College wil Slabbecoornpolder verduurzamen
THOLEN - Er komt een onderzoek naar de mogelijkheden om bedrijventerrein Slabbecoornpolder in de toekomst verder te verduurzamen. Dat heeft het gemeentebestuur bekendgemaakt.
Het initiatief voor deze verduurzaming komt niet vanuit de gemeente Tholen, maar vanuit een externe partij. "Zij hebben ervaring met het verduurzamen van bedrijventerreinen en zij wilden ook in de gemeente Tholen aan de slag", vertelt wethouder Frank Hommel. De gemeente Tholen is al langere tijd bezig met de energieopgave en dit past goed in dat plaatje om te bekijken op welke manier de gemeente een steentje bij kan dragen. "Dit bedrijf is zelf in Zeeland de boer opgegaan en heeft bijvoorbeeld ook Rabobank Oosterschelde bereid gevonden om hieraan een bijdrage te leveren." De gemeente, het bedrijf en Rabobank gaan daarom gezamenlijk aan de slag met dit onderzoek.
"Er wordt geïnventariseerd hoe het op dit moment gesteld is met bijvoorbeeld isolatie en energiegebruik bij de verschillende bedrijven en welke maatregelen er eventueel getroffen kunnen worden om dit bedrijventerrein energieneutraal te maken." Er is bewust voor dit bedrijventerrein gekozen, omdat het compact is, omdat er bedrijven gevestigd zijn die koploper zijn voor wat betreft duurzaamheid én omdat het één van de oudste bedrijventerreinen van Tholen is. "Maar, of we al die maatregelen ook daadwerkelijk gaan uitvoeren, dat is volledig afhankelijk van het onderzoek." Het onderzoek start in maart en moet eind mei afgerond worden.
Meer uit Tholen
THOLEN - De papieren edities van de Bode en BredaVandaag verschijnen deze zomer twee weken niet, maar lezers hoeven niets te missen. Speciaal voor de vakantieperiode is een extra dikke digitale zomerkrant samengesteld.
3 minuten geledenFNV heeft een grootschalige staking binnen de OV-sector aangekondigd. Op woensdag 9 september leggen medewerkers in de sector het werk 24 uur neer. "Met deze gezamenlijke staking geven we een krachtig signaal af: stop de afbraak van onze sociale zekerheid", aldus FNV.
53 minuten geledenSINT-MAARTENSDIJK - De kermis in Sint-Maartensdijk draait al volop, maar zaterdag strijkt ook de jaarlijkse braderie neer in het dorp. Met tientallen kraampjes rondom de Markt is er genoeg te beleven voor bezoekers.
4 uur geledenTHOLEN - Waterschap Scheldestromen voert vanaf vandaag een verbod in op het gebruik van water uit sloten, kreken en andere waterlopen in vrijwel heel Zeeland. Dit verbod moet voorkomen dat de waterstanden door de aanhoudende droogte verder dalen en de natuur schade oploopt. Het verbod geldt niet voor Tholen en Sint Philipsland.
1 dag geledenTHOLEN - Na twee succesvolle dagen kunnen kunstliefhebbers op zaterdag 1 augustus opnieuw kennismaken met kunstenaars uit de gemeente Tholen. Tijdens de Open Atelierroute Tholen openen verschillende kunstenaars tussen 11.00 en 16.30 uur hun ateliers en laten zij bezoekers zien hoe hun werk ontstaat.
1 dag geledenTHOLEN - Een 28-jarige man uit Middelburg heeft vorige week in hoger beroep een lagere straf gekregen voor meerdere woninginbraken in Zeeland, waaronder in Tholen. Het gerechtshof heeft zijn celstraf verlaagd naar de tijd die hij in Nederland al heeft vastgezeten. De reden daarvoor is dat de man in Italië is veroordeeld tot 21 jaar cel voor een dodelijke brand in Milaan in september 2024. Daarbij kwamen drie mensen om het leven.
2 dagen geledenTHOLEN - Luitiste Ciska Mertens geeft zaterdag 1 augustus om 15.30 uur een recital op de barokluit in het oude stadhuis van Tholen. Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Keldermans Concerten besteedt zij in de Vierschaar aandacht aan een repertoire uit de 18e eeuw.
2 dagen geleden