Colombiaan Molano klopt Groves en Van Poppel in sprint Vuelta
ZARAGOZA (ANP) - De Colombiaan Juan Sebastián Molano heeft Kaden Groves verslagen in de sprint van de twaalfde etappe in de Vuelta. De Australiër was in twee eerdere sprintetappes de sterkste, maar nu zat er niet meer in dan de tweede plek. Molano van UAE Team Emirates won met duidelijk verschil. Boy van Poppel werd derde.
De Nederlander Jetse Bol reed lange tijd op kop in de etappe over ruim 150 kilometer van Ólvega naar Zaragoza, samen met Abel Balderstone. Op zo'n 40 kilometer van de streep werden de twee koplopers opgeslokt door het peloton. Alpecin-Deceuninck reed vervolgens hard op kop om Groves af te zetten.
Jumbo-Visma-renner Sepp Kuss blijft leider in het algemeen klassement. Zijn grote concurrent Remco Evenepoel staat nog altijd op ruim 1 minuut achterstand.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
49 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
2 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
3 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
1 dag geleden