Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Column Hanneke Marcelis: 'Cadeaus'

Column Hanneke Marcelis: 'Cadeaus'

Verjaardagen zijn natuurlijk leuk. Laat daar geen misverstand over bestaan. Afgelopen weken barstte het bij mij van de verjaardagsfeestjes. Je kent dat wel. Zo'n periode waarin ineens iedereen tegelijkertijd jarig is. Mij hoor je niet klagen. Ik kom naar hartenlust taart eten en bier drinken. Maar met al die verjaardagen gaat één probleem gepaard: cadeautjes. Vroeger als kind had je namelijk altijd een verlanglijst van drie meter. Maar tegenwoordig is het antwoord op de vraag wat iemand wil hebben voor zijn verjaardag steevast het vertwijfelde 'Ohja. Goede vraag. Geen idee eigenlijk..' En dan begint het gedoe.

Je wil iets geven dat nuttig is, en dat bij de jarige niet onmiddellijk diep in een lade belandt en daar nooit meer uit komt. Je wil iets geven dat de jarige mooi vindt. En daarmee dus voorkomen dat je op het moment van uitpakken ineens afschuw in zijn ogen ziet en zo'n ongeloofwaardig 'oh, wauw.. Leuke vaas..' te horen krijgt. En je wil niet iets onorigineels geven. 'Oh, wéér een luchtje. Altijd lekker natuurlijk. Ik zet hem bij die vijf andere, oké?' En wat je al helemaal wil voorkomen: het groepscadeau. Dat is al helemaal afschuwelijk. Dat één iemand tóch een leuk idee heeft voor de jarige. Maar dat de gezamenlijke whatsappgroep steeds voller wordt wanneer de verjaardag nadert. Want iedereen wil natuurlijk lekker gemakkelijk bij dat ene idee aansluiten. En dan moet je op de avond van die verjaardag gaan staan wachten tot je met de hele groep compleet bent. Om dan om 23.15 uur eindelijk met zestien man één broodmes cadeau te geven.

Ik zie dan ook altijd op tegen de verjaardagen van de mensen die ik écht iets goeds wil geven. Want eerlijk, voor de verjaardag van de buurman van een oude vriendin lig ik niet echt wakker van mijn slechte cadeau. Maar afgelopen week was de persoon jarig die het beste cadeau ter wereld verdient: mijn moeder. Dus geen groepscadeau's, weer datzelfde luchtje of een lelijke vaas. Maar nachten wakker liggen om het perfecte plan te bedenken. Iets origineels. Wat ze mooi vindt. En wat ze niet zomaar vergeet. Zoals een felicitatie zwart op wit, op de deurmat van heel West-Brabant en Midden-Zeeland. Lieve mama, gefeliciteerd. Dat er nog maar vele gelukkige, gezonde en gezellige jaren mogen volgen.

Meer uit Tholen

Koningsdag Tholen 2026: Ringrijden en vuurwerkshow zijn weer de smaakmakers

THOLEN - Op maandag 27 april viert heel het land Koningsdag met vrijmarkten, muziek en oranjefeesten. In Tholen-stad pakken de organisatoren het net als vorig jaar aan: het ringrijden keert terug op de Markt en de dag wordt afgesloten met een vuurwerkshow bij de Oesterputten.

1 uur geleden
Bewust omgaan met kleding en afval: Zero Waste Week komt naar Tholen

THOLEN - De Zero Waste Week komt van 18 tot en met 24 april voor het eerst naar Tholen. Tijdens deze week leren inwoners hoe ze afval kunnen verminderen. Er zijn workshops, een wandeltocht en een handwerkcafé.

8 uur geleden
Opening zwembad De Spetter later door schade aan het tegelwerk

THOLEN - Tijdens voorbereidende schoonmaakwerkzaamheden bij buitenzwembad De Spetter in Tholen is schade aan het tegelwerk geconstateerd. Plaatselijk laten het tegelwerk en de glazuurlaag los, wat zeer scherpe randen veroorzaakt. Dit zorgt voor een veiligheidsrisico en dat de geplande openingsdatum in mei niet haalbaar zal zijn.

1 dag geleden
OM eist 5,5 jaar cel voor Thoolse man (61) vanwege betrokkenheid bij coketransporten

THOLEN / RIJSBERGEN / BREDA - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft donderdag een gevangenisstraf van 5,5 jaar geëist tegen een 61-jarige man uit Tholen. De man is eigenaar van een Nederlandse zeeschip, waarmee twee cocaïnetransporten vanuit Zuid-Amerika en Afrika waren gepland. Tegen een 48-jarige man uit Rijsbergen eiste het OM een gevangenisstraf van 3,5 jaar voor zijn aandeel in de zaak. Een vrouw van 49 uit Breda wordt verdacht van schuldwitwassen van crimineel geld. Tegen haar werd een taakstraf geëist.

1 dag geleden
Geld en vol stroomnet zitten walstroom in Thoolse haven in de weg

THOLEN - Voor walstroom in de Thoolse haven krijgt de gemeente steeds nul op het rekest bij Rijkswaterstaat. Dat zegt het college op schriftelijke vragen van PvdA-GroenLinks. Het onderwerp wordt wel steeds aangekaart, maar geld en netcongestie staan het plan in de weg.

1 dag geleden
Oudere fietsers leren tijdens Doortrapdag Tholen hoe ze ongevallen voorkomen

THOLEN - Veiliger fietsen tot je honderdste, wie wil dat nou niet? Op woensdag 15 april kunnen 55-plussers op Tholen meedoen aan de Doortrapdag. Ze krijgen tips van specialisten, zoals een fysiotherapeut en een fietsenmaker, en leren veilig fietsen op een oefenparcours. De dag wordt afgesloten met een groepsfietstocht.

2 dagen geleden
Flex rijdt vanaf 20 april ook op Tholen: Dit zijn alle hub-opstappunten

THOLEN - De Flex is vanaf maandag 20 april ook beschikbaar in de gemeente Tholen. Onlangs zijn in alle kernen al groene hub-borden geplaatst. Er zijn meer dan zeventig opstapplaatsen. Met dit flexibele vervoer kun je wanneer je wil door heel Zeeland reizen, ook 's avonds en in het weekend.

2 dagen geleden