Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

College Goes stelt voor azc voor 15 jaar te openen

College Goes stelt voor azc voor 15 jaar te openen

GOES - Het Goese college van burgemeester en wethouders stelt de gemeenteraad voor een asielzoekerscentrum voor 150 tot 300 mensen te realiseren. Dit zou in 2024 kunnen openen. “Een duurzame opvanglocatie, voor 15 jaar, past bij onze gemeente”, zegt burgemeester Margo Mulder.

Ze doelt daarmee op de jarenlange ervaring die Goes heeft met het onderbrengen van vluchtelingen in een complex aan de Albert Plesmanweg. Dit asielzoekerscentrum (azc), dat ook aan maximaal 300 mensen onderdak bood, is eind 2019 gesloten. Het is volgens Mulder niet gezegd dat, als de gemeenteraad instemt met het voorstel, het azc hier heropent. “Er moet dan nog onderzoek plaatsvinden naar de meest geschikte locatie.”

Dit voornemen is de Goese bijdrage aan het Zeeuwse plan van aanpak voor de opvang van asielzoekers. Het Rijk schrijft de gemeenten voor opvang in te richten, maar Goes vindt het ook een maatschappelijke verantwoordelijkheid. De burgemeester legt uit dat de gemeente ook voor een tijdelijk voorziening, die snel gerealiseerd moet worden, en voor het huisvesten van statushouders, kan kiezen. “Een duurzame voorziening voor 15 jaar past het beste bij Goes. Daarvoor is ook draagvlak in onze gemeente.” Ze wijst op het vroegere azc, dat officieel een tijdelijke voorziening was, maar bijna 10 jaar gebruikt is. 

Als het azc in 2024 opent in Goes is er volgens Mulder meer bekend over de mensen die er worden opgevangen. “Er komt geen mix van asielzoekers, maar er vindt meer screening plaats, zodat er vooraf meer bekend is over de mensen. Het zal gaan om mensen die een toekomst hopen te kunnen opbouwen in de Bevelanden, met kansen op de arbeids- en woningmarkt.”

Meer uit Beveland

Zeven EHBO jubilarissen ontvangen lintje

COLIJNSPLAAT - Tijdens de cursusavond van de EHBO vereniging Noord-Beveland in Colijnsplaat zette burgemeester Meeuwisse zeven jubilarissen in het zonnetje. 

14 uur geleden
Opening speeltuin de Fanfaria in wijk Aria

GOES - Wethouder Joan Veldhuizen opende onlangs speeltuin De Fanfaria in de wijk Aria. Voorzitter André Lindenbergh van wijkvereniging Overturia benadrukte de lange voorbereiding van dit groene project, mogelijk gemaakt door gemeente, aannemer, sponsors en buurtbewoners.

17 uur geleden
Statiegeld-bulkmachine bij Sleutelen Aan Vermogen in Goes

GOES - Bij Sleutelen Aan Vermogen (SAV) in Goes is op 15 september een nieuwe bulkmachine voor statiegeldverpakkingen geopend. De machine maakt het mogelijk om meer dan honderd flesjes en blikjes tegelijk in te leveren. Dat scheelt consumenten en organisaties met volle zakken of dozen veel tijd en moeite.

1 dag geleden
Samenwerking Zeeuwse ziekenhuizen voor behoud zorg; inzet robot en concentratie behandelingen

GOES - Om de zorg in Zeeland te behouden gaan de Zeeuwse ziekenhuizen Adrz en Zorg Saam meer samenwerken. 'Met concentratie van bepaalde operaties en de aanschaf van een chirurgie-robot kan belangrijke zorg in Zeeland behouden blijven', staat in een gezamenlijk persbericht van de beide ziekenhuizen. 'Dit is een belangrijke stap voor de Zeeuwse ziekenhuiszorg en dat vindt ook CZ, de grootste zorgverzekeraar in Zeeland.'

1 dag geleden
Vechtpartij bij station Goes gemeld

GOES - Bij het station in Goes heeft maandagmiddag vermoedelijk een vechtpartij plaatsgevonden waarbij een groep jongeren betrokken was.

2 dagen geleden
VV Kloetinge viert opening vernieuwde sportvelden Wesselopark

KLOETINGE - Met een feestelijke aftrap hebben VV Kloetinge en de gemeente Goes zaterdag 13 september de vernieuwde sportvelden op sportpark Wesselopark officieel in gebruik genomen. Daarmee werd een traject afgesloten dat al in 2021 begon met de voorbereidingen.

2 dagen geleden
Dijkhuisje in Wissenkerke bestaat 100 jaar: drie betrokkenen vertellen.

WISSENKERKE - Het kleine dijkhuisje aan de Oosterschelde bij Wissenkerke bestaat dit jaar precies 100 jaar. Ooit was het een onmisbare werkplek voor de dijkbaas, die vanaf hier de veiligheid van de dijken bewaakte. "Het was vaak penibel, maar ook een mooie tijd," vertelt voormalig dijkbaas Bas van Liere.  In 1970 begon Van Liere bij het waterschap Noord-Beveland. Het werk als dijkbaas betekende lange nachten en barre omstandigheden. "We hadden niet die goede jassen van tegenwoordig. Je stond daar maar in de kou en nattigheid. Als het stormde, vloog het water soms over de kruin en werd het gras zwart van het zout."

2 dagen geleden