Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

College presenteert begroting 2023: ‘Focus ligt op financieel stabiel zijn’

College presenteert begroting 2023: ‘Focus ligt op financieel stabiel zijn’

THOLEN - Afgelopen week werd de begroting voor 2023 gepresenteerd door het college. In deze begroting staat dat een aantal lopende projecten doorgevoerd worden, maar ook is er ruimte voor experimenten. Onder aan de streep leidt de begroting tot positieve saldi. Iets wat het college tevreden stemt. 

Welke plannen worden er het komende jaar doorgevoerd en het gaat het met de financiële positie van de gemeente Tholen? Afgelopen week werd de nieuwe begroting gepresenteerd door het Thoolse college. Als het gaat om de financiële positie van Tholen, ligt de focus al jaren op het financieel in balans zijn.

“En daar hebben we een aantal doelstellingen bij geformuleerd”, aldus wethouder financiën Peter Hoek. “We willen graag realistisch begroten met ruimte voor tegenvallers. We hebben de afgelopen jaren de doelstellingen van solvabiliteit ruim gehaald. Tholen staat er heel solide en stevig voor. De risico’s zijn aanzienlijk verminderd.”

“De solide financiële positie van de gemeente Tholen geeft ons de mogelijkheid om uitdagingen aan te gaan en met de speerpunten aan de slag te gaan”, aldus het college. “Tegelijkertijd zien we ook een zorgwekkend macro-economisch perspectief. Er is forse krapte op de arbeidsmarkt en de nasleep van de coronapandemie en de oorlog in Oekraïne zorgen voor grote onzekerheid. Met name de hoge energie- en grondstofprijzen, met de hoge inflatie als gevolg, baren ons zorgen. Het is lastig de exacte impact voor onze begroting vanaf 2023 in te schatten.”

Meer uit Tholen

Winactie: Doe mee aan de WK-prijsvraag en win een LG Televisie

THOLEN - Ben jij dé WK-kenner van de regio? Doe mee met de WK-prijsvraag van Uitgeverij de Bode en win een LG televisie!

11 uur geleden
Weervisserij in de Oosterschelde vecht voor toekomst: ‘Jonge aanwas hard nodig’

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Ooit waren er 23 weervissers actief op de Oosterschelde, nu is er nog maar één: Henk van Schilt, schoonzoon van Cor van Dort, de bekendste weervisser van Bergen op Zoom, die in september 2025 overleed op 93-jarige leeftijd.

16 uur geleden
Bravis Ziekenhuis test oplossing tegen medicijnresten in het rioolwater

WEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis zet een speciaal IC-filter in om medicijnresten, zoals antibiotica, uit het rioolwater te houden. Het filter wordt ingezet op de Intensive Care en is ontwikkeld in samenwerking met Zereau.

1 dag geleden
Meisje op brommer raakt gewond na botsing met paaltje bij Poortvliet

POORTVLIET - Een minderjarig meisje is dinsdagavond gewond geraakt toen zij met haar brommer ten val kwam op de Kadijk bij Poortvliet. Volgens de politie botste ze daarbij tegen een paaltje.

1 dag geleden
Opgelet: Slaakbrug vanaf donderdagavond tijdelijk dicht vanwege onderhoud

SINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De Slaakbrug (N257) is van donderdag 28 tot en met vrijdag 29 mei afgesloten vanwege onderhoud. Rijkswaterstaat voert dan werkzaamheden uit aan de voegovergangen en opleggingen. Zowel de hoofdrijbaan als de parallelbaan zijn dicht. Als het werk uitloopt, wordt er doorgewerkt tot en met zaterdag.

1 dag geleden
Woning in Sint-Annaland drie maanden gesloten na vondst 399 hennepplanten

SINT-ANNALAND - Burgemeester Marleen Sijbers heeft besloten een woning met bijbehorend erf aan de Van den Bosstraat in Sint-Annaland voor drie maanden te sluiten. Begin april trof de politie in de woning een professionele hennepkwekerij aan met honderden hennepplanten. De sluiting gaat in op 28 mei.

2 dagen geleden
Let op: Op deze dag stuurt de overheid een NL-Alert testbericht naar jouw telefoon

WEST-BRABANT/THOLEN - Maandag 1 juni verstuurt de overheid rond 12:00 uur een NL-Alert testbericht. Zo test de overheid het alarmsysteem om zeker te weten dat NL-Alert werkt in geval van nood. Ook kan je controleren of je een NL-Alert ontvangt bij een noodsituatie. Met de NL- Alert App ontvangen Brabanders aan de grens ook NL-Alerts als zij verbonden zijn met een Belgische zendmast. 

2 dagen geleden