Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Colombia niet langer gastland Copa América

Colombia niet langer gastland Copa América

BOGOTA (ANP) - De Copa América wordt volgende maand niet in Colombia gespeeld. De Zuid-Amerikaanse voetbalbond Conmebol heeft besloten de wedstrijden die in het land gespeeld zouden worden te verplaatsen. Colombia zou het eindtoernooi samen met Argentinië organiseren.

"Conmebol bevestigt dat de Copa América van 2021 doorgaat en zal een dezer dagen communiceren over de locatie van de duels die in Colombia gespeeld zouden worden", aldus de bond in een verklaring.

Het is al enige tijd onrustig in Colombia. Landelijke protesten tegen de overheid, die eind april begonnen, hebben in Colombia aan ten minste vijftien mensen het leven gekost. Colombia heeft bij de Conmebol nog een verzoek ingediend het toernooi te verplaatsen naar het einde van het jaar, maar dat verzoek werd afgewezen. Eerder deze week boden de Argentijnen nog aan het toernooi alleen te organiseren.

Tien deelnemers

Het toernooi zou voor de eerste keer in de 105-jarige geschiedenis in twee landen worden gehouden. In Colombia stonden aanvankelijk vijftien duels gepland, waaronder de finale in Barranquilla.

Het voetbaltoernooi van Zuid-Amerika begint half juni en duurt een maand; het openingsduel is op 13 juni in Buenos Aires, de eindstrijd op 11 juli. Het toernooi heeft tien deelnemers, die verdeeld zijn over twee groepen.

De laatste editie werd gewonnen door Brazilië.

Meer uit Voetbal

Slot beleeft 'zwaarste seizoen' met 'ondermaats' Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."

6 uur geleden
Fortuna Sittard lijft ervaren doelman Marsman in

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.

9 uur geleden
PSV voorlopig zonder doelmannen Kovar en Olij

EINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.

10 uur geleden
Seizoen middenvelder Grealish (Everton) voorbij na voetoperatie

LIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."

11 uur geleden
Aanvaller Malen helpt AS Roma met twee doelpunten aan zege

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.

22 uur geleden
Drie verdachten aangehouden voor geweld na FC Utrecht-Feyenoord

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.

1 dag geleden
Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

1 dag geleden