Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Collega's kiezen Johnson tot golfer van het jaar

Collega's kiezen Johnson tot golfer van het jaar

PONTE VEDRA BEACH (ANP) - De golfers op de Amerikaanse PGA Tour hebben Dustin Johnson gekozen tot de speler van het jaar. De 36-jarige Amerikaan pakte recent de eindzege in de FedExCup, goed voor een bonus van 15 miljoen dollar (omgerekend zo'n 12,5 miljoen euro).

"Namens de PGA Tour feliciteer ik Dustin Johnson met zijn verkiezing tot speler van het jaar 2020", zegt commissaris Jay Monahan van de PGA Tour. "Gekozen worden door je collega's, dat is het ultieme compliment dat je kan krijgen."

Golfers die dit seizoen minimaal tien toernooien op de PGA Tour hebben gespeeld, mochten hun stem uitbrengen. Johnson, de huidige nummer 1 van de wereld, ontbrak bij de start van het seizoen vanwege een blessure. Na de corona-onderbreking won de Amerikaan in juni het Travelers Championship en vervolgens zegevierde hij in de play-offs om de FedExCup in twee van de drie toernooien (The Northern Trust en het afsluitende Tour Championship). Op het BMW Championship, het tweede toernooi, moest Johnson na een play-off genoegen nemen met de tweede plaats.

De Amerikaan werd in 2016 ook al gekozen tot golfer van het jaar. De prijs voor de 'rookie' (nieuwkomer) van het jaar ging naar Scottie Scheffler. De 24-jarige Amerikaan eindigde dit seizoen zes keer in de top 5, onder meer op het PGA Championship (vierde).

Meer uit Sport

Titelverdedigster Krejcikova uitgeschakeld op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Titelverdedigster Barbora Krejcikova is in de derde ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De Tsjechische verloor in drie sets van de als tiende geplaatste Amerikaanse Emma Navarro: 6-2 3-6 4-6.

1 uur geleden
Verstappen verrast met poleposition bij Britse GP op Silverstone

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft weer eens zijn klasse bewezen in de kwalificatie. De viervoudig wereldkampioen veroverde toch wel verrassend poleposition voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De Formule 1-coureur van Red Bull was op het circuit van Silverstone 0,103 seconde sneller dan kampioenschapsleider Oscar Piastri van McLaren, die de tweede tijd reed. Lando Norris van McLaren klokte de derde tijd in de kwalificatie.

1 uur geleden
Belg Philipsen wint eerste etappe Tour de France en pakt geel

LILLE (ANP) - Jasper Philipsen heeft de eerste etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een vlakke rit met start en finish in Lille. De Belgische ploeggenoot van Mathieu van der Poel bij Alpecin-Deceuninck is daarmee de eerste geletruidrager. Hij versloeg in de sprint de Eritreeër Biniam Girmay en de Noor Søren Wærenskjold.

2 uur geleden
Sinner zonder setverlies naar vierde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Jannik Sinner is ook zonder setverlies doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld won in drie sets van de Spanjaard Pedro Martínez: 6-1 6-3 6-1.

3 uur geleden
Italiaan Ganna eerste uitvaller in Tour

LILLE (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna is de eerste uitvaller in de Tour. De tweevoudig wereldkampioen tijdrijden van de ploeg Ineos Grenadiers kwam vroeg in de eerste rit ten val, reed nog wel enige tijd verder, maar stapte 70 kilometer voor de finish af.

3 uur geleden
Beachvolleyballers Boermans en De Groot naar halve finale Gstaad

GSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben de halve finales bereikt van het Elite 16-toernooi in Gstaad. Het Nederlandse koppel was in drie sets te sterk voor de Duitsers Nils Ehlers en Clemens Wickler (16-21 21-18 15-13).

4 uur geleden
Verstappen noteert derde tijd in laatste vrije training

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste vrije training voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië in de Formule 1 de derde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull zag dat alleen Charles Leclerc (Ferrari) en WK-leider Oscar Piastri (McLaren) sneller waren.

5 uur geleden