College wil Slabbecoornpolder verduurzamen
THOLEN - Er komt een onderzoek naar de mogelijkheden om bedrijventerrein Slabbecoornpolder in de toekomst verder te verduurzamen. Dat heeft het gemeentebestuur bekendgemaakt.
Het initiatief voor deze verduurzaming komt niet vanuit de gemeente Tholen, maar vanuit een externe partij. "Zij hebben ervaring met het verduurzamen van bedrijventerreinen en zij wilden ook in de gemeente Tholen aan de slag", vertelt wethouder Frank Hommel. De gemeente Tholen is al langere tijd bezig met de energieopgave en dit past goed in dat plaatje om te bekijken op welke manier de gemeente een steentje bij kan dragen. "Dit bedrijf is zelf in Zeeland de boer opgegaan en heeft bijvoorbeeld ook Rabobank Oosterschelde bereid gevonden om hieraan een bijdrage te leveren." De gemeente, het bedrijf en Rabobank gaan daarom gezamenlijk aan de slag met dit onderzoek.
"Er wordt geïnventariseerd hoe het op dit moment gesteld is met bijvoorbeeld isolatie en energiegebruik bij de verschillende bedrijven en welke maatregelen er eventueel getroffen kunnen worden om dit bedrijventerrein energieneutraal te maken." Er is bewust voor dit bedrijventerrein gekozen, omdat het compact is, omdat er bedrijven gevestigd zijn die koploper zijn voor wat betreft duurzaamheid én omdat het één van de oudste bedrijventerreinen van Tholen is. "Maar, of we al die maatregelen ook daadwerkelijk gaan uitvoeren, dat is volledig afhankelijk van het onderzoek." Het onderzoek start in maart en moet eind mei afgerond worden.
Meer uit Tholen
THOLEN - De aanhoudende vorst zorgt niet alleen voor gladde wegen en bevroren autoruiten, maar ook voor een toename van muizen- en rattenoverlast in huis. Volgens het landelijke platform Beestjeskwijt zoeken knaagdieren massaal hun toevlucht tot spouwmuren en isolatielagen van woningen. Vooral goed geïsoleerde huizen blijken in trek als warme schuilplaats tijdens koude nachten.
46 minuten geledenTHOLEN - De stichting Zomerconcerten Tholen zoekt optredens voor de concerten van juni tot en met oktober. Tijdens deze zaterdagmiddagen krijgen muzikanten een podium. Solo, met een ensemble of koor; alles is welkom.
18 uur geledenSINT ANNALAND / OUD VOSSEMEER / SINT PHILIPSLAND - Er zijn oplichters actief in meerdere dorpen op Tholen. Daarvoor waarschuwt de Zeeuwse politie.
22 uur geledenTHOLEN - Raadslid Han van 't Hof (ABT) snapt niet waarom het college meewerkt aan een vergunning voor de huisvesting van arbeidsmigranten aan de Slabbecoornweg in Tholen. Een eerder besluit staat verblijf van gastarbeiders op Thoolse bedrijventerreinen niet toe, maar het college wil dit omzeilen via een zogeheten BOPA-procedure. In schriftelijke vragen aan het bestuur verzoekt Van 't Hof om onderbouwing.
1 dag geledenTHOLEN - De ChristenUnie Tholen heeft maandagmiddag het verkiezingsprogramma voor de verkiezingen in maart gepresenteerd. Onder de leus 'Opstaan voor een mooi Tholen' kijkt de partij vooruit op de komende vier jaar. De ChristenUnie maakt inmiddels al twaalf jaar deel uit van het dagelijks bestuur van de gemeente.
1 dag geledenTHOLEN - In de bibliotheek van de Brede School in Tholen zijn woensdagochtend vier nieuwe leesmeterfietsen in gebruik genomen. Oussama, Chayenne, Noah en Kees mochten de eerste leesmeters maken.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - De medewerker die eerder op non-actief was gesteld door Schutse Zorg na mogelijk seksueel wangedrag bij bewoners, is op staande voet ontslagen. Volgens een onafhankelijk onderzoek heeft hij 'professionele en persoonlijke grenzen' overschreden.
2 dagen geleden