Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coinbase stijgt op Wall Street na goedkeuring bitcoinfondsen

Coinbase stijgt op Wall Street na goedkeuring bitcoinfondsen

NEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op het nieuws dat de Amerikaanse beurswaakhond SEC akkoord is gegaan met de komst van beursgenoteerde bitcoinfondsen, ook wel bitcoin-ETF's genoemd. Naar die goedkeuring werd in de cryptowereld lange tijd uitgekeken. Beleggers hoeven nu niet meer direct de bitcoin te kopen en op te slaan in een digitale portemonnee. In plaats daarvan kunnen ze indirect investeren in bitcoinfondsen. Het aandeel Coinbase klom 2,6 procent.

Beleggers reageerden bovendien vooral op het nieuwste inflatiecijfer van de Verenigde Staten. Zo bleek dat de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld in december met 3,4 procent op jaarbasis zijn gestegen. Economen hadden gerekend op 3,2 procent. In november bedroeg de inflatie 3,1 procent. De zogeheten kerninflatie, waarin de sterk schommelende prijzen voor energie en voeding, niet worden meegenomen, kwam uit op 3,9 procent. Hier werd een cijfer verwacht van 3,8 procent.

Op Wall Street wordt gehoopt dat de inflatie inmiddels sterk genoeg is afgekoeld en dat de Federal Reserve in de komende maanden al kan gaan beginnen met het verlagen van de rente. Die hoop nam woensdag verder toe door uitlatingen van de president van de regionale Federal Reserve van New York, John Williams. Hij zei dat de rente nu hoog genoeg is om de inflatie omlaag te krijgen tot de gewenste 2 procent. Dat voedde de hoop op renteverlagingen, die in de regel gunstig zijn voor de waardering van aandelen.

Alphabet in de plus

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel een fractie lager op 37.679 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,1 procent tot 4789 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,4 procent tot 15.026 punten.

Google-eigenaar Alphabet steeg 1,4 procent. Google schrapt wereldwijd honderden banen bij zijn spraakgestuurde assistent, Fitbit, Pixel en Nest. Het techconcern wil geld besparen op de afdelingen van zijn slimme apparaten en meer investeren in het ontwikkelen van generatieve kunstmatige intelligentie (AI).

Dollar- en oliekoers

Southwestern Energy zakte 1,6 procent. Olie- en gasconcern Chesapeake Energy neemt zijn concurrent over voor 7,4 miljard dollar. Door de overname ontstaat een van de grootste aardgasproducenten van de VS. Chesapeake steeg 3,3 procent.

De euro was 1,0960 dollar waard, tegen 1,0955 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,5 procent meer op 73,14 dollar. Brentolie werd 2,2 procent duurder, op 78,46 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bedrijfsleven België: honderden miljoenen aan schade door staking

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.

1 uur geleden
Eigenaar Daily Mail sluit deal voor overname Britse Telegraph

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.

2 uur geleden
Reuters: moederbedrijf Nexperia verzocht ingreep in te trekken

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.

4 uur geleden
FNV wil dat formerende partijen 'buffelboete' definitief stoppen

UTRECHT (ANP) - FNV wil dat de formerende partijen definitief een einde maken aan de zogenoemde 'buffelboete', een samenloop van belastingmaatregelen die ervoor zorgt dat mensen met een laagbetaalde deeltijdbaan meer belasting zijn gaan betalen. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft toegezegd de maatregelen te schrappen, onder druk van de Tweede Kamer. Maar de vakbond wil zeker weten dat de maatregel niet meer terugkomt en roept partijen op dit ook in het regeerakkoord te zetten.

6 uur geleden
Wall Street sluit hoger door hoop op nieuwe renteverlaging Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.

17 uur geleden
Luxebedrijf LVMH steekt miljoenen in verlieslijdende Le Parisien

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.

19 uur geleden
KLM en bonden sluiten cao-akkoord voor grondpersoneel

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV, die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.

21 uur geleden