
Commissie wist niet van onderzoek naar ex-EU-commissaris Reynders
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wist niet dat er een onderzoek liep naar mogelijke witwaspraktijken door oud EU-commissaris Didier Reynders (Justitie). "De Commissie is hier niet eerder over geïnformeerd", zei een woordvoerder van de Europese Commissie woensdag. De Commissie heeft ook geen verdere informatie over de zaak.
Als de Belgische autoriteiten contact met de Europese Commissie opnemen, zal zij "natuurlijk met hen samenwerken", aldus een woordvoerder.
Reynders geniet, ook na zijn vertrek als Eurocommissaris per 1 december, zogeheten functionele immuniteit. Het betekent dat voormalige EU-commissarissen "immuniteit genieten voor handelingen die ze in hun officiële hoedanigheid hebben verricht", verduidelijkte de woordvoerder.
Als voormalige EU-commissarissen verplichtingen schenden die ze ook na hun vertrek moeten nakomen, zoals vastgelegd in het Verdrag van de Europese Unie, kunnen de Europese Commissie of de EU-lidstaten naar het Europese Hof van Justitie stappen. "Dat kan beslissingen nemen die bijvoorbeeld van invloed zijn op het pensioen van voormalige leden van het college", zei de woordvoerder, zonder daarbij te willen speculeren over deze specifieke kwestie.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse talkshow 'Jimmy Kimmel Live!' wordt voor onbepaalde tijd stopgezet wegens uitspraken van de host Jimmy Kimmel over de recente moord op de conservatieve activist Charlie Kirk. Dat maakte Nexstar Media Group woensdag (lokale tijd) bekend. De talkshow wordt 's avonds laat uitgezonden op ABC. Een woordvoerder van de zender bevestigt dat de talkshow wordt stopgezet.
2 uur geledenTRIPOLI/GENÈVE (ANP) - Meer dan honderd migranten zijn verdronken of vermist na twee ongevallen met boten afgelopen weekend voor de kust van Libië. Dat melden de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) en het VN-vluchtelingencommissariaat (UNHCR).
3 uur geledenWINDSOR (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt zijn historische bezoek aan het Verenigd Koninkrijk "een van de grootste eren" van zijn leven. Dat verklaarde hij tijdens een diner met zijn gastheer koning Charles en tal van hoogwaardigheidsbekleders.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk is van plan de Palestijnse staat dit weekend te erkennen, meldt de Britse krant The Times op basis van anonieme bronnen. De keuze zou op het weekend zijn gevallen met het oog op het dan afgelopen staatsbezoek van Donald Trump. De Amerikaanse president is fel tegenstander van de officiële erkenning van de Palestijnse gebieden en heeft in het verleden gezegd dat een dergelijke stap zal uitpakken in het voordeel van Hamas.
5 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro (70) heeft een vorm van huidkanker. Dat meldt het ziekenhuis in Brasilia waar hij eerder op dinsdag was opgenomen met hevige hik, braakverschijnselen en duizeligheid. Hoewel hij in de loop van de middag aan de beterende hand was en uit het ziekenhuis werd ontslagen, is bij onderzoek een carcinoom vastgesteld.
7 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het opgesloten PKK-kopstuk Abdullah Öcalan heeft voor het eerst in ongeveer zes jaar zijn advocaten kunnen ontmoeten. Dat meldt zijn juridische team, dat via X liet weten dat het bezoek plaatsvond op 15 september.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Duizenden mensen demonstreren in Londen tegen de komst van de Amerikaanse president Donald Trump. Betogers hebben spandoeken en borden meegenomen met teksten als "stop Trump", "nee tegen racisme" en "migranten zijn welkom, Trump niet".
9 uur geleden