Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Column Hanneke Marcelis: 'Cadeaus'

Column Hanneke Marcelis: 'Cadeaus'

Verjaardagen zijn natuurlijk leuk. Laat daar geen misverstand over bestaan. Afgelopen weken barstte het bij mij van de verjaardagsfeestjes. Je kent dat wel. Zo'n periode waarin ineens iedereen tegelijkertijd jarig is. Mij hoor je niet klagen. Ik kom naar hartenlust taart eten en bier drinken. Maar met al die verjaardagen gaat één probleem gepaard: cadeautjes. Vroeger als kind had je namelijk altijd een verlanglijst van drie meter. Maar tegenwoordig is het antwoord op de vraag wat iemand wil hebben voor zijn verjaardag steevast het vertwijfelde 'Ohja. Goede vraag. Geen idee eigenlijk..' En dan begint het gedoe.

Je wil iets geven dat nuttig is, en dat bij de jarige niet onmiddellijk diep in een lade belandt en daar nooit meer uit komt. Je wil iets geven dat de jarige mooi vindt. En daarmee dus voorkomen dat je op het moment van uitpakken ineens afschuw in zijn ogen ziet en zo'n ongeloofwaardig 'oh, wauw.. Leuke vaas..' te horen krijgt. En je wil niet iets onorigineels geven. 'Oh, wéér een luchtje. Altijd lekker natuurlijk. Ik zet hem bij die vijf andere, oké?' En wat je al helemaal wil voorkomen: het groepscadeau. Dat is al helemaal afschuwelijk. Dat één iemand tóch een leuk idee heeft voor de jarige. Maar dat de gezamenlijke whatsappgroep steeds voller wordt wanneer de verjaardag nadert. Want iedereen wil natuurlijk lekker gemakkelijk bij dat ene idee aansluiten. En dan moet je op de avond van die verjaardag gaan staan wachten tot je met de hele groep compleet bent. Om dan om 23.15 uur eindelijk met zestien man één broodmes cadeau te geven.

Ik zie dan ook altijd op tegen de verjaardagen van de mensen die ik écht iets goeds wil geven. Want eerlijk, voor de verjaardag van de buurman van een oude vriendin lig ik niet echt wakker van mijn slechte cadeau. Maar afgelopen week was de persoon jarig die het beste cadeau ter wereld verdient: mijn moeder. Dus geen groepscadeau's, weer datzelfde luchtje of een lelijke vaas. Maar nachten wakker liggen om het perfecte plan te bedenken. Iets origineels. Wat ze mooi vindt. En wat ze niet zomaar vergeet. Zoals een felicitatie zwart op wit, op de deurmat van heel West-Brabant en Midden-Zeeland. Lieve mama, gefeliciteerd. Dat er nog maar vele gelukkige, gezonde en gezellige jaren mogen volgen.

Meer uit Tholen

Waterschap roept bewoners in het buitengebied op tot actie voor schoner water

ZEELAND - Het waterschap roept bewoners van woningen in het buitengebied zonder rioolaansluiting op hun septic tank te vervangen. Vanaf 2028 gelden strengere regels voor huishoudelijk afvalwater. Veel bewoners moeten daarom investeren in een betere zuiveringsinstallatie.

4 uur geleden
Addy van Kempen toont in Scherpenisse kunst gemaakt van afgedankte materialen

SCHERPENISSE - De Kunstkamer in Scherpenisse opent op zaterdag 31 oktober de expositie 'What Is Left' van kunstenaar Addy van Kempen. Haar werk bestaat grotendeels uit afgedankte materialen.

8 uur geleden
Auto schampt andere wagen en botst op geparkeerde voertuigen bij Tholen

THOLEN - Een automobilist heeft woensdagochtend een flinke ravage veroorzaakt op de Oesterdam bij Tholen. De bestuurder schampte een andere wagen en raakte daarna meerdere geparkeerde voertuigen. Hij is met letsel naar het ziekenhuis gebracht.

1 dag geleden
Gemeente sluit perceel in Sint Philipsland waar drugslab werd ontdekt na grote brand

SINT PHILIPSLAND - De gemeente Tholen sluit het volledige perceel aan de Campweg in Sint Philipsland waar afgelopen zomer een grote brand woedde. In een loods werd toen een drugslab ontdekt. De sluiting voor zes maanden geldt voor de woning en de bijbehorende opstallen.

1 dag geleden
Hans schreef een boek over een meisje uit Scherpenisse en haar hersenoperatie

SCHERPENISSE - Hans van Houdt presenteerde vorige week zaterdag zijn nieuwste boek 'Een Steen in je Hoofd'. Het boek vertelt het waargebeurde verhaal van Bertha van Houdt (1917-1944), een meisje uit Scherpenisse dat in Amsterdam belandde bij de eerste hersenchirurg van Nederland.

1 dag geleden
Fluplandse dames versieren eierkoeken met fondant in de Wimpel

SINT PHILIPSLAND - De leden van vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland kwamen woensdagavond bijeen in de Wimpel. Op het programma stond het versieren van twee grote eierkoeken met fondant.

2 dagen geleden
Politie: ‘Vermiste vrouw (44) overleden aangetroffen in Tholen’

THOLEN - De 44-jarige vrouw die sinds maandagavond werd vermist in Tholen en omgeving, is overleden aangetroffen. Dat meldt de politie dinsdag begin van de middag. "De politie doet onderzoek naar de omstandigheden. Wij wensen de nabestaanden veel sterkte", aldus de politie.

2 dagen geleden