Coinbase stijgt op Wall Street na goedkeuring bitcoinfondsen
NEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op het nieuws dat de Amerikaanse beurswaakhond SEC akkoord is gegaan met de komst van beursgenoteerde bitcoinfondsen, ook wel bitcoin-ETF's genoemd. Naar die goedkeuring werd in de cryptowereld lange tijd uitgekeken. Beleggers hoeven nu niet meer direct de bitcoin te kopen en op te slaan in een digitale portemonnee. In plaats daarvan kunnen ze indirect investeren in bitcoinfondsen. Het aandeel Coinbase klom 2,6 procent.
Beleggers reageerden bovendien vooral op het nieuwste inflatiecijfer van de Verenigde Staten. Zo bleek dat de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld in december met 3,4 procent op jaarbasis zijn gestegen. Economen hadden gerekend op 3,2 procent. In november bedroeg de inflatie 3,1 procent. De zogeheten kerninflatie, waarin de sterk schommelende prijzen voor energie en voeding, niet worden meegenomen, kwam uit op 3,9 procent. Hier werd een cijfer verwacht van 3,8 procent.
Op Wall Street wordt gehoopt dat de inflatie inmiddels sterk genoeg is afgekoeld en dat de Federal Reserve in de komende maanden al kan gaan beginnen met het verlagen van de rente. Die hoop nam woensdag verder toe door uitlatingen van de president van de regionale Federal Reserve van New York, John Williams. Hij zei dat de rente nu hoog genoeg is om de inflatie omlaag te krijgen tot de gewenste 2 procent. Dat voedde de hoop op renteverlagingen, die in de regel gunstig zijn voor de waardering van aandelen.
Alphabet in de plus
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel een fractie lager op 37.679 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,1 procent tot 4789 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,4 procent tot 15.026 punten.
Google-eigenaar Alphabet steeg 1,4 procent. Google schrapt wereldwijd honderden banen bij zijn spraakgestuurde assistent, Fitbit, Pixel en Nest. Het techconcern wil geld besparen op de afdelingen van zijn slimme apparaten en meer investeren in het ontwikkelen van generatieve kunstmatige intelligentie (AI).
Dollar- en oliekoers
Southwestern Energy zakte 1,6 procent. Olie- en gasconcern Chesapeake Energy neemt zijn concurrent over voor 7,4 miljard dollar. Door de overname ontstaat een van de grootste aardgasproducenten van de VS. Chesapeake steeg 3,3 procent.
De euro was 1,0960 dollar waard, tegen 1,0955 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,5 procent meer op 73,14 dollar. Brentolie werd 2,2 procent duurder, op 78,46 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "uiterst onverstandig" om de invoering van een handelsverdrag met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur verder te vertragen, vinden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze reageren op de beslissing van het Europees Parlement om het Europees Hof de deal te laten beoordelen. Maar volgens de belangenbehartigers van het Nederlandse bedrijfsleven is het door de toenemende internationale spanningen belangrijk om een akkoord te sluiten met Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.
3 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de importheffingen voor Zwitserland heeft verlaagd nadat Zwitserse bedrijven, waaronder Rolex, daarom hebben gevraagd, maar dat ze zo weer kunnen stijgen. Dat zei hij tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos.
3 uur geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG) - President van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde is weggelopen van een diner op het World Economic Forum (WEF) toen de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zich negatief uitliet over Europa. Dat melden ingewijden.
3 uur geleden