Column Hanneke Marcelis: 'Afval scheiden'
"Ehm. In welke van de vier prullenbakken moet ik dit laten?" Een vriend van me staat in mijn keuken vertwijfeld met een opgepropt bonnetje voor mijn afvalbakken. Wie bij mij thuis 'even' iets denkt te kunnen weggooien, komt van een koude kermis thuis. Want er zit een hele gebruikshandleiding bij mijn afval-scheid-strategie. Met maar liefst drie kleine zwarte afvalbakken, een wit containertje én een afvaldoos in de kelder.
Van huis uit ben ik helemaal niet zo'n fanatieke afvalscheider. En ik vind mijn vijf vuilnisbakken dus ook wel wat overdreven. Maar de druk om te sorteren wordt redelijk hoog opgevoerd, wanneer je een huis koopt in een gemeente waar ze je in je kleine achtertuintje drie volwaardige containers neerzetten. Ideaal om alles in kwijt te kunnen hoor. Maar al dat gesorteer blijft toch een gedoe. En dan heb ik het nog niet over het schema waarop ze aan straat moeten. Ik heb dan wel zo'n app die me eraan herinnert wanneer welke container precies naar buiten moet. Maar die is helaas niet dwingend genoeg om te zorgen dat ik het ook daadwerkelijk onthoud. De keren zijn niet op één hand te tellen dat ik al in de auto naar mijn werk zat, en toen rechtsomkeert moest maken omdat ik bij alle buren een container buiten zag staan.
En dat terwijl ik een paar jaar geleden nog in een studentenhuis woonde waar er eigenlijk maar één optie was, en dat was gewapend met de afvalpas naar het einde van de straat lopen om alles in één en dezelfde ondergrondse container te mieteren. En vooruit. Er was dan ook wel een aparte glascontainer. Maar wanneer je al je papier en plastic in dezelfde zak mag gooien als je restjes brood en tuinafval, is de drempel om er je glas dan ook maar bij te stoppen niet zo hoog meer.
En eerlijk is eerlijk. Ik ben blij dat ik dat niet meer doe. Want afval scheiden is goed voor het milieu. En daar draag ik graag aan bij. Maar ik wacht wel met smart op de dag dat de technologie eindelijk vergevorderd genoeg is dat we alles weer op één hoop mogen gooien. En dat zo'n machine het dan gewoon voor ons sorteert. Daarover droom ik, terwijl ik antwoord geef. 'Papier rechts, plastic midden, restafval links. Groen in de witte bak. En glas in de doos in de kelder.'[l]
Meer uit Tholen
THOLEN - Basisschoolkinderen in de gemeente Tholen kunnen vanaf volgende week weer kennismaken met allerlei sporten, activiteiten en hobby's. Het vertrouwde boekje Jij op Tholen is namelijk terug, maar heeft dit jaar een nieuwe naam en een frisse uitstraling: Sjors Sportief & Creatief.
2 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - De Haringvlietbrug is deze week twee nachten afgesloten vanwege onderhoudswerkzaamheden. Rijkswaterstaat sluit zowel de hoofdrijbaan als de parallelbaan in beide richtingen af. De afsluiting geldt van woensdag 23 op donderdag 24 september en van donderdag 24 op vrijdag 25 september, telkens van 22.00 tot 05.00 uur.
6 uur geledenZEELAND - Wie in de kinderopvang wil werken, heeft de komende jaren volop kansen. In Zeeland zijn momenteel ruim 8,5 vacatures voor iedere kortdurende werkzoekende met een beroep in de kinderopvang. Tegelijkertijd dreigt het personeelstekort fors op te lopen.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN - Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) zet zich al sinds 2007 in voor het herstel van het leefgebied van de schorzijdebij. Met succes: afgelopen maandag telden ecologen van SLZ ruim 5.500 bijen bij 27 verschillende nestheuvels op Sint Philipsland, Tholen en Zuid-Beveland.
1 dag geledenTHOLEN- Meer dan honderd tegenstanders van de geplande noodopvang aan de Postweg verzamelden zich vrijdagavond voor het gemeentehuis om te protesteren. Waar een eerdere demonstratie begin deze maand nog eindigde met ingrijpen van de politie, bleef het dit keer rustig.
2 dagen geledenTHOLEN- In de Oesterstraat werd vrijdagmorgen een hinderlijke lucht waargenomen. De brandweer kwam ter plaatse en concludeerde dat de stank afkomstig was van benzine. Deze benzine kwam uit de tank van een auto die eerder die nacht in brand had gestaan op dezelfde weg. De brandweer besloot het riool te spoelen en voerde hierbij verschillende metingen uit. Dit had het gewenste effect.
2 dagen geleden