten koerswinsten zien op de eerste handelsdag van de nieuwe beursmaand maart. De Dow-Jonesindex steeg 0,2 procent tot 39.087,38 punten. De brede S&P 500 won 0,8 procent tot 5137,08 punten en de technologiebeurs Nasdaq klom 1,1 procent tot 16.274,94 punten.
Weight Watchers in de plus
Het aandeel New York Community Bancorp kelderde 26 procent. De regionale bank stelde "belangrijke zwakke punten" te hebben ontdekt in de interne controles bij de beoordeling van zijn leningen. Het verlies van de bank over het vierde kwartaal valt daardoor tien keer hoger uit dan eerder gemeld. De bank kondigde daarnaast aan dat voorzitter Alessandro DiNello per direct de functies overneemt van president en topman.
Weight Watchers ging meer dan 8 procent omhoog. Het afslankbedrijf verloor donderdag nog ruim 18 procent, na de aankondiging dat Oprah Winfrey dit jaar stopt als bestuurslid van de dieetorganisatie.
Dollar- en oliekoers
De euro was 1,0835 dollar waard, tegen 1,0831 dollar bij het slot van de Europese beurshandel. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,9 procent meer op 79,76 dollar. Brentolie werd 1,8 procent duurder op 83,36 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus meldde dinsdag dat wereldwijd mogelijk tot 628 van zijn populaire A320-vliegtuigen moeten worden geïnspecteerd vanwege een 'kwaliteitsprobleem' met metalen platen dat aan het licht is gekomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag een inval gedaan in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Noordeloos, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Rijnmond. Volgens die regionale omroep gebeurde dat bij de woning van Kommer Damen, de voormalige topman van scheepsbouwer Damen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten de handel uitgegaan. Een dag eerder sloten de belangrijkste graadmeters nog met aanzienlijke verliezen nadat de bitcoin en andere cryptomunten onderuit waren gegaan. Dinsdag herstelde de bitcoin, 's werelds meest verhandelde cryptomunt, weer van de val begin deze week.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt begin volgend jaar bekend wie de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve wordt. De termijn van Jerome Powell als preses van de centralebankenkoepel eindigt in mei. Trump vertelde journalisten dat hij al weet wie de opvolger zal zijn.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI meldt dat er meer storingen dan normaal zijn bij zijn populaire chatbot ChatGPT. Het techbedrijf onderzoekt wat er precies misgaat, staat op de pagina met statusupdates van OpenAI.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Webwinkel bol heeft zijn gehele categorie sekspoppen voorlopig offline gehaald, naar aanleiding van berichtgeving van RTL. Het nieuwsmedium schreef dat tot dinsdag op kinderen lijkende sekspoppen via die webwinkel werden verkocht.
8 uur geleden