Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Column burgemeester Dijksterhuis: Is het nou Borsele of Borssele?

Column burgemeester Dijksterhuis: Is het nou Borsele of Borssele?

Of het nou bij een vergadering met bestuurders uit de regio is, een groot congres ergens in het land of een werkbezoek van een minister, de meest gestelde vraag aan mij als burgemeester van Borsele is toch wel: “Schrijf je dat met één of met twee ‘essen’?” Eerlijk is eerlijk, het is ook best verwarrend. Want waarom heeft de gemeente in het verleden bijna dezelfde naam gekregen als het dorp naast de kerncentrale?

Om het antwoord op die vraag te vinden duiken we de geschiedenisboeken in. Wat allereerst opvalt is dat er regelmatig herindelingen, samenvoegingen en grenscorrecties waren in de Zak van Zuid-Beveland. Er werden ook vaak plannen ontwikkeld, die uiteindelijk niet ten uitvoer werden gebracht. Tot 1 juli 1969! Op die dag werd in de Eerste Kamer besloten dat Zuid-Beveland niet langer uit 24 gemeenten zou bestaan, maar dat het verdeeld werd in vier gemeenten: Borsele, Goes, Kapelle en Reimerswaal.

De beslissing was nog maar net genomen en de vraag kwam al boven drijven: wordt het Borsele met één of met twee ‘essen’? Om de andere gemeenten niet het gevoel te geven dat ze voortaan allemaal onder de oude gemeente Borssele vielen, werd het gemeente Borsele met één ‘s’. Daarnaast zat er ook een historische reden achter. Vroeger behoorde het hele zuidelijke gedeelte van de gemeente tot het eiland Borsele(n). En de adellijke familie die hier in de middeleeuwen veel bezittingen had droeg de naam Van Borsele(n). Des te meer reden om voor één ‘s’ te kiezen.

Maar verwarrend was en is het wel. Dus blijven we allemaal geduldig uitleggen dat het dorp waar de kerncentrale staat BorSSele heet en de gemeente de naam BorSele draagt. En dat die S meer of minder niets aan de uitspraak verandert.

Burgemeester Gerben Dijksterhuis van de gemeente Borsele

Meer uit Beveland

Zeeuwse student John Eggebeen Europees kampioen elektrotechniek

GOES - Met een brede glimlach werd de 22-jarige John Eggebeen woensdag gehuldigd bij Scalda. De student Elektrotechniek uit Zeeland won afgelopen september goud tijdens EuroSkills 2025 in Denemarken en mag zich officieel Europees kampioen Elektrotechnicus Gebouwen noemen. Bovendien kreeg hij de titel 'Best of Nation' als beste Nederlandse deelnemer van het toernooi.

8 uur geleden
Twee aanhoudingen na steekincident in Heinkenszand; één gewonde

HEINKENSZAND - Bij een steekincident in Heinkenszand is woensdagavond één persoon gewond geraakt. Het slachtoffer is met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht.

9 uur geleden
Provincie Zeeland start gesprekken over bereikbaarheid tijdens reparatie Westerscheldetunnel

MIDDELBURG - De Provincie Zeeland bereidt zich voor op de grote onderhoudswerkzaamheden aan de Westerscheldetunnel begin 2027. Omdat de Oostbuis van de tunnel dan vier maanden dichtgaat voor betonreparaties, werkt de provincie samen met diverse partners aan een bereikbaarheidsplan om de gevolgen voor verkeer en inwoners zoveel mogelijk te beperken.

11 uur geleden
Astrid Holleeder verrast publiek als mystery guest op Contacta in Goes

GOES - Bezoekers van de netwerkbeurs Contacta in de Zeelandhallen kregen woensdagavond een onverwachte verrassing. De geheimzinnige "mystery guest", waarvan de organisatie tot het laatste moment de naam geheimhield, bleek niemand minder dan Astrid Holleeder te zijn. Het was haar eerste publieke optreden sinds ze zich weer voorzichtig in het openbaar laat zien. 

13 uur geleden
Goes start pilot met inclusieve buitenschoolse opvang bij De Marel

GOES - De gemeente Goes start in 2026 een tweejarige pilot voor een inclusieve buitenschoolse opvang (BSO) bij Kindcentrum De Marel. De nieuwe opvangvorm biedt kinderen met extra ondersteuningsbehoeften na schooltijd een veilige, gestructureerde omgeving waar zij samen kunnen spelen, leren en zich sociaal-emotioneel ontwikkelen.

13 uur geleden
Nationaal kampioenschap voor jachthonden dit jaar in Wilhelminadorp

WILHELMINADORP - De velden van de Koninklijke Maatschap de Wilhelminapolder (KMWP) bij Wilhelminadorp vormen zaterdag 8 november het decor voor de Nimrod, het nationale kampioenschap voor apporterende jachthonden. Het evenement wordt dit jaar georganiseerd door de Stichting Zeeuwse Jachthonden.

18 uur geleden
Naasten bij Verslaving biedt steun en herkenning

GOES - Wie in zijn gezin of omgeving te maken heeft met verslaving, weet hoe ingrijpend dat kan zijn. Dat ontdekte ook Karin, die de afgelopen jaren geconfronteerd werd met verslaving binnen haar gezin. "Op een gegeven moment besefte ik dat niet alleen mijn zoon hulp nodig had, maar ikzelf ook," ze. Door contact met andere naasten voelde ze zich eindelijk gehoord en begrepen.

1 dag geleden