Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Come join the Fight! Het Swim to Fight Cancer event komt naar Middelburg in september

Come join the Fight! Het Swim to Fight Cancer event komt naar Middelburg in september

MIDDELBURG - Op 10 september 2022 is het zover: het allereerste Swim to Fight Cancer event in Middelburg. Met deze kletsnatte evenement wil de organisatie proberen om zo veel mogelijk deelnemers te laten zwemmen met als doel om een mooi bedrag aan donaties op te halen om baanbrekend onderzoek naar kanker mogelijk te maken (KWF) en er samen een knallend feest van maken. Want niemand kan ontkennen dat een wereld waarin kanker hopelijk geen dodelijke ziekte meer hoeft te zijn een betere wereld is.

In de binnenhaven van Middelburg organiseert het team van de Swim to Fight Cancer onder leiding van Fréderique van Wijngaarden dit eerste unieke zwemevent. Ze vertelt: “nadat in juli 2021 mijn broertje (23) gediagnostiseerd werd met schildklierkanker zakte de wereld onder onze voeten vandaan. Hij?! Die zo gezond leeft, een beer van een vent, sportief en altijd bezig met zijn voeding. Waarom hij? Na een intensief traject en snelle actie, onder andere door de samenwerking tussen het ADRZ en het Erasmus ziekenhuis in Rotterdam werd zijn behandeling snel gestart. Gelukkig was er behandeling mogelijk en is zijn toekomstperspectief positief. In januari kon hij, na een zware operatie waarbij de artsen zijn schildklier en een gedeelte van zijn lymfeklieren in zijn hals hadden weggehaald, beginnen aan de laatste fase met jodiumtherapie. Tijdens deze laatste fase deed Stichting Fight Cancer een oproep waarin zij opzoek waren naar een projectleider die de Swim to Fight Cancer in Middelburg wilde organiseren. Als zus met liefde voor organisatie en met deze ervaring wist ik het meteen. Hiervoor gaan wij ons inzetten!”

Het startschot wordt gegeven op de Maiskade waarna de zwemmers 2 kilometer (voor volwassen) of 500 meter (voor junioren tot 18 jaar) afleggen richting de Koningsbrug, terug via het Dok om uiteindelijk de finish weer te behalen ter hoogte van de Maiskade. Het evenement is voor jong en oud, recreatief of professioneel zwemmers een leuke uitdaging. Het is namelijk geen wedstrijd maar een samenkomst van mensen die zich in willen zetten voor het goede doel. Ook al ben je niet echt een waterrat, dan is het ontzettend leuk om te komen kijken en de zwemmers aan te moedigen onder het genot van een drankje, hapje en muziek. Naast dat het voornamelijk waterpret is zijn er op de kade ook van allerlei dingen te doen. Zo sponsort supermarkt op wielen Picnic voor de kleintjes leuke kinderactiviteiten, is er motiverende muziek op het podium van DJ Lisa Louise, is er de mogelijkheid wat te eten of te drinken en zet de Junior Kamer (JCI) zich in om onder andere de welbekende eendjesrace te promoten.

De organisatie van dit evenement is natuurlijk op zoek naar meer zwemmers, donateurs, sponsoren en (bedrijven)teams. Dus mocht jij opzoek zijn naar een kletsnatte uitdaging of ken jij iemand die de organisatie wilt ondersteunen? Schrijf je dan nu in via de website: www.swimtofightcancer.nl/middelburg of mail naar [email protected].

Dankzij wetenschappelijk onderzoek overleven steeds meer mensen kanker. De kans dat iemand 5 jaar na diagnose nog leeft, is in de afgelopen 50 jaar met maar liefst 90% gestegen! Maar nog altijd overlijden jaarlijks zo’n 45.000 Nederlanders aan deze vreselijke ziekte. Daarom blijft Stichting Fight cancer zich onverminderd inzetten op wetenschappelijk onderzoek naar methoden om kanker beter op te sporen en te behandelen.

Meer uit Middelburg

‘Bieb van Cyp’ geopend in basisschool Cypressenhof Middelburg

MIDDELBURG - Basisschool Cypressenhof opende op woensdag 25 juni haar nieuwe schoolbibliotheek. Na ruim een jaar aan voorbereidingen is de bibliotheek gerealiseerd in samenwerking met de Zeeuwse Bibliotheek.Wethouder Willemien Treurniet opende samen met Jorden (groep 6a) de bieb. Ook werd de naam onthuld: de Bieb van Cyp. De opening werd gevierd met een vossenjacht, waarbij kinderen op zoek gingen naar verklede figuren uit bekende kinderboeken. 's Middags genoten de leerlingen van een voorstelling over lezen en boeken door Tijl Damen. Dankzij twee leescoördinatoren en een betrokken vrijwilligers is de uitleen nu wekelijks mogelijk. Zo krijgt leesplezier op Cypressenhof extra aandacht.

12 uur geleden
Twee Nederlands Kampioenen airtrack bij Hygiëa Westkapelle: Ivana en Sarah

WESTKAPELLE - Sarah Hengst en Ivana Minderhoud van gymnastiekvereniging Hygiëa uit Westkapelle zijn Nederlands Kampioen geworden op het onderdeel airtrack tijdens het NK in Ahoy Rotterdam. 

16 uur geleden
Fietstocht van Zoutkamp naar Zoutelande brengt ruim €224.000 op voor Nierstichting

ZOUTELANDE - De derde editie van de Coast Challenge van de Nierstichting vond dit weekeinde plaats. Een fietstocht van 500 kilometer in 24 uur van Zoutkamp naar Zoutelande. Bij aankomst in Zeeland werd door ambassadeurs Maarten Tjallingii en Hein Otterspeer het opgehaalde bedrag bekend gemaakt: ruim 224.000 euro.

18 uur geleden
Bibliotheken in Zeeland vanaf 1 juli boetevrij

MIDDELBURG - Vanaf dinsdag 1 juli 2025 worden alle Zeeuwse Bibliotheken boetevrij. Dat betekent dat leden geen boetes meer hoeven te betalen wanneer ze geleende materialen te laat inleveren. Met deze stap willen de bibliotheken de drempel verlagen om gebruik te maken van hun diensten.

1 dag geleden
Zeeraket en andere natuur krijgt meer ruimte op groene stranden

VROUWENPOLDER - Op het strand geniet je nog meer als je er de natuur, zoals zeeraket, kunt beleven. Dat is een gedachte achter het project Groene Strand Wimpels. De stranden bij natuurgebied Oranjezon (Vrouwenpolder), Neeltje Jans en de Verklikkerplaat (Renesse) hebben deze wimpels deze week weer toegekend gekregen. Op deze stranden geven partijen de natuur gezamenlijk meer ruimte. "We zien bijvoorbeeld het aantal broedende vogels, zoals de bontbekplevier en strandplevier, op het strand toenemen", vertelt Paul Verhoeff van Stichting Het Zeeuwse Landschap.

1 dag geleden
Politie houdt twee mannen aan in Middelburg

MIDDELBURG - In Middelburg heeft de politie maandagochtend twee mannen aangehouden. Na de arrestaties werden ook doorzoekingen gedaan.

1 dag geleden
Geen rondje Walcheren, maar 2400 kilometer fietsen naar Spanje voor goed doel

VEERE - Op 10 mei stapte Martijn de Ridder in zijn woonplaats Veere op zijn trekkingfiets. Niet voor een rondje Walcheren maar voor een rit van 2400 kilometer naar Tarifa, Spanje. Martijn ging twintig dagen lang, 120 kilometer per dag fietsen om geld op te halen voor onderzoek naar de zenuwziekte MS. Hoe kijkt hij terug op zijn bijzondere reis? 

2 dagen geleden