
Commissarissen ECV stappen vanwege gebrek aan vertrouwen op
ZEIST (ANP) - De volledige raad van commissarissen van de Eredivisie CV (ECV) treedt af. Voorzitter John Jaakke en zijn medecommissarissen Peter Fossen en Oege Boonstra voelen onvoldoende vertrouwen bij de clubs uit de eredivisie. "De kwaliteit en de continuïteit hebben het ons inziens verloren van de animositeit en emotie", zegt Jaakke.
De dagelijks leiding bij de ECV, dat de belangen behartigt van de achttien clubs uit de hoogste Nederlandse voetbalcompetitie, blijft in handen van Jan de Jong. De clubs gaan met elkaar in overleg over de nieuwe samenstelling van de rvc.
"Er zijn goede plannen in voorbereiding, ook over governance en besluitvorming", aldus Jaakke. "Desondanks wenste een aantal clubs niet te wachten op de verdere discussie daarover. Dit is, zeker in deze tijd, naar onze mening een ongewenste situatie voor het betaald voetbal. Het betaald voetbal staat voor grote vragen en uitdagingen. Dan moet er vertrouwen zijn en dat is er bij een aantal clubs onvoldoende."
Gezamenlijke organisatie
Jaakke werd precies 3 jaar geleden gekozen tot voorzitter van de Eredivisie CV. De oud-voorzitter van Ajax was voorgedragen door Fossen en Robert Eenhoorn, de AZ-directeur die destijds ook in de rvc zat. Eenhoorn stapte ruim een jaar later op. PSV-directeur Fossen zat sinds september 2017 in de rvc. Hij nam toen de plek over van Eric Gudde, die zijn baan bij Feyenoord verruilde voor de positie van directeur betaald voetbal bij de KNVB. Boonstra trad vorig jaar toe tot de rvc van de ECV.
De clubs uit de eredivisie en Keuken Kampioen Divisie onderzoeken al een tijdje of ze een gezamenlijke organisatie kunnen vormen, om zo hun zeggenschap te vergroten. De ECV en de Coöperatie Eerste Divisie (CED) zouden dan worden samengevoegd. In bijvoorbeeld Duitsland en Spanje zijn al zulke koepelorganisaties. De betaaldvoetbalclubs denken met een gezamenlijke organisatie zowel sportief als commercieel vooruitgang te boeken.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een akkoord bereikt over een nieuw contract met verdedigster Sherida Spitse. De 35-jarige recordinternational tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Argentijnse Boca Juniors en Benfica uit Portugal hebben elkaar in evenwicht gehouden tijdens hun eerste duel op het WK voor clubs in de Verenigde Staten: 2-2. Oud-Feyenoorder Orkun Kökçü was belangrijk bij Benfica met de assist voor de 2-2. Drie spelers kregen een rode kaart bij het duel in Miami.
5 uur geledenATLANTA (ANP) - Chelsea is goed begonnen aan het WK voor clubs. De club uit Londen was te sterk voor Los Angeles FC in Atlanta (2-0).
15 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De hoogste vrouwenvoetbalcompetitie in Engeland bestaat vanaf het seizoen 2026/2027 uit veertien clubs. Nu doen er nog twaalf mee, net als in Nederland. Ook wordt er een play-off voor promotie/degradatie ingevoerd, meldt de Women's Super League (WSL).
21 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Vier mensen hebben van een rechtbank in Madrid voorwaardelijke gevangenisstraffen gekregen nadat ze schuldig waren bevonden aan een haatmisdrijf tegen Real Madrid-aanvaller Vinícius Júnior. Begin 2023 werden ze gearresteerd voor het ophangen van een pop van de Braziliaanse international aan een brug in Madrid, voorafgaand aan de wedstrijd tussen Real Madrid en Atlético Madrid.
21 uur geledenPARMA (ANP) - Mark van Bommel is een kandidaat voor de functie van hoofdtrainer van Parma. Volgens Italiaanse media heeft hij al met de Italiaanse club gesproken. Parma zou ook Alberto Gilardino en Daniele De Rossi op een lijstje hebben gezet.
21 uur geledenSALERNO (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Salernitana heeft om een onderzoek gevraagd naar de ernstige voedselvergiftiging onder spelers en stafleden. Volgens sommige Italiaanse media is er sprake van opzet. "We willen graag de oorzaak weten", liet clubdirecteur Maurizio Milan weten in een verklaring.
22 uur geleden