Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Column Hanneke Marcelis: 'Lente'

Column Hanneke Marcelis: 'Lente'

Over anderhalve week is het zo ver. De meteorologische start van de lente. Ik tel de dagen af. En ik weet zeker dat ik daar niet de enige in ben. Al leek aftellen dit weekend eigenlijk niet eens meer nodig. Het was vijftien graden. Het regende niet. En de zon kreeg zowaar de ruimte om langer dan tien minuten aan een stuk te schijnen. Nou, dan is de lente toch eigenlijk al gewoon begonnen?

Er wordt nog wel eens over Nederlanders gezegd dat we pessimistisch zijn over het weer. Dat we teveel klagen. Dat het glas altijd half leeg is. Nou, daar was in de polonaise waarin ik dit weekend moest wandelen in het natuurgebied in de buurt niets van te merken. Honderden mensen geloofden daar met hart en ziel in de lente, en deden net alsof het kwik al boven de vijfentwintig graden uit was gekomen. Lekker terrasjes pakken. Zonnebrillen op. Sjaals en mutsen thuis gelaten.

En ook voor de zomer zijn we dit jaar niet bang. Ik las laatst dat het aantal Nederlanders dat dit jaar kiest voor vakantie in eigen land flink is gestegen. Waarschijnlijk zijn dat allemaal mensen die vorig jaar acht uur lang in een auto hebben gezeten op weg naar de camping in Frankrijk, terwijl het hier in Nederland drie maanden lang dertig graden bleef. Voor niks die ellenlange rit gemaakt. Voor niks die dure camping betaald. Dat overkomt ons Nederlanders natuurlijk niet nog een keer. Deze zomer blijven we lekker thuis. We kunnen niet wachten op die zwoele zomeravonden in onze fijne, eigen polder. En daar zou je natuurlijk heel negatief over kunnen denken. Want ten eerste. Hoezo is het al lente. Vorig jaar stonden we in maart nog op het ijs. Vroor het ineens in de dubbele cijfers. Dat kan nu ook nog steeds gebeuren. En ten tweede. Hoezo gaan we er zo klakkeloos vanuit dat die wonderzomer van vorig jaar zich in 2019 herhaalt. De kans op een teleurstellende kwakkelzomer vol regen, wolken en lage temperaturen is niet kleiner dan andere jaren.

Maar dat is dan ook weer het mooie van Nederland. Áls de zon dan eindelijk schijnt, dan brengt niets ons meer uit onze hum. Klagen doen we wel weer als het regent. Nu zijn we gewoon blij. Met het zonnetje. De temperaturen met dubbele cijfers. Het is lente. En het glas is half vol.

Meer uit Tholen

Buurt had geen vermoeden van drugslab Klaverveld: ‘Nooit iets opvallends gezien’

OUD-VOSSEMEER - Een politiehelikopter die cirkelde boven het industrieterrein, tientallen agenten en brandweerlieden die metingen kwamen verrichten. Het Klaverveld leek woensdagmiddag eerder op een scène uit de serie Breaking Bad dan op de normaal zo rustige straat. Bij een inval in een loods heeft de politie een in werking zijnde productielocatie voor synthetische drugs aangetroffen. Tijdens de inval zijn vier verdachten aangehouden; hun identiteit is nog niet bekendgemaakt. Het team Landelijke Faciliteit Ontmantelen (LFO) heeft uitgebreid onderzoek gedaan in de loods.

1 uur geleden
Politie valt pand binnen in Oud-Vossemeer en treft drugslab, vier verdachten aangehouden

OUD-VOSSEMEER - Bij een pand op het industrieterrein Klaverveld in Oud-Vossemeer is woensdagmiddag een drugslab aangetroffen. De politie viel het pand binnen en heeft vier verdachten aangehouden.

19 uur geleden
Haas Teun neemt je in nieuwe wandelroute mee langs de parels van Sint-Maartensdijk

SINT-MAARTENSDIJK - Hoe kun je het verleden van Sint-Maartensdijk op een speelse manier nieuw leven inblazen? Dolores Bijl vond het antwoord in Haas Teun. In de nieuwe wandelroute het Hazenpad vertelt dit fictieve personage de parels van het dorp, zodat de verhalen niet verloren gaan.

19 uur geleden
Welkom in de feesttent: Brabantse Wal Festival, een feest voor jong en oud

[Advertorial] - Al meer dan vijftien jaar is het Brabantse Wal Festival een begrip in de gemeente Woensdrecht en ver daarbuiten. Na een succesvol jubileumjaar in 2025 heeft de organisatie opnieuw een gevarieerd programma samengesteld voor alle leeftijden, met dit jaar als nieuwe toevoeging het Bier- en Wijnfestijn.

22 uur geleden
Tholen ziet geen tekort aan laadpunten: ‘Geen aanvullende maatregelen nodig’

THOLEN - Het college stelt dat de plaatsing van laadpunten op koers ligt en daarom geen extra maatregelen nodig zijn. Dat blijkt uit navraag van de voormalige fractie PvdA-GroenLinks, die al maanden aandacht vraagt voor de laadpunten in Tholen. Volgens Nancy Raas-Tophoven en Jan Heshof bereiken hen steeds nieuwe signalen dat de laadpalen tekortschieten. Na meerdere schriftelijke vragen geeft het college nu meer inzicht.

1 dag geleden
Weerbericht Tholen: ‘Gure start van de week, later meer zonneschijn’

THOLEN - De nieuwe week van de zomertijd is vandaag guur van start gegaan. "Vanaf woensdag blijft het enkele dagen droog met meer zonneschijn, ook wordt het dan zachter", aldus meteoroloog Wouter van Bernebeek van Weeronline. 

1 dag geleden
KNVB straft Tholense Boys voor racisme-incident in gestaakte derby met WHS

THOLEN - Tholense Boys is door de KNVB gestraft na ongeregeldheden tijdens de derby tegen WHS. Die wedstrijd ontspoorde begin maart toen een WHS-speler een supporter aanviel, naar eigen zeggen na herhaaldelijke racistische opmerkingen vanaf de zijlijn. De betreffende speler is niet gestraft.

2 dagen geleden