Cocu na hectische start klaar voor debuut bij Vitesse
ARNHEM (ANP) - Phillip Cocu kijkt uit naar zijn debuut als hoofdtrainer van Vitesse, zaterdag in de uitwedstrijd tegen FC Twente. "De eerste dagen zijn heel prettig verlopen", aldus de opvolger van de naar VfL Bochum vertrokken Thomas Letsch. "Het was, vanzelfsprekend, wel hectisch en druk. Als nieuwe trainer ben je zo veel mogelijk aan het neerzetten en organiseren. Je informeert de mensen ook over wat je van ze vraagt en verlangt. En uiteraard moet je iedereen in de organisatie goed leren kennen. In het bijzonder de spelers, waarvan er een paar later terugkwamen van het interlandvoetbal. Ik had mijn handen vol in de eerste dagen, maar wel op een zeer prettige manier."
Vitesse behaalde uit de eerste zeven duels 5 punten en staat daarmee veertiende. FC Twente heeft 13 punten en is de nummer 5 in de Eredivisie. Cocu had maar even de tijd om zijn elftal voor te bereiden op de ontmoeting in Enschede. "Je hebt natuurlijk een beoogde speelwijze, die bestaat uit verschillende elementen. Ik licht veel toe aan de spelers, zodat zij weten waarop de nadruk ligt in oefeningen en partijen. De tijd is relatief kort, maar we brengen al wel accenten aan."
Bij FC Twente keert Sem Steijn, die is hersteld van een hersenschudding, terug in de selectie. Trainer Ron Jans kan niet beschikken over Daan Rots, Denilho Cleonise en Michal Sadilek.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
11 minuten geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
12 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
14 minuten geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NEC. De 17-jarige middenvelder krijgt het vertrouwen van interim-trainer Fred Grim na zijn goede spel van vorige week tegen Feyenoord.
2 uur geledenOSS (ANP) - De Graafschap heeft de eerste helft van het seizoen als nummer 3 van de Keuken Kampioen Divisie afgesloten. De ploeg uit Doetinchem won de uitwedstrijd tegen TOP Oss (2-3), na een achterstand van 2-0.
2 uur geledenALMELO (ANP) - SC Heerenveen is er na de bekerzege tegen Feyenoord in geslaagd ook de laatste Eredivisiewedstrijd voor de winterstop met een overwinning af te sluiten. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Almelo met 0-3 te sterk voor Heracles.
2 uur geleden