Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Column Hanneke Marcelis: 'Centerparcs'

Column Hanneke Marcelis: 'Centerparcs'

Er zijn van die activiteiten die zo kneuterig en burgerlijk zijn, dat je er als 25-jarige niet aan hoort te denken. Want wie jong is, heeft de tijd en energie om de wereld rond te reizen. Om de Machu Picchu te beklimmen. Door de Grand Canyon te hiken. Tokio te ontdekken. Want als je Instagram mag geloven, ligt dat allemaal binnen handbereik. En dan moet je dus nog niet met een trolley naar de huishoudbeurs willen gaan. Op je vrije avonden deelnemen aan een cursus bloemschikken. Of je weekend doorbrengen in een huisje op Centerparcs. Nou zijn die eerste twee dingen me (nog) niet overkomen. Maar dat laatste? Dat is precies wat ik afgelopen weekend heb gedaan.

Die kneuterigheid van een weekendje Centerparcs begint al bij de planning. Want waar je voor een spannende reis alle blogs en websites afstruint om de meest toffe activiteiten en highlights te verzamelen, hoef je bij Centerparcs geen seconde over de planning na te denken. Je hoeft simpelweg alleen maar tegen iemand te zeggen dat je naar Centerparcs gaat. En dan lepelt diegene in één adem je volledige agenda op. 'Oh je gaat naar Centerparcs? Leuk. Dat wordt gourmetten. En zwemmen bij Aqua Mundo. Er is vast ook een bowlingbaan op het park? Lekker wandelen, monopoly spelen, en midgetgolven zeker?' Ja. Precies dat, inderdaad.

Het was een weekend lang met acht man op elkaars lip zitten. In zo'n huisje dat is ingericht in 1990. En waarbij je bij het neerploffen op het bed onmiddellijk heimwee krijgt naar de luxe boxspring die je thuis hebt staan. En we maakten ieder cliché waar. Ik lag uren in het zwembad. Propte me vol bij het gourmetten. Veroverde een gedeelde eerste plaats met midgetgolven. En verloor kansloos bij het bowlen. Het was niet spannend, het was niet avontuurlijk en het was zeker niet Instagram-waardig. Maar eerlijk? Het is lang geleden dat ik zo zorgeloos heb genoten. En ik ga heus nog wel een keer naar de Grand Canyon toe. Misschien zie ik de Machu Piccu nog wel. Of kies ik ervoor om die ellenlange vlucht naar Tokio te maken. Maar als ik volgende week weer de kans krijg om weer een weekend in zo'n kneuterig huisje te zitten? Dan twijfel ik geen moment. Die burgerlijke Nederlanders zijn zo gek nog niet, met hun Centerparcs.[l]

Meer uit Tholen

WHS houdt stand na rode kaart, terwijl Tholen verliest met tien man [SPEELRONDE 11]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 6 december allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 11.

5 uur geleden
Gemeente belooft veilige afscheiding tussen Fluplandse speeltuin en Rijksweg

SINT PHILIPSLAND - Tussen het speeltuintje aan de Deensestraat en de Rijksweg in Sint Philipsland komt een afscheiding. Dat belooft het Thoolse college nadat Rudi Fontijne (CDA) aandacht vroeg voor de situatie. De plannen worden gemaakt in overleg met de inwoners.

8 uur geleden
Van Münsterland-Velen naar Smerdiek: ‘Het voelt hier als ons tweede thuis’

SINT-MAARTENSDIJK - Het zijn niet enkel de lokale leden die Smerdiek weten te vinden voor de snerttocht. Rotterdam, Wijk en Aalburg en zelfs Duitsland: uit alle windstreken komen de deelnemers om te genieten van de Oosterschelde. "We hebben met het water een bijzondere aantrekkingskracht. Ook om de goede verzorging tijdens de tocht worden we geroemd. Bij ons komt niemand iets tekort", zo vertelt Lia van Akkeren.

12 uur geleden
Zorgloket Tholen ziet je! organiseert kerstbingo in de Meulvliet met prijzen

THOLEN - Het zorgloket Tholen ziet je! organiseert op donderdag 18 december een speciale kerstbingo. In het trefpunt van de Meulvliet, dat normaal gesproken elke donderdag van 10.00 tot 12.00 uur open is voor een inloopspreekuur, zijn die ochtend leuke prijsjes te winnen.

1 dag geleden
Sinterklaas verwent kinderen tijdens bezoekje aan het Leger des Heils

SINT-MAARTENSDIJK - Raad en Daad van het Leger des Heils in Sint-Maartensdijk organiseerde op 4 december een Sinterklaasmiddag voor kinderen voor wie het niet vanzelfsprekend is dat er een cadeautje is met Sinterklaas.

1 dag geleden
Geen witte routepijlen meer op het asfalt: ‘Die zag je soms vijf jaar later nog’

SINT-MAARTENSDIJK - De jaren dat er maanden of zelfs jaren later nog pijlen van de routes op het asfalt rondom Sint-Maartensdijk te vinden waren, zijn voorbij. Sinds dit jaar worden de routes enkel met bordjes aangegeven. "Die witte pijlen op het asfalt zag je soms vijf jaar later nog", zo vertelt het brein achter de vier routes, Willem-Jan de Feijter. Sinds afgelopen zomer is hij teruggekeerd naar zijn geboortegronden en besloot hij zich aan te sluiten bij de Smerdiekse wandelsportclub.

1 dag geleden
Weemoed bij de pieten tijdens het vertrek uit Sint-Annaland [FOTOALBUM]

SINT-ANNALAND - Een klein traantje bij sommige kinderen en weemoed bij de pieten zaterdagavond tijdens het vertrek uit Sint-Annaland. Na drie weken op zijn logeeradres streekmuseum De Meestoof, was het toch echt tijd om met de stoomboot weer koers te zetten richting Spanje.

2 dagen geleden