Column Hanneke Marcelis: 'Collega's
De allereerste Nationale Collegadag. Heb jij het gevierd? Ik in ieder geval niet. Ik wist namelijk niet dat het bestond. En als je pas in de auto op weg naar huis hoort dat je díe dag je collega's in het zonnetje had moeten zetten, dan ben je te laat. Zo simpel is het. Volgend jaar een nieuwe kans.
Blijkbaar is het in het buitenland al veel langer een ding: Collegadag. Maar wij Nederlanders zijn daar altijd iets te nuchter voor geweest, vrees ik. Toch was er een bedrijfje dat het nodig vond om het ook in ons land te introduceren. Dus zet het in je agenda. Voortaan iedere 2 mei: Collegadag. En zo'n gek idee is dat eigenlijk niet, als je het mij vraagt.
Je zit toch iedere dag zo'n acht uur met je collega's opgescheept. En dat is vaak meer dan dat je überhaupt je eigen partner ziet. Uit onderzoek blijkt dat ieder mens in zijn leven zelfs zo'n 80.000 uur doorbrengt met zijn collega's. Laat dat even bezinken. Tachtig. Duizend. Uur. Dan mag je toch wel hard hopen dat je in ieder geval een beetje met ze door één deur kan. En iedereen weet: dat is lang niet altijd het geval. Ik werk pas een paar jaar, en ik heb ook al de nodige collega's meegemaakt waarbij je gillend weg wilde rennen. Ooit ontmoette ik een nieuwe collega die in de eerste vijf minuten al een uitgebreid betoog hield over hoe dieselrijders de meest verwerpelijke mensen van het land zijn. En dat is een verdomd ongemakkelijke eerste ontmoeting, als je een diesel rijdt. En ooit toen ik in mijn tienerjaren een bijbaantje had werd ik gekoppeld aan een meisje waarmee ik 'lekker veel gemeen had', volgens de baas. En dat was waar. We deden ongeveer dezelfde opleiding, we waren even oud, we waren allebei dol op katten. Maar we waren er ook al na ongeveer twee minuten achter dat het daar absoluut ophield. Er was géén klik. Nou, dan zijn de werkdagen lang.
Maar soms. Soms heb je geluk. Dan matcht het ineens wel. Zelfs als je het eigenlijk niet aan ziet komen. Bijvoorbeeld met een collega die in zijn vrije tijd hippe vegan-tentjes afgaat, terwijl je zelf het liefst dagelijks biefstuk eet. Of dan krijg je ineens zo'n collega waarbij je zo betrokken raakt dat ook jij het ineens spannend vindt als haar zoontje af mag zwemmen. Dat maakt de dagen dan toch een stuk leuker. En dat mag best gevierd worden tijdens Nationale Collegadag. Ik zal onthouden dat het bestaat.
Meer uit Tholen
THOLEN - Bij een ernstig ongeval met een motor met zijspan aan de Vrouwendijk in Tholen zijn zaterdagmiddag een motorrijder en een kind gewond geraakt. Het kind, dat in het zijspan zat, is per traumahelikopter naar het Erasmus MC in Rotterdam gebracht. De motorrijder werd met spoed per ambulance naar een ziekenhuis vervoerd.
8 minuten geledenTHOLEN - Wie Tholen en Sint Philipsland graag op de fiets ontdekt, kan vrijdag 18 september meedoen aan de Thoolse Fietstocht. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden: 20, 40, 60 of 80 kilometer.
8 uur geledenNOORD-BRABANT - Het KNMI heeft voor vrijdagmiddag code geel afgegeven vanwege onweersbuien die vooral in het oosten en zuiden van Nederland worden verwacht. De komende uren kunnen daar plaatselijk felle buien ontstaan, met onweer, kleine hagel en in korte tijd veel regen.
1 dag geledenTHOLEN - De Thoolse fractie van Forum voor Democratie (FvD) wil inzicht in alle incidenten die zich hebben voorgedaan bij de voormalige noodopvang aan de Molenvlietsedijk. Fractievoorzitter Liesje Heuseveldt heeft daarover schriftelijke vragen gesteld aan de burgemeester. De partij wil onder meer weten hoeveel meldingen er waren van overlast, diefstal, vernieling, bedreiging, intimidatie en geweld.
1 dag geledenTHOLEN - Wie op zaterdag 29 augustus wil deelnemen aan de tiende editie van De Thoolse Mijl, heeft nog maar enkele dagen om zich in te schrijven. De inschrijving voor de zwemtocht door de Oosterschelde sluit op zondag 23 augustus. Zwemmers kunnen kiezen uit een afstand van 1,85 of 3,7 kilometer.
1 dag geledenTHOLEN - Liefhebbers van klassieke muziek kunnen zaterdag 22 augustus terecht in de Vierschaar van het oude stadhuis. Daar brengen alt Marjoke Kager en pianist Peter Verhoogt vanaf 15.30 uur een middag vol Franse liederen uit de 19e eeuw.
2 dagen geledenTHOLEN - De laatste week van de zomervakantie is aangebroken en dat betekent dat vanaf volgende week duizenden kinderen weer naar school gaan. Traditiegetrouw start ook Veilig Verkeer Nederland dan weer met de campagne 'Onze scholen zijn weer begonnen', waarmee iedereen bewust wordt gemaakt. Want helaas vinden direct na de zomervakantie veel verkeersongevallen plaats onder leerlingen.
2 dagen geleden