Commissie wist niet van onderzoek naar ex-EU-commissaris Reynders
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wist niet dat er een onderzoek liep naar mogelijke witwaspraktijken door oud EU-commissaris Didier Reynders (Justitie). "De Commissie is hier niet eerder over geïnformeerd", zei een woordvoerder van de Europese Commissie woensdag. De Commissie heeft ook geen verdere informatie over de zaak.
Als de Belgische autoriteiten contact met de Europese Commissie opnemen, zal zij "natuurlijk met hen samenwerken", aldus een woordvoerder.
Reynders geniet, ook na zijn vertrek als Eurocommissaris per 1 december, zogeheten functionele immuniteit. Het betekent dat voormalige EU-commissarissen "immuniteit genieten voor handelingen die ze in hun officiële hoedanigheid hebben verricht", verduidelijkte de woordvoerder.
Als voormalige EU-commissarissen verplichtingen schenden die ze ook na hun vertrek moeten nakomen, zoals vastgelegd in het Verdrag van de Europese Unie, kunnen de Europese Commissie of de EU-lidstaten naar het Europese Hof van Justitie stappen. "Dat kan beslissingen nemen die bijvoorbeeld van invloed zijn op het pensioen van voormalige leden van het college", zei de woordvoerder, zonder daarbij te willen speculeren over deze specifieke kwestie.
Meer uit Buitenland
DENPASAR (ANP/DPA) - De gouverneur van Bali, Wayan Koster, heeft besloten dat een zwaar bekritiseerde lift naar een strand op het eiland Nusa Penida moet worden afgebroken. De ontwikkelaar van de ruim 180 meter hoge lift krijgt daar zes maanden de tijd voor. De bouw, die al voor 70 procent was voltooid, werd een maand geleden stilgelegd omdat de vergunningen niet in orde waren.
6 minuten geledenBRASÍLIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro zegt dat hij medicijnen slikte die hem "paranoïde" maakten en ervoor zorgden dat hij last had van hallucinaties. Dat zou ervoor hebben gezorgd dat hij probeerde zijn enkelband te breken, liet Bolsonaro zondag aan een rechter weten. Hij ontkent dat er sprake was van een ontsnappingspoging.
2 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Een trouwe bondgenoot van de separatistische Bosnisch-Servische leider Milorad Dodik heeft de presidentsverkiezingen in Srpska gewonnen. Volgens de eerste uitslagen kreeg Sinisa Karan 50,89 procent van de stemmen in de autonome Servische Republiek binnen Bosnië.
3 uur geledenKYIV (ANP) - In Charkiv, de op een na grootste stad van Oekraïne, zijn zondag zeker vier mensen omgekomen. Dat gebeurde bij een "grootschalige" Russische droneaanval, meldt de burgemeester van Charkiv, Ihor Terechov. In de wijdere regio vielen volgens de gouverneur twaalf gewonden, onder wie twee kinderen van 11 en 12 jaar oud.
5 uur geledenGENÈVE/WASHINGTON (ANP) - Gesprekken in Genève over het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne en Rusland zijn zondag volgens het Witte Huis "constructief, gefocust en respectvol" verlopen. Er is volgens de Amerikanen samen met Oekraïne gewerkt aan een "aangepast en verfijnd" vredesplan. Wat daar precies in staat en hoe het verschilt van het Amerikaanse 28-puntenplan, is niet duidelijk.
6 uur geledenGENÈVE (ANP) - De gesprekken in Genève om een eind te maken aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne "boeken goede vooruitgang", verklaarde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zondag in een persconferentie. Volgens hem gaat het om "waarschijnlijk de beste bijeenkomst" tot nu toe. In Genève bespreken vertegenwoordigers van de VS, Oekraïne en Europese bondgenoten het Amerikaanse 28-puntenplan.
13 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft de internationale gemeenschap opgeroepen krachtig in te grijpen en de Israëlische aanvallen op het land en zijn bevolking te stoppen. Aanleiding voor Aouns verklaring was een dodelijke Israëlische luchtaanval op de zuidelijke buitenwijken van Beiroet eerder op zondag.
13 uur geleden