Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

College Rotterdam: begrip voor besluit uitstel Feyenoord City

College Rotterdam: begrip voor besluit uitstel Feyenoord City

ROTTERDAM (ANP) - Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Rotterdam zegt begrip te hebben voor het besluit van Feyenoord om een grondige analyse te maken hoe het verder moet met de plannen voor de bouw van een nieuw stadion. Het college acht het verstandig dat er "geen overhaaste beslissingen worden genomen".

Feyenoord stelt het besluit over het nieuw te bouwen voetbalstadion van de Rotterdamse club uit tot minimaal de zomer van volgend jaar. De club houdt naast nieuwbouw alle opties open, "maar het lopende stadionproject met de beoogde bouwcombinatie valt voorlopig stil", schreef de club woensdag.

Het college herkent de recente problemen op de bouwmarkt. "Het nieuwe stadion is niet het enige project in Rotterdam dat last heeft van stijgende kosten en het uitblijven van inschrijvingen. Wij hebben uw raad hier onlangs over geïnformeerd. Wij hebben begrip voor het feit dat het niet mogelijk is, gezien de onzekere bouwmarkt, om op dit moment tot een aanneemcontract te komen. Wij zullen met de betrokken partijen in gesprek gaan om te bespreken wat de consequenties zijn die dit besluit met zich meebrengt", zo staat in de brief aan de gemeenteraad.

Miljoenen

De stad heeft een bedrag van 135 miljoen euro toegezegd. Daarvan is 40 miljoen euro voor een aandeel in het nieuwe stadion, de rest voor de aankoop van de grond en de aanleg van infrastructuur rond het stadion.

In de Rotterdamse raad wordt donderdag gedebatteerd over de ontstane situatie.

Meer uit Voetbal

PEC herstelt zich met zege op Sparta van afgang tegen Heracles

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich in de Eredivisie gerevancheerd voor de pijnlijke 8-2-nederlaag van zondag bij Heracles Almelo. Het elftal van trainer Henry van der Vegt zette Sparta Rotterdam met 1-0 aan de kant en klom van de zestiende naar de vijftiende plaats met 12 punten uit twaalf wedstrijden. Dat zijn 2 punten meer dan Excelsior en 3 punten meer dan Telstar en Heracles.

11 minuten geleden
Fortuna Sittard passeert Heerenveen na thuiszege

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard is sc Heerenveen weer gepasseerd op de ranglijst in de Eredivisie. De ploeg van trainer Danny Buijs won in eigen stadion met 2-0 van de Friezen door treffers van Paul Gladon en Mo Ihattaren. Fortuna boekte zo na drie competitienederlagen op rij de vijfde overwinning van het seizoen.

13 minuten geleden
Voetbalsters Oranje grijpen bij WK onder 17 naast titel

RABAT (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn er bij het wereldkampioenschap onder 17 niet in geslaagd de titel te winnen. Regerend wereldkampioen Noord-Korea was in het Prince Moulay Abdellah Stadion in de Marokkaanse hoofdstad Rabat met 3-0 te sterk. De eindstand was bij rust al bereikt.

15 minuten geleden
Volendam klopt NAC Breda (2-1) na rode kaarten Holtby en Jensen

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam is NAC Breda op de ranglijst van de Eredivisie gepasseerd. De Noord-Hollanders wonnen voor eigen publiek met 2-1 en hebben na twaalf speelronden 13 punten. NAC blijft op 12 punten staan. Volendam is nu dertiende en NAC veertiende.

1 uur geleden
Invaller Brobbey helpt Sunderland in blessuretijd naast Arsenal

SUNDERLAND (ANP) - Koploper Arsenal heeft in de Premier League punten verspeeld. De Londenaren moesten bij Sunderland genoegen nemen met een gelijkspel. Invaller Brian Brobbey zorgde in blessuretijd op acrobatische wijze voor de 2-2 namens Sunderland.

1 uur geleden
Heracles wint ook bij Excelsior en is bijna van laatste plaats af

ROTTERDAM (ANP) - Heracles blijft goed presteren onder leiding van interim-trainer Hendrie Krüzen. De Almeloërs wonnen met 2-1 bij Excelsior en zijn daarmee in de Eredivisie bijna van de laatste plaats af. Heracles heeft nu net als nummer 17 Telstar na twaalf speelronden 9 punten.

5 uur geleden
Doekhi bezorgt Bayern met twee treffers eerste puntenverlies

BERLIJN (ANP) - Bayern München is in de Bundesliga niet langer zonder puntenverlies. Union Berlin hield de koploper op 2-2. Verdediger Danilo Doekhi maakte beide doelpunten voor Union. Drie weken geleden was de 27-jarige geboren Rotterdammer ook al twee keer trefzeker, toen tegen Borussia Mönchengladbach.

5 uur geleden