Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Column Hanneke Marcelis: 'Lintjesregen'

Column Hanneke Marcelis: 'Lintjesregen'

Ben je er wel eens bij geweest als iemand een koninklijke onderscheiding kreeg? Er zijn vast veel mensen die deze vraag met 'ja' kunnen beantwoorden. Maar ik schat zo in dat de meesten toch 'nee' zullen zeggen. Vooral als ze, net als ik, pas in de twintig zijn. En dat is zonde. Want het is één van de mooiste dingen die er is.

Eigenlijk heeft dat natuurlijk iets belachelijks. Want vooral aan de lintjesregen die afgelopen vrijdag weer plaatsvond is niet veel unieks. In grote steden worden de tientallen mensen die zo'n onderscheiding krijgen gewoon allemaal bij elkaar in één zaal gezet. Dan ben je dus gewoon 'één van de' die zo'n lintje krijgt. En dat massale doet het verrassingselement ook niet veel goeds. Vervolgens worden er in de toespraak dan dingen gezegd als 'de koning heeft jouw uitzonderlijke verdiensten opgemerkt'. Alsof Willem-Alexander die cv's persoonlijk door heeft zitten ploegen. Natuurlijk niet. En al was het wel zo. Al had onze koning jou persoonlijk opgemerkt. Al had hij jouw lintje zelf in het doosje gestopt. Dan is dat toch nog steeds niet zo spectaculair? Alsof je je al die tientallen jaren hebt ingezet om opgemerkt te worden door de koning. Natuurlijk niet. Dat heb je gedaan voor de mensen die dichtbij je staan. Voor al die leden van de voetbalvereniging waar je al dertig jaar lang rondloopt. Voor al die ouderen die je onvergetelijke momenten bezorgde tijdens dagjes weg. Voor al het enthousiasme van de kinderen voor wie je al sinds je 16e zomerkampen organiseert. Voor jouw koor. Voor jouw goede doel. Voor jouw stad. Vul maar in voor wie je het deed.

En dat is precies het mooie van de uitreiking van koninklijke onderscheidingen. Want zo'n gedecoreerde krijgt zijn lintje dan wel van de koning, officieel gezien. En het lintje wordt dan wel opgespeld door de burgemeester. Maar eigenlijk is het gewoon een gigantisch 'dankjewel voor alles' van alle mensen om diegene heen. Dat is waar die tranen van blijdschap dan vandaan komen. En ook al was het dan voorspelbaar, of niet uniek, en hoeft dat lintje en al die aandacht van de meesten niet zo nodig. Dan is het tóch ineens het mooiste dat er is. En daar moet je bij willen zijn. Het is een aanrader.

Meer uit Tholen

Vier mannen en één vrouw aangehouden bij protest tegen noodopvang in Tholen

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Vier mannen en één vrouw tussen de leeftijden van 21 en 63 jaar zijn vorige week aangehouden tijdens de demonstratie tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Tholen. Eén persoon kwam uit Bergen op Zoom. Hij werd aangehouden voor opruiing en verstoring van de openbare orde. De politie bevestigt dat desgevraagd.

1 uur geleden
Aardappelliefde op het erf van Kooijman: ‘Mooi om te zien hoe enthousiast iedereen is’

SINT-ANNALAND - Op negen locaties verspreid over Nederland vierden duizenden bezoekers afgelopen zaterdag de aardappeloogst tijdens de zesde Nationale Aardappelrooidag. Onder het thema 'Aardappelliefde' ontdekten jong en oud waar hun aardappelen vandaan komen, door zelf de handen uit de mouwen te steken en aardappelen te rooien. In totaal werd ruim 50.000 kilo aardappelen gerooid.

18 uur geleden
Oesterdam verandert ZLM Tour in een ware uitputtingsslag [FOTOALBUM]

THOLEN - Op papier vooraf was de derde etappe van de ZLM Tour geen makkie met tweemaal een passage over de Oesterdam. Maar met regen en een stormachtige windkracht zes uit het westen was het voor de renners helemaal afzien. Na de start in Roosendaal wachtte de renners na een slinger via Steenbergen voor de eerste maal de ruim 10 kilometer lange strijd tegen de elementen op de Oesterdam. Na iets meer dan 200 kilometer over de Zeeuwse en West-Brabantse wegen was het Max Walscheid namens Lidl-Trek die op de Bergse Gertrudisboulevard het hardste mocht juichen.

23 uur geleden
Muzikaal eerbetoon aan verzetsheld Piet Avontuur in Anna Jacobapolder

ANNA JACOBAPOLDER - Op zaterdag 19 september wordt op de begraafplaats aan de Langeweg in Anna Jacobapolder stilgestaan bij verzetsheld Piet Avontuur. Om 16.15 uur brengt een piper van Deep Respect Pipes & Drums een muzikaal eerbetoon bij het monument dat aan Avontuur is gewijd.

1 dag geleden
Tholen trekt de wandelschoenen aan: Avond4Daagse gaat voor 31e keer van start

THOLEN - Tholen maakt zich op voor een nieuwe editie van de Avond4Daagse. Van maandag 7 tot en met donderdag 10 september kunnen wandelaars vier avonden lang op pad door Tholen Stad. Het is alweer de 31e keer dat Stichting Tholen Sterk het evenement organiseert.

1 dag geleden
Na zeven jaar plannen gaat bouw nieuw Bravis beginnen: dit staat er te gebeuren

ROOSENDAAL - Na jaren van plannen komt de bouw van het nieuwe Bravis ziekenhuis op De Bulkenaar steeds dichterbij. In oktober wordt begonnen met de inrichting van de bouwplaats. Wie alvast wil zien hoe het ziekenhuis en het omliggende landschapspark eruit komen te zien, kan zaterdag 26 september terecht op een informatiemarkt in Roosendaal.

1 dag geleden
A4 tussen België en Bergen op Zoom heel weekend dicht: zo moet je omrijden

BERGEN OP ZOOM - Wie in het weekend van 11 tot en met 14 september over de A4 tussen België en Bergen op Zoom moet, doet er goed aan vooraf de route te checken. Door werkzaamheden gaat de snelweg een heel weekend dicht richting Bergen op Zoom en zijn ook andere verbindingen afgesloten.

2 dagen geleden