Collega's kiezen Johnson tot golfer van het jaar
PONTE VEDRA BEACH (ANP) - De golfers op de Amerikaanse PGA Tour hebben Dustin Johnson gekozen tot de speler van het jaar. De 36-jarige Amerikaan pakte recent de eindzege in de FedExCup, goed voor een bonus van 15 miljoen dollar (omgerekend zo'n 12,5 miljoen euro).
"Namens de PGA Tour feliciteer ik Dustin Johnson met zijn verkiezing tot speler van het jaar 2020", zegt commissaris Jay Monahan van de PGA Tour. "Gekozen worden door je collega's, dat is het ultieme compliment dat je kan krijgen."
Golfers die dit seizoen minimaal tien toernooien op de PGA Tour hebben gespeeld, mochten hun stem uitbrengen. Johnson, de huidige nummer 1 van de wereld, ontbrak bij de start van het seizoen vanwege een blessure. Na de corona-onderbreking won de Amerikaan in juni het Travelers Championship en vervolgens zegevierde hij in de play-offs om de FedExCup in twee van de drie toernooien (The Northern Trust en het afsluitende Tour Championship). Op het BMW Championship, het tweede toernooi, moest Johnson na een play-off genoegen nemen met de tweede plaats.
De Amerikaan werd in 2016 ook al gekozen tot golfer van het jaar. De prijs voor de 'rookie' (nieuwkomer) van het jaar ging naar Scottie Scheffler. De 24-jarige Amerikaan eindigde dit seizoen zes keer in de top 5, onder meer op het PGA Championship (vierde).
Meer uit Sport
RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
7 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
1 dag geleden