Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Column Hanneke Marcelis: 'Afval scheiden'

Column Hanneke Marcelis: 'Afval scheiden'

"Ehm. In welke van de vier prullenbakken moet ik dit laten?" Een vriend van me staat in mijn keuken vertwijfeld met een opgepropt bonnetje voor mijn afvalbakken. Wie bij mij thuis 'even' iets denkt te kunnen weggooien, komt van een koude kermis thuis. Want er zit een hele gebruikshandleiding bij mijn afval-scheid-strategie. Met maar liefst drie kleine zwarte afvalbakken, een wit containertje én een afvaldoos in de kelder.

Van huis uit ben ik helemaal niet zo'n fanatieke afvalscheider. En ik vind mijn vijf vuilnisbakken dus ook wel wat overdreven. Maar de druk om te sorteren wordt redelijk hoog opgevoerd, wanneer je een huis koopt in een gemeente waar ze je in je kleine achtertuintje drie volwaardige containers neerzetten. Ideaal om alles in kwijt te kunnen hoor. Maar al dat gesorteer blijft toch een gedoe. En dan heb ik het nog niet over het schema waarop ze aan straat moeten. Ik heb dan wel zo'n app die me eraan herinnert wanneer welke container precies naar buiten moet. Maar die is helaas niet dwingend genoeg om te zorgen dat ik het ook daadwerkelijk onthoud. De keren zijn niet op één hand te tellen dat ik al in de auto naar mijn werk zat, en toen rechtsomkeert moest maken omdat ik bij alle buren een container buiten zag staan.

En dat terwijl ik een paar jaar geleden nog in een studentenhuis woonde waar er eigenlijk maar één optie was, en dat was gewapend met de afvalpas naar het einde van de straat lopen om alles in één en dezelfde ondergrondse container te mieteren. En vooruit. Er was dan ook wel een aparte glascontainer. Maar wanneer je al je papier en plastic in dezelfde zak mag gooien als je restjes brood en tuinafval, is de drempel om er je glas dan ook maar bij te stoppen niet zo hoog meer.

En eerlijk is eerlijk. Ik ben blij dat ik dat niet meer doe. Want afval scheiden is goed voor het milieu. En daar draag ik graag aan bij. Maar ik wacht wel met smart op de dag dat de technologie eindelijk vergevorderd genoeg is dat we alles weer op één hoop mogen gooien. En dat zo'n machine het dan gewoon voor ons sorteert. Daarover droom ik, terwijl ik antwoord geef. 'Papier rechts, plastic midden, restafval links. Groen in de witte bak. En glas in de doos in de kelder.'[l]

Meer uit Tholen

PvdA-GroenLinks waarschuwt: ‘Aantal laadpalen op Tholen schiet tekort’

THOLEN - Tholen wil elektrisch rijden stimuleren, maar volgens PvdA-GroenLinks blijft het aantal laadpalen achter. De fractie maakt zich zorgen over de trage uitrol, terwijl het college onder andere wijst op een tekort aan technici die de laadpunten kunnen installeren.

1 uur geleden
Vandaag kun je struinen langs ruim 35 kraampjes bij Winterfair De Meestoof

SINT-ANNALAND - Wie zin heeft in een gezellige dag vol activiteiten, kan vanaf vanmiddag terecht bij streekmuseum De Meestoof. Van 16.00 tot 21.00 uur staat het streekmuseum in het teken van de jaarlijkse Winterfair met een mix van kraampjes, lekkernijen en muziek voor jong en oud.

8 uur geleden
Tholen legt samenwerking Zuidwaterlinie met twintig andere gemeenten vast

THOLEN - De gemeente Tholen heeft woensdag samen met twintig andere gemeenten een nieuwe overeenkomst voor de Zuidwaterlinie ondertekend. Hiermee spreken zij af om zich gezamenlijk in te zetten voor de eeuwenoude verdedigingslinie. De samenwerking ligt vast voor bijna 25 jaar, tot 2048.

1 dag geleden
Hilde Moerland voert kieslijst VVD Tholen aan, Richard Harinck op plek twee

THOLEN - Hilde Moerland en Richard Harinck voeren de kieslijst van VVD Tholen aan voor de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart 2026. Dat werd woensdagavond vastgesteld tijdens de algemene ledenvergadering in Streekmuseum De Meestoof.

1 dag geleden
Stadlander gaat dertig huurwoningen in Sint-Annaland slopen voor nieuwbouw

SINT-ANNALAND - Dertig huishoudens in Sint-Annaland verliezen binnenkort hun woning. Woningcorporatie Stadlander gaat verouderde huurwoningen aan de Tienhoven, Van den Bosstraat en de Domineeshof slopen voor nieuwbouw. Het maakt onderdeel uit van een groot verduurzamingsproject van honderden woningen op Tholen.

2 dagen geleden
Inwoners met een laag inkomen kunnen weer een collectieve zorgverzekering krijgen

THOLEN - Inwoners met een laag inkomen kunnen dit jaar weer profiteren van de collectieve zorgverzekering, aangeboden door de gemeente Tholen in samenwerking met VGZ. De verzekering bestaat uit een basispakket en een aanvullende verzekering, waarbij de gemeente een deel van de premie voor haar rekening neemt.

2 dagen geleden
14e Snerttocht biedt vier wandelroutes door Smerdiekse polders en dijken

SINT-MAARTENSDIJK - Op zaterdag 6 december organiseert wandelsportvereniging Oosterscheldestappers voor de 14e keer de Snerttocht. Er zijn vier afstanden waaruit gekozen kan worden, namelijk 6, 10, 15 en 25 kilometer.

3 dagen geleden