Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

College verjongt met komst van Corniel van Leeuwen (31)

College verjongt met komst van Corniel van Leeuwen (31)

THOLEN - In de raadsvergadering van maart neemt Corniel van Leeuwen (31) voor de ChristenUnie het wethoudersstokje over van Jan Harmsen (65). Koos de Feijter (63) neemt de raadsplek over van Van Leeuwen. 

"Bij de verkiezingen en de coalitievorming in 2018 heeft Jan Harmsen aan de fractie aangegeven op enig moment ruimte te willen bieden aan anderen om als wethouder aan te treden", schetst fractievoorzitter Jaap Hage van de ChristenUnie. "Een mooi gebaar vonden we als fractie om anderen kansen te gunnen. Daarom is bij de voortzetting van zijn wethouderschap afgesproken om na twee jaar een bezinningsmoment te plannen. Zeker ook om dan te bezien of er mogelijke kandidaten zouden zijn."

Jan Harmsen zegt graag ruimte te maken voor Corniel van Leeuwen. "Per slot van rekening heb ik zelf om een goed gesprek gevraagd, maar het doet wel een beetje zeer. Natuurlijk is het een pittige baan en merk ik echt wel dat ik de 65 jaar gepasseerd ben, maar er liggen nog mooie uitdagingen in onze gemeente en in Zeeland. Er gebeuren echt heel veel mooie dingen in onze samenleving. Lees de nieuwjaarsspeech van onze burgemeester er nog maar eens op na. Ik ben dankbaar daar aan te hebben mogen bijdragen. Voor een jong en energiek talent zijn er volop triggers om zich voor onze samenleving in te zetten. Het is Corniel van harte gegund."

Stilzitten is echter niks voor Harmsen. Glimlachend zegt hij: "Er zal best wel weer wat op mijn pad komen. Ik heb een mooie tijd gehad. Veel geleerd. Hard gesjouwd. Mooi dat ik aan het gemeentebestuur mijn bijdrage mocht leveren. Voor de toekomst hoop ik mijn kennis en ervaring blijvend dienstbaar te kunnen maken."

Meer uit Tholen

Anton Geluk volgt David Hage op als directeur van Alvantho: ‘Ik voel me vereerd’

SINT-ANNALAND - Anton Geluk wordt per 1 april de nieuwe directeur van Veiling Sint-Annaland. Hij volgt David Hage op die na een dienstverband van bijna vijftig jaar met pensioen gaat. Samen met Edward van den Eijnden gaat hij de tweekoppige directie vormen van Alvantho.

49 minuten geleden
Schade maar geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s op de Postweg

THOLEN - Op de Postweg bij Tholen is dinsdagavond schade ontstaan bij een aanrijding tussen twee auto's. Beide voertuigen kwamen om onbekende reden met elkaar in botsing. Er zijn geen gewonden gevallen.

3 uur geleden
Gemeente Tholen heeft bijna 50 miljoen vrij in reserves: ‘Ga er terughoudend mee om’

THOLEN - De gemeente Tholen heeft bijna 50 miljoen euro in de reserves dat nu niet direct nodig is. Dit geld kan bijvoorbeeld later gebruikt worden voor noodzakelijke investeringen in de toekomst. Het kan ook voor andere projecten worden ingezet, maar het college adviseert de gemeenteraad om hier met terughoudendheid mee om te gaan. Dat antwoordt het college op schriftelijke vragen van Anco Fase (VVD) na de publicatie van het BDO-rapport.

20 uur geleden
Bram Akkermans: ‘Ik was wel naïef toen ik besloot fulltime voor mijn Lego-onderneming te gaan’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

BREDA/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Bram Akkermans van Brams Bouwstenen.

1 dag geleden
Bestelbus rijdt midden in de nacht sloot in langs de N659 bij Tholen

THOLEN - Een bestelbus is in de nacht van dinsdag op woensdag in een sloot langs de N659 bij Tholen terechtgekomen. Het is niet bekend of er gewonden zijn gevallen.

1 dag geleden
Man (39) uit Tholen de cel in voor het betasten van zijn 6-jarig dochtertje

THOLEN - Een 39-jarige man uit Tholen is vorige week veroordeeld tot een celstraf van één jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk, voor het betasten van zijn eigen dochtertje. De vader verklaarde dat hij midden in de nacht wilde controleren of zijn dochter een schone onderbroek nodig had, maar de rechtbank geloofde dat niet.

1 dag geleden
Huizen op Tholen worden steeds duurder: Gemiddelde prijs bijna 350 duizend euro

THOLEN - Een bestaande koopwoning op Tholen kostte vorig jaar 347 duizend euro, blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dinsdag naar buiten bracht. Dat is meer dan in 2024, toen de gemiddelde verkoopprijs nog 329 duizend euro bedroeg.

1 dag geleden