
College geeft groen licht voor nieuwbouw Britannia
VLISSINGEN - Het college van burgemeester en wethouders heeft een omgevingsvergunning voor Grand Hotel Britannia verleend en geeft daarmee groen licht voor de nieuwbouw van het hotel. In de aanvraag van projectontwikkelaar AVV wordt uitgegaan van een bouwhoogte van 64 meter. De kanttekeningen die zo’n 30 inzenders bij de gemeente hebben ingediend schuift het college daarmee terzijde.
In het bestemmingsplan van Britannia wordt uitgegaan van een bouwhoogte van 52 meter. Volgens de regels mag daar vijftien procent van worden afgeweken. Projectontwikkelaar AVV is voornemens die mogelijkheid volledig te benutten waarmee het nieuwe hotel ruim 64 meter hoog wordt. Juist die uitbreiding van hoogte was voor buurtbewoners reden om bezwaren te uiten. Gevreesd wordt voor het verlies van zonuren en nadelige effecten die de wind op de nieuwbouw zou kunnen hebben. Volgens wethouder John de Jonge blijft het verlies van zonuren binnen de perken. “De effecten die de wind op de nieuwbouw hebben zijn getest in een windtunnel,” zegt De Jonge. “Het is juist zo dat het beter is om het gat in de bebouwing dicht te bouwen. Dat levert juist een verbetering op ten opzichte van de huidige situatie.”
Het college houdt vast aan het bestaande bestemmingsplan. Zodoende hoeft de gemeenteraad zich niet meer over de plannen te buigen. Na afgifte van de omgevingsvergunning bestaat voor belanghebbende de mogelijkheid om bezwaar tegen de plannen in te dienen.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN- De politie heeft zaterdagmiddag meerdere bekeuringen uitgedeeld aan bestuurders van voertuigen die meereden in een trouwstoet in de omgeving van de President Rooseveltlaan. Meerdere personen deden melding van gevaarlijk rijgedrag. Agenten spraken het bruidspaar aan en verzochten het gezelschap zich aan de verkeersregels te houden.
21 uur geledenOOST-SOUBURG - Op Bevrijdingsdag maandag houdt kunstenaar Dani Ploeger tussen 11.00 en 13.00 uur een interventie in zijn geboortedorp Oost-Souburg. Zijn performance 'Extern Alarm' maakt deel uit van het project Entartete, georganiseerd door Underdog Buro Kunst & Markt. In het kader van de vieringen van tachtig jaar vrijheid wordt hiermee aandacht besteed aan de verdringing en onderdrukking van experimentele en kritische kunst onder totalitaire regimes.
1 dag geledenVLISSINGEN - Vlissingen is klaar voor de speciale editie van het Bevrijdingsfestival Zeeland. Maandag vieren we tachtig jaar vrede en vrijheid.
1 dag geledenVLISSINGEN - Verschillende politie-eenheden en een ambulanceteam zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag in Vlissingen in actie gekomen nadat iemand, die teveel drugs had gebruikt, voor overlast zorgde.
1 dag geledenVLISSINGEN - Een van de tradities op het Bevrijdingsfestival is het verwelkomen van de lopers die het Bevrijdingsvuur op 5 mei na middernacht in estafette van Wageningen naar Vlisingen brengen. Dan kan het Vrijheidsvuur worden aangestoken. Dit is een historisch en belangrijk moment tijdens de verschillende Bevrijdingsfestivals in Nederland. 'We verwachten de lopers tussen 18.00 en 19.00 uur te kunnen onthalen op onze mainstage', aldus de organisatie van Bevrijdingsfestival Zeeland in Vlissingen. De lopers zijn live te volgen.
2 dagen geledenDe zon heeft de afgelopen dagen overuren gedraaid en op veel plaatsen steeg het kwik naar zomerse waarden. Dit weekeinde wordt de warme zuidwestenwind voor een koelere noordenwind ingewisseld en daarmee stijgt ook de kans op enkele buien, aldus weerbureau Weeronline.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Zaterdag (3 mei) vindt tegenover kunstatelier Kipvis aan de Sloeweg in Vlissingen de manifestatie 'Vlaggen voor Vrijheid' plaats. De manifestatie duurt van 13.00 en 17.00 uur. Om 14.00 uur start het podiumprogramma.
3 dagen geleden