
College Middelburg positief over advies klankbordgroep Geersesweg
MIDDELBURG - Het college van de gemeente Middelburg neemt het advies over van de klankbordgroep voor het ontwerp van het gebied rond de nieuwe skatebaan. De klankbordgroep adviseert naast het gebruikelijke parkmeubilair, verlichting bij de skatebaan te plaatsen, een toiletvoorziening, buitenfitness, een natuurspeelplaatsje en om het voetbalveldje op te knappen en te verkleinen. Hiermee wordt het gebied aantrekkelijker voor verschillende doelgroepen en wordt de sociale controle vergroot.
Het advies is tot stand gekomen na een uitgebreid participatietraject met (direct) aanwonenden, skaters en de scouting. De hoofdingang komt in het verlengde van het Torenvalkpad. De ingang naast het scoutinggebouw van de Gouden Cirkel wordt de secundaire ingang. Ook komt er een toiletvoorziening. Een deel van de klankbordgroep zou graag een stenen toiletgebouw zien. In afwachting van een subsidie aanvraag en een eventuele crowdfundingsactie wordt de toiletvoorziening voorlopig ingevuld door een Dixie. De verlichting van de baan was eerder al toegezegd door het college tijdens de inspraak. Vanuit het wijkbudget is nog geld voor een buitenfitness in de wijk, dit zou naast de skatebaan kunnen komen. De buitenfitness, het opknappen van het voetbalveldje en de natuurspeelplaats met agroforestry moeten het gebied aantrekkelijker maken voor verschillende doelgroepen, wat weer zorgt voor meer sociale controle.
Stijgende bouwkosten
Het huidige krediet is te weinig voor de aanleg van de skatebaan en ook voor de inpassing volgens het ontwerp van de klankbordgroep. De belangrijkste reden hiervoor is de stijgende bouwkosten voor de skatebaan. Ook zijn de kosten voor de inpassing hoger dan wanneer de baan geplaatst zou worden op een plek waar al voorzieningen zijn. 30 mei behandelt de raadscommissie Ruimte het voorstel voor aanvullend krediet voor de aanleg en inpassing van de skatebaan.
Aanleiding
Aanleiding is een uitspraak van de rechtbank dat de skatebaan Wim in de Veersepoort in januari 2021 gesloten diende te worden. De raad heeft daarop besloten krediet ter beschikking te stellen voor de realisatie van een nieuwe skatebaan ergens in Middelburg. Ook heeft de raad de wijze van participatie vastgesteld. Voor het zoeken naar een geschikte locatie is een aantal locaties onderzocht op geschiktheid. Uiteindelijk bleef de locatie Geersesweg over als meest geschikte locatie die met een voorgenomen besluit als zodanig is aangewezen. Met de omwonenden is eerst een inspraaktraject gevolgd waarna het college een definitief besluit heeft genomen de locatie Geerseweg aan te wijzen als nieuwe locatie voor de skatebaan. Voor de inpassing van de skatebaan op deze locatie is een klankbordgroep ingesteld. Die klankbordgroep heeft een eindadvies uitgebracht. Dat eindadvies werd aan het college overlegd om daarop een besluit te nemen.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Orgelstad Middelburg organiseert ook in 2025 weer een serie avondconcerten op dinsdagen in juli en augustus. Negen organisten laten vier orgels op drie locaties horen.
4 uur geledenVEERE - Op 10 mei stapte Martijn de Ridder in zijn woonplaats Veere op zijn trekkingfiets. Niet voor een rondje Walcheren maar voor een rit van 2400 kilometer naar Tarifa, Spanje. Martijn ging twintig dagen lang, 120 kilometer per dag fietsen om geld op te halen voor onderzoek naar de zenuwziekte MS. Hoe kijkt hij terug op zijn bijzondere reis?
20 uur geledenDOMBURG - In Domburg zijn deze week zeven parkeerautomaten opengebroken en leeggehaald. Dat meldt de gemeente Veere. Door de schade is het tijdelijk niet mogelijk om met contant geld te betalen bij de getroffen automaten.
1 dag geledenMIDDELBURG - Op zaterdag 5 juli tussen 16.00 en 18.00 uur geeft Peetman zijn jaarlijkse optreden in cafe Le Penseur in zijn woonplaats Middelburg. Ook hier zal hij zijn one man blues band weer over het publiek heen laten rollen. Speciaal voor deze gelegenheid heeft hij ook een bekende lokale gastmuzikant uitgenodigd. De toegang is gratis en het bier is koud.Peetman (48) draait al wat jaren mee in de muziekscene. Hij heeft altijd al een voorliefde voor blues gehad. De laatste jaren legt hij zichzelf steeds meer toe op dit genre. Tijdens de corona tijd is hij zich gaan verdiepen in de delta blues; oude, vaak, akoestische blues uitgevoerd door solo acts of duo's. Hieruit kwam zijn project Blues in Zeeland uit voort. Voor dit project nam hij delta blues klassiekers op in zijn eigen 'delta': het Walcherse landschap. Om zijn delta blues meer kracht en diepte te geven ontwikkelde hij een one man band principe voor zijn muziek waarbij zijn gitaarspel met (voet) drum begeleid. Ook heeft hij door het toevoegen van elektrische gitaren een eigen sound gecreëerd. Dit bleef niet onopgemerkt want in de afgelopen zes maanden stond hij zowel op het bluesfestival van Brielle als op het bluesfestival van Delft én nu dus ook op de Bluesroute in Terneuzen. Peetman brengt naast eigen nummers ook muziek van Muddy Waters, Robert Johnson en The Rolling Stones. Meer informatie is te vinden op www.peetman.com.
1 dag geledenZOUTELANDE - Zaterdag begint de derde editie van de Coast to Coast Challenge. Ruim 40 teams fietsen van het Groningse Zoutkamp naar Zoutelande. Een tocht van 500 kilometer door 9 provincies, ook 's nachts. Doel van de tocht: geld inzamelen voor de Nierstichting en bewustwording creëren voor nierschade. Onder de deelnemers voormalig topschaatser Hein Otterspeer en veel fietsers die weten welke impact een nierziekte heeft op iemands leven.
2 dagen geledenMIDDELBURG - Bij het asielzoekerscentrum (azc) aan de Laurens Stommesweg in Middelburg is vrijdagochtend een gewonde man aangetroffen. Het slachtoffer had vermoedelijk een steekwond in zijn hals.
2 dagen geledenVEERE - Het fanfareorkest van muziekvereniging Veere's Genoegen uit Veere verzorgt in de maanden juni en juli drie zomerconcerten. Het fanfareorkest staat onder muzikale leiding van dirigent Luc van Gaans en bestaat uit ca. 45 muzikanten.
2 dagen geleden