Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

College wil Slabbecoornpolder verduurzamen

College wil Slabbecoornpolder verduurzamen

THOLEN - Er komt een onderzoek naar de mogelijkheden om bedrijventerrein Slabbecoornpolder in de toekomst verder te verduurzamen. Dat heeft het gemeentebestuur bekendgemaakt.

Het initiatief voor deze verduurzaming komt niet vanuit de gemeente Tholen, maar vanuit een externe partij. "Zij hebben ervaring met het verduurzamen van bedrijventerreinen en zij wilden ook in de gemeente Tholen aan de slag", vertelt wethouder Frank Hommel. De gemeente Tholen is al langere tijd bezig met de energieopgave en dit past goed in dat plaatje om te bekijken op welke manier de gemeente een steentje bij kan dragen. "Dit bedrijf is zelf in Zeeland de boer opgegaan en heeft bijvoorbeeld ook Rabobank Oosterschelde bereid gevonden om hieraan een bijdrage te leveren." De gemeente, het bedrijf en Rabobank gaan daarom gezamenlijk aan de slag met dit onderzoek.

"Er wordt geïnventariseerd hoe het op dit moment gesteld is met bijvoorbeeld isolatie en energiegebruik bij de verschillende bedrijven en welke maatregelen er eventueel getroffen kunnen worden om dit bedrijventerrein energieneutraal te maken." Er is bewust voor dit bedrijventerrein gekozen, omdat het compact is, omdat er bedrijven gevestigd zijn die koploper zijn voor wat betreft duurzaamheid én omdat het één van de oudste bedrijventerreinen van Tholen is. "Maar, of we al die maatregelen ook daadwerkelijk gaan uitvoeren, dat is volledig afhankelijk van het onderzoek." Het onderzoek start in maart en moet eind mei afgerond worden.

Meer uit Tholen

Tientallen opvallende auto’s verzamelen zich weer op de Oesterdam

THOLEN - Car Tuning Zeeland organiseert zaterdag 15 augustus de derde automeeting van het jaar. De meeting is tussen 19.00 en 23.00 uur vrij toegankelijk bij de Bergse Diepsluis op de Oesterdam. Iedereen mag meedoen of een kijkje nemen.

5 uur geleden
Brandweerkorpsen staan stil bij omgekomen collega: ‘Dit raakt ons diep’

THOLEN - Brandweerkorpsen in het hele land staan vandaag stil bij het overlijden van Adri. De ervaren brandweerman raakte vorige week zwaargewond tijdens de bestrijding van een grote duinbrand bij Ouddorp. Hij kwam daarbij onder een brandweervoertuig terecht. Woensdag overleed hij in het ziekenhuis aan zijn verwondingen.

10 uur geleden
Blijf ook na de zonsverduistering omhoog kijken, want anders mis je dit spektakel

THOLEN - Vanavond gebeurt er iets bijzonders boven Tholen. De maan schuift voor de zon en het wordt daardoor tijdelijk donkerder. Maar wie na de zonsverduistering naar binnen gaat, mist misschien wel het mooiste deel. Want later in de nacht schieten tientallen vallende sterren voorbij.

1 dag geleden
Jeugdland bereidt zich weer voor op speelmeerdaagse in Sint-Maartensdijk

SINT-MAARTENSDIJK - Omdat het nog steeds een groot succes is, wordt er dit jaar weer de speelmeerdaagse georganiseerd. Dit jaar gebeurt dit in samenwerking met Jij op Tholen van de gemeente en dan vooral op vrijdag in het zwembad. Ben je tussen de 6 en 14 jaar? Schrijf je dan in om hieraan mee te doen.

1 dag geleden
Gratis valpreventiecursus voor 55-plussers in zeven kernen van Tholen

THOLEN - Bang om te vallen of merk je dat je wat minder stevig op je benen staat? In september starten in zeven kernen van de gemeente Tholen gratis valpreventiecursussen voor zelfstandig wonende inwoners van 55 jaar en ouder.

1 dag geleden
Grootste zonsverduistering sinds 1999 is woensdag ook boven Tholen te zien

THOLEN - Wie op woensdagavond 12 augustus de hemel in de gaten houdt, maakt een bijzonder schouwspel mee. Boven Nederland vindt dan de grootste gedeeltelijke zonsverduistering in decennia plaats: de maan bedekt op het hoogtepunt zo'n 88 tot 90 procent van de zon. Een dergelijk groot deel van de zon verdween voor het laatst tijdens de bekende zonsverduistering van 11 augustus 1999.

2 dagen geleden
Hans en Kees fietsen 230 kilometer voor ernstig zieke familielid en het goede doel

POORTVLIET - Wie zaterdag een koopje scoort op de jaarlijkse rommelmarkt in Poortvliet, draagt daarmee ook bij aan een bijzonder doel. Een deel van de opbrengst gaat naar Hans Slager en zijn oom Kees van der Maas, die fietsen voor KWF Kankerbestrijding. Hans heeft daar een bijzondere reden voor: zijn zus Ruth is ongeneeslijk ziek door kanker.

2 dagen geleden