Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

[COLUMN] Rob Neutelings van Curio: ‘Samen opleiden voor een toekomstbestendige arbeidsmarkt’

[COLUMN] Rob Neutelings van Curio: ‘Samen opleiden voor een toekomstbestendige arbeidsmarkt’

Topkok Jonnie Boer van sterrenrestaurant De Librije was onlangs op bezoek bij onze horecaopleidingen in Breda. Om de kookkunsten van toekomstige leerlingen te beoordelen. Talenten die mogen instromen in onze topkokopleiding. In juni is Jonnie er weer, om praktijkexamens af te nemen. Hij maakt ondanks zijn drukke agenda tijd vrij om jonge talenten vaardigheden bij te brengen en sterrenkoks in spé te motiveren.

Samenwerken met bedrijven: de sleutel tot succes

Er zijn gelukkig veel voorbeelden, waarbij bedrijven hun kennis overbrengen op onze leerlingen en studenten. De truckdealers in West-Brabant doen dat met Curio in de Truck Academy. Ze stellen gloednieuwe trucks beschikbaar zodat studenten op school kennis maken met de meest moderne voorbeelden. In Oosterhout en Moerdijk gaan we les geven ín de logistieke bedrijven. Of via TAIT Benelux, een wereldspeler op het gebied van podiumtechniek. Dat bedrijf vestigde zich pas in Bergen op Zoom. Daarmee biedt het onze studenten de allernieuwste praktijkfaciliteiten voor theater De Maagd en Gebouw T. Onze zorgstudenten kunnen leren en werken op locaties van grote zorginstellingen in West-Brabant. En in de opleiding van bouwstudenten werken we intensief samen met het bedrijfsleven op onze locaties in Bergen op Zoom en Breda. Ik word blij van al deze voorbeelden, en zo zijn er veel meer. Zonder twijfel spreken mijn Curio-collega’s mij aan dat ik niet volledig ben. Dat klopt. Onze docenten maken samen met bedrijven en maatschappelijke organisaties het moderne beroepsonderwijs. Mijn collega’s zijn goed, in hun vak, kunnen leerlingen en studenten veel bijbrengen en motiveren, maar alleen kunnen ze het niet. We moeten het samen doen, met de praktijk.

Arbeidsmarkt heeft cruciale beroepen nodig

Maar daarmee zijn we er nog niet. Ik zie dat er een verschil is wat de arbeidsmarkt nodig heeft en waar het onderwijs voor opleidt. Nu al is er een grote vraag naar goed opgeleid mbo-personeel, zeker in West-Brabant. Dat zal de komende jaren verder toenemen. Tegelijkertijd worden er in veel regio’s (ook in de onze) minder kinderen geboren én we hebben last van de trend dat iedereen een ‘zo hoog mogelijk schooladvies’ wil. Straks heeft 50% een academische opleiding en is er geen installatiemonteur voor de energietransitie te vinden, geen loodgieter, hovenier, zorgmedewerker, politieagent of kinderopvangmedewerker. Een jaar geleden spraken we nog over ‘cruciale beroepen’. Als die niet voldoende worden ingevuld, heeft dat stevige gevolgen voor onze welvaart en welzijn! Aan dit onderwerp zou het nieuwe Regeerakkoord aandacht moeten besteden. Stem opleidingen af op de vragen van de arbeidsmarkt. Alleen zo maak je de arbeidsmarkt toekomstbestendig.

Heb jij nog goede suggesties of wil je graag met ons samenwerken? Schroom niet om mij te contacten: Rob Neutelings | LinkedIn of [email protected]

Rob Neutelings is bestuursvoorzitter van Curio, dé beroepsopleider van de regio. Curio verzorgt beroepsonderwijs voor vmbo, mbo, vavo, praktijkschool, basiseducatie, nt2, isk en bedrijfsopleidingen op 45 locaties tussen Halsteren en Andel aan zo’n 22.000 leerlingen en studenten. Er werken ruim 2.000 mensen. www.curio.nl.

Meer uit Tholen

Leon de Witte verruilt Tholense Boys aan het einde van dit seizoen voor WHS

SINT-ANNALAND - Leon de Witte ruilt de geel-zwarten in voor het groen-wit. De huidige hoofdtrainer van Tholense Boys gaat aan het einde van het seizoen aan de slag bij WHS. Daar heeft hij een contract voor twee jaar getekend.

1 uur geleden
Jongeren zien niks in helmplicht op e-bikes: ‘Dan gaat m’n haar nog slechter zitten’

THOLEN - Het kabinet wil vanaf 2027 een helmplicht voor minderjarigen op e-bikes en fatbikes. Hoe denken jongeren hierover? De gemeente Tholen begrijpt het voornemen, maar de jeugd zit hier niet op te wachten.

18 uur geleden
Drie jubilarissen in het zonnetje bij Fluplandse vrouwenvereniging

SINT PHILIPSLAND - Afgelopen woensdagavond vond de algemene ledenvergadering van Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland plaats in de Wimpel. Hier werden ook drie jubilarissen in het zonnetje gezet.

21 uur geleden
Hulp komt te laat voor schaap op z’n rug: Zo kun je het dier in nood zelf helpen

POORTVLIET - De brandweer was maandag uitgerukt naar Poortvliet nadat iemand een schaap op zijn rug had gezien. Helaas kwam hulp te laat voor het dier. Volgens de Dierenbescherming is een schaap op zijn rug een levensbedreigende situatie en kun je het dier in nood ook zelf helpen.

1 dag geleden
WHS beloont zichzelf niet in goede tweede helft tegen koploper [SPEELRONDE 12]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 17 januari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 12 in de Derde Klasse.

1 dag geleden
Dit is waarom christenen deze week elke avond samen bidden in Thoolse kerken

THOLEN - Ook dit jaar staat Tholen in het teken van de Week van Gebed. Vier kerken in de stad slaan opnieuw de handen ineen voor deze interkerkelijke gebedsweek, die jaarlijks christenen uit verschillende tradities samenbrengt. Het thema van dit jaar is Eén van Geest. Maandag vond de eerste gebedsbijeenkomst plaats in de Ichthuskerk.

2 dagen geleden
Thoolse brug gaat niet zes, maar tien keer in de avond en nacht dicht

HALSTEREN/THOLEN - Vanaf volgende week gaat de Thoolse brug in de late avonduren en 's nachts opnieuw op slot. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit vanwege roestvorming aan de hangstangen. De planning wijkt iets af dan eerder gecommuniceerd: de brug over het Schelde-Rijnkanaal sluit niet zes, maar tien keer. Dit is wat je moet weten over de werkzaamheden en afsluitingen.

2 dagen geleden