
Column burgemeester Dijksterhuis: Is het nou Borsele of Borssele?
Of het nou bij een vergadering met bestuurders uit de regio is, een groot congres ergens in het land of een werkbezoek van een minister, de meest gestelde vraag aan mij als burgemeester van Borsele is toch wel: “Schrijf je dat met één of met twee ‘essen’?” Eerlijk is eerlijk, het is ook best verwarrend. Want waarom heeft de gemeente in het verleden bijna dezelfde naam gekregen als het dorp naast de kerncentrale?
Om het antwoord op die vraag te vinden duiken we de geschiedenisboeken in. Wat allereerst opvalt is dat er regelmatig herindelingen, samenvoegingen en grenscorrecties waren in de Zak van Zuid-Beveland. Er werden ook vaak plannen ontwikkeld, die uiteindelijk niet ten uitvoer werden gebracht. Tot 1 juli 1969! Op die dag werd in de Eerste Kamer besloten dat Zuid-Beveland niet langer uit 24 gemeenten zou bestaan, maar dat het verdeeld werd in vier gemeenten: Borsele, Goes, Kapelle en Reimerswaal.
De beslissing was nog maar net genomen en de vraag kwam al boven drijven: wordt het Borsele met één of met twee ‘essen’? Om de andere gemeenten niet het gevoel te geven dat ze voortaan allemaal onder de oude gemeente Borssele vielen, werd het gemeente Borsele met één ‘s’. Daarnaast zat er ook een historische reden achter. Vroeger behoorde het hele zuidelijke gedeelte van de gemeente tot het eiland Borsele(n). En de adellijke familie die hier in de middeleeuwen veel bezittingen had droeg de naam Van Borsele(n). Des te meer reden om voor één ‘s’ te kiezen.
Maar verwarrend was en is het wel. Dus blijven we allemaal geduldig uitleggen dat het dorp waar de kerncentrale staat BorSSele heet en de gemeente de naam BorSele draagt. En dat die S meer of minder niets aan de uitspraak verandert.
Burgemeester Gerben Dijksterhuis van de gemeente Borsele
Meer uit Beveland
BORSSELE - Molen De Hoop en Verwachting in Borssele heeft woensdag 17 september een nieuwe wiek gekregen. Eigenlijk had dat een dag eerder al moeten gebeuren, maar toen gooide de harde wind roet in het eten. De molen is sinds 1980 eigendom van de gemeente Borsele.
3 uur geledenGOES - Van vrijdag 26 september tot en met donderdag 9 oktober registreren speciale camera's het verkeer bij de rotonde Poelplein in Goes. De rotonde verbindt de Fruitlaan, Van Hertumweg en Anthony Fokkerstraat en staat bekend als een plek waar relatief veel verkeersincidenten plaatsvinden.
6 uur geledenGOES - Zeeland investeert fors in het behoud van cultureel erfgoed. Het budget voor restauratiesubsidies is deze collegeperiode flink verhoogd: in totaal verdeelde de Provincie 3,2 miljoen euro over vijftien projecten verspreid over de provincie. Een van de grootste ontvangers is de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes, waarvoor €393.416 beschikbaar is gesteld.
10 uur geledenCOLIJNSPLAAT - Tijdens de cursusavond van de EHBO vereniging Noord-Beveland in Colijnsplaat zette burgemeester Meeuwisse zeven jubilarissen in het zonnetje.
1 dag geledenGOES - Wethouder Joan Veldhuizen opende onlangs speeltuin De Fanfaria in de wijk Aria. Voorzitter André Lindenbergh van wijkvereniging Overturia benadrukte de lange voorbereiding van dit groene project, mogelijk gemaakt door gemeente, aannemer, sponsors en buurtbewoners.
1 dag geledenGOES - Bij Sleutelen Aan Vermogen (SAV) in Goes is op 15 september een nieuwe bulkmachine voor statiegeldverpakkingen geopend. De machine maakt het mogelijk om meer dan honderd flesjes en blikjes tegelijk in te leveren. Dat scheelt consumenten en organisaties met volle zakken of dozen veel tijd en moeite.
2 dagen geledenGOES - Om de zorg in Zeeland te behouden gaan de Zeeuwse ziekenhuizen Adrz en Zorg Saam meer samenwerken. 'Met concentratie van bepaalde operaties en de aanschaf van een chirurgie-robot kan belangrijke zorg in Zeeland behouden blijven', staat in een gezamenlijk persbericht van de beide ziekenhuizen. 'Dit is een belangrijke stap voor de Zeeuwse ziekenhuiszorg en dat vindt ook CZ, de grootste zorgverzekeraar in Zeeland.'
2 dagen geleden