College presenteert begroting 2023: ‘Focus ligt op financieel stabiel zijn’
THOLEN - Afgelopen week werd de begroting voor 2023 gepresenteerd door het college. In deze begroting staat dat een aantal lopende projecten doorgevoerd worden, maar ook is er ruimte voor experimenten. Onder aan de streep leidt de begroting tot positieve saldi. Iets wat het college tevreden stemt.
Welke plannen worden er het komende jaar doorgevoerd en het gaat het met de financiële positie van de gemeente Tholen? Afgelopen week werd de nieuwe begroting gepresenteerd door het Thoolse college. Als het gaat om de financiële positie van Tholen, ligt de focus al jaren op het financieel in balans zijn.
“En daar hebben we een aantal doelstellingen bij geformuleerd”, aldus wethouder financiën Peter Hoek. “We willen graag realistisch begroten met ruimte voor tegenvallers. We hebben de afgelopen jaren de doelstellingen van solvabiliteit ruim gehaald. Tholen staat er heel solide en stevig voor. De risico’s zijn aanzienlijk verminderd.”
“De solide financiële positie van de gemeente Tholen geeft ons de mogelijkheid om uitdagingen aan te gaan en met de speerpunten aan de slag te gaan”, aldus het college. “Tegelijkertijd zien we ook een zorgwekkend macro-economisch perspectief. Er is forse krapte op de arbeidsmarkt en de nasleep van de coronapandemie en de oorlog in Oekraïne zorgen voor grote onzekerheid. Met name de hoge energie- en grondstofprijzen, met de hoge inflatie als gevolg, baren ons zorgen. Het is lastig de exacte impact voor onze begroting vanaf 2023 in te schatten.”
Meer uit Tholen
THOLEN - De gemeente Tholen heeft bijna 50 miljoen euro vrij in de reserves dat nu niet direct nodig is. Dit geld kan bijvoorbeeld later gebruikt worden voor noodzakelijke investeringen in de toekomst. Het kan ook voor andere projecten worden ingezet, maar het college adviseert de gemeenteraad om hier met terughoudendheid mee om te gaan. Dat antwoordt het college op schriftelijke vragen van Anco Fase (VVD) na de publicatie van het BDO-rapport.
13 uur geledenBREDA/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Bram Akkermans van Brams Bouwstenen.
17 uur geledenTHOLEN - Een bestelbus is in de nacht van dinsdag op woensdag in een sloot langs de N659 bij Tholen terechtgekomen. Het is niet bekend of er gewonden zijn gevallen.
21 uur geledenTHOLEN - Een 39-jarige man uit Tholen is vorige week veroordeeld tot een celstraf van één jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk, voor het betasten van zijn eigen dochtertje. De vader verklaarde dat hij midden in de nacht wilde controleren of zijn dochter een schone onderbroek nodig had, maar de rechtbank geloofde dat niet.
1 dag geledenTHOLEN - Een bestaande koopwoning op Tholen kostte vorig jaar 347 duizend euro, blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dinsdag naar buiten bracht. Dat is meer dan in 2024, toen de gemiddelde verkoopprijs nog 329 duizend euro bedroeg.
1 dag geledenTHOLEN - EBS wordt de eerste vervoerder in Nederland die op alle buurtbuslijnen volledig elektrisch gaat rijden. EBS, dat vanaf december 2026 het busvervoer in Zeeland overneemt van Connexxion, heeft 32 elektrische buurtbussen besteld die eind dit jaar moeten gaan rijden. Eerder bestelden zij al elektrische streekbussen.
1 dag geledenTHOLEN - Een val kan ingrijpende gevolgen hebben. Daarom organiseren de buurtsportcoaches van de gemeente Tholen, in samenwerking met fysiotherapeuten, een cursus valpreventie. Deze cursussen worden vanaf maart aangeboden aan zelfstandig wonende ouderen in Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Stavenisse en Poortvliet.
2 dagen geleden