College wil Slabbecoornpolder verduurzamen
THOLEN - Er komt een onderzoek naar de mogelijkheden om bedrijventerrein Slabbecoornpolder in de toekomst verder te verduurzamen. Dat heeft het gemeentebestuur bekendgemaakt.
Het initiatief voor deze verduurzaming komt niet vanuit de gemeente Tholen, maar vanuit een externe partij. "Zij hebben ervaring met het verduurzamen van bedrijventerreinen en zij wilden ook in de gemeente Tholen aan de slag", vertelt wethouder Frank Hommel. De gemeente Tholen is al langere tijd bezig met de energieopgave en dit past goed in dat plaatje om te bekijken op welke manier de gemeente een steentje bij kan dragen. "Dit bedrijf is zelf in Zeeland de boer opgegaan en heeft bijvoorbeeld ook Rabobank Oosterschelde bereid gevonden om hieraan een bijdrage te leveren." De gemeente, het bedrijf en Rabobank gaan daarom gezamenlijk aan de slag met dit onderzoek.
"Er wordt geïnventariseerd hoe het op dit moment gesteld is met bijvoorbeeld isolatie en energiegebruik bij de verschillende bedrijven en welke maatregelen er eventueel getroffen kunnen worden om dit bedrijventerrein energieneutraal te maken." Er is bewust voor dit bedrijventerrein gekozen, omdat het compact is, omdat er bedrijven gevestigd zijn die koploper zijn voor wat betreft duurzaamheid én omdat het één van de oudste bedrijventerreinen van Tholen is. "Maar, of we al die maatregelen ook daadwerkelijk gaan uitvoeren, dat is volledig afhankelijk van het onderzoek." Het onderzoek start in maart en moet eind mei afgerond worden.
Meer uit Tholen
THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Weet je nog niet op welke partij je gaat stemmen? Alle deelnemende partijen hebben zich in de verkiezingskrant van de Thoolse Bode voorgesteld. Hieronder zetten we de negen fracties en hun boodschap aan de kiezers nog eens op een rij. Zo kun je alle partijen gemakkelijk vergelijken.
3 uur geledenTHOLEN - Op woensdag 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Twintigduizend Tholenaren mogen dan hun stem uitbrengen om de koers van de gemeente te bepalen. Inwoners kunnen terecht bij zeventien stembureaus verspreid over alle kernen. Ook rijdt er een mobiel stembureau langs verschillende locaties. Een compleet overzicht van alle stembureaus staat onderaan dit artikel.
6 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor aan de kiezers. Ook burgemeester Marleen Sijbers heeft een boodschap.
9 uur geledenTHOLEN - Tholen kiest woensdag een nieuwe gemeenteraad. Tijd voor een opfriscursus: hoe ziet de huidige raad er ook weer uit en wie zitten er nu in het college van burgemeester en wethouders? Een overzicht van de zetelverdeling en het dagelijks bestuur in Tholen.
11 uur geledenTHOLEN - Het jaarlijkse Concordia Concert van Koninklijke Muziekvereniging Concordia staat op zaterdag 21 maart om 20.00 uur op het programma in De Meulvliet. Tijdens deze avond laten alle orkesten en groepen van de vereniging van zich horen.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Vier spannende koersen zorgden afgelopen zaterdag voor spektakel tijdens de 77e wielerronde van Oud-Vossemeer. De wind brak het peloton al vroeg open, waarna een aantal renners voor de aanval koos. Remco Weterings legde de wielerklassieker weer vast.
1 dag geleden[Advertorial] - De Thoolse Open Banen Dagen, die op 20 en 21 maart weer plaatsvinden, zijn uitgegroeid tot een belangrijk jaarlijks ontmoetingsmoment voor werkzoekenden en lokale Thoolse bedrijven. Tijdens deze vijfde editie openen acht bedrijven hun deuren. Bezoekers kunnen zonder verplichtingen kennismaken met het bedrijf en haar medewerkers.
1 dag geleden