College wil 260.000 euro investeren in dorpshuis Schore
SCHORE - Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Kapelle stelt de gemeenteraad voor maximaal 260.000 euro vrij te maken voor de verbouwing van het dorpshuis in Schore.
Het verouderde pand moet opgeknapt worden, wil het kunnen functioneren als 'huiskamer' van Schore. De gemeente Kapelle is bereid hierin te investeren, omdat het dorpshuis na de sluiting van de basisschool de enige openbare voorziening in het dorp is waar alle Schorenaren kunnen samenkomen. Een opgeknapt dorpshuis draagt in haar ogen bij aan de leefbaarheid in het dorp.
Functioneler
Aan de investering willen b&w een overeenkomst met Stichting Dorpshuis Schore koppelen waarin wordt vastgelegd dat de gemeente de eerste vijf jaar maximaal 20.000 euro per jaar bijdraagt.
De stichting heeft in kaart gebracht hoe het dorpshuis vernieuwd kan worden. 'Met de verbouwing wordt het dorpshuis functioneler, duurzamer en vooral een prettigere omgeving om te verblijven', vindt het college. De leden van de Kapelse gemeenteraad bespreken het plan in hun vergadering van dinsdag 3 september.
Meer uit Reimerswaal
YERSEKE - De Albert Heijn aan de Oude Torenstraat in Yerseke is vrijdagmiddag enige tijd ontruimd geweest vanwege een melding van een mogelijk vrijgekomen gevaarlijke stof.
7 uur geledenKAPELLE - Bij station Kapelle-Biezelinge is de eerste grotere mobiliteitshub in de Bevelanden gerealiseerd. Een hub is een halte waar reizigers kunnen op- en overstappen op de bus of trein. De hub is te herkennen aan het bord met de groene druppel.
2 dagen geledenKAPELLE - In dorpshuis De Vroone in Kapelle is zaterdagavond de muzikale cabaretshow 'Deer' te bezoeken.
3 dagen geledenKAPELLE - In het kader van de Nationale Voorleesdagen die woensdag beginnen, is er zaterdag (25 januari) een voorleesmiddag in boekhandel Lectori in Kapelle.
3 dagen geledenYERSEKE - The Musix geeft zaterdag 25 januari een instrumentaal concert in de Hervormde Kerk van Yerseke. Na de succesvolle concertserie in 2024 met ruim 2500 bezoekers, komen de zes bevriende muzikanten weer naar Yerseke met een nieuw programma. Het concert begint om 19.30 uur, de deuren gaan open om 19.00 uur.
4 dagen geledenKRUININGEN - In het dorpshart van Kruiningen vindt vrijdagmiddag en - avond een sfeervolle winterfair plaats.
5 dagen geledenKRABBENDIJKE - Basisschool De Klimroos in Krabbendijke mag zich bijna de eerste eco-school van Zeeland noemen. Vrijdag kreeg ze het zilveren certificaat van het wereldwijde keurmerk 'Eco-schools' uitgereikt voor haar duurzame inspanningen. "Dit is een mijlpaal en opstap naar het gouden certificaat, de Groene Vlag", vertelt schooldirecteur Rick Verdult trots. "We hopen en verwachten de Groene Vlag voor de zomer te krijgen. Dan zijn we de eerste school van Zeeland."
1 week geleden