Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Colombia niet langer gastland Copa América

Colombia niet langer gastland Copa América

BOGOTA (ANP) - De Copa América wordt volgende maand niet in Colombia gespeeld. De Zuid-Amerikaanse voetbalbond Conmebol heeft besloten de wedstrijden die in het land gespeeld zouden worden te verplaatsen. Colombia zou het eindtoernooi samen met Argentinië organiseren.

"Conmebol bevestigt dat de Copa América van 2021 doorgaat en zal een dezer dagen communiceren over de locatie van de duels die in Colombia gespeeld zouden worden", aldus de bond in een verklaring.

Het is al enige tijd onrustig in Colombia. Landelijke protesten tegen de overheid, die eind april begonnen, hebben in Colombia aan ten minste vijftien mensen het leven gekost. Colombia heeft bij de Conmebol nog een verzoek ingediend het toernooi te verplaatsen naar het einde van het jaar, maar dat verzoek werd afgewezen. Eerder deze week boden de Argentijnen nog aan het toernooi alleen te organiseren.

Tien deelnemers

Het toernooi zou voor de eerste keer in de 105-jarige geschiedenis in twee landen worden gehouden. In Colombia stonden aanvankelijk vijftien duels gepland, waaronder de finale in Barranquilla.

Het voetbaltoernooi van Zuid-Amerika begint half juni en duurt een maand; het openingsduel is op 13 juni in Buenos Aires, de eindstrijd op 11 juli. Het toernooi heeft tien deelnemers, die verdeeld zijn over twee groepen.

De laatste editie werd gewonnen door Brazilië.

Meer uit Voetbal

Vitesse 'onaangenaam verrast' door stap naar Hoge Raad van KNVB

ARNHEM (ANP) - Vitesse is "teleurgesteld en onaangenaam verrast" door het besluit van de KNVB om in cassatie te gaan tegen de uitspraak van het gerechtshof, die bepaalde dat de club uit Arnhem de proflicentie moest terugkrijgen. Dat meldt de club in een korte reactie op de website.

15 minuten geleden
KNVB stapt naar Hoge Raad om terugkrijgen proflicentie Vitesse

ZEIST (ANP) - De KNVB legt zich niet neer bij de uitspraak van het gerechtshof, die bepaalde dat Vitesse de proflicentie moest terugkrijgen. De voetbalbond meldt dat het in cassatie gaat bij de Hoge Raad.

29 minuten geleden
Burgemeester: ADO-fans moesten stadion verlaten voor veiligheid

DEN BOSCH (ANP) - De burgemeester van Den Bosch, Jack Mikkers. besloot dinsdagavond dat de bekerwedstrijd tussen FC Den Bosch en ADO Den Haag pas hervat mocht worden als de ADO-fans het stadion hadden verlaten. "Doorspelen was géén veilige optie meer aangezien het hekwerk bij het uitvak door ADO-supporters volledig was ontwricht", laat een woordvoerder van de gemeente woensdag weten.

47 minuten geleden
Aanvalster Miedema gaat na twijfel nog twee jaar door bij Oranje

NIJMEGEN (ANP) - Voetbalster Vivianne Miedema wil in ieder geval nog twee jaar voor het Nederlands elftal uitkomen. Dat schrijft ze in haar column op de site van het Algemeen Dagblad. De topscorer aller tijden van Oranje heeft wel even moeten nadenken over haar besluit.

2 uur geleden
Real Madrid eist compensatie van UEFA om machtsmisbruik

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid eist compensatie van de UEFA nu een rechtbank in de Spaanse hoofdstad een beroep van de Europese voetbalunie, de Spaanse voetbalbond en La Liga heeft afgewezen. Dat gebeurde in een zaak die draait om de oprichting van de Super League, een nieuwe Europese voetbalcompetitie waarvoor onder andere Real Madrid en FC Barcelona grote voorstanders zijn.

2 uur geleden
Vinícius biedt excuses aan voor wangedrag bij wissel in Clásico

MADRID (ANP) - Aanvaller Vinícius Júnior van Real Madrid heeft zijn excuses aangeboden voor zijn gedrag bij zijn wissel tijdens de gewonnen wedstrijd tegen FC Barcelona (2-1) afgelopen zondag. De 25-jarige Braziliaan werd in de 72e minuut door trainer Xabi Alonso naar de kant gehaald en liet duidelijk blijken het hier niet mee eens te zijn.

3 uur geleden
Feyenoord moet tegen Celtic deel stadion leeg laten na straf UEFA

NYON (ANP) - Feyenoord moet op last van de UEFA een deel van de tribunes leeg laten tijdens de eerstvolgende thuiswedstrijd in de Europa League, op 27 november tegen het Schotse Celtic. De Europese voetbalunie bestraft de Rotterdamse club daarmee, omdat fans tijdens het duel met het Griekse Panathinaikos vuurwerk hebben afgestoken en gangpaden blokkeerden.

3 uur geleden