Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cocu na hectische start klaar voor debuut bij Vitesse

Cocu na hectische start klaar voor debuut bij Vitesse

ARNHEM (ANP) - Phillip Cocu kijkt uit naar zijn debuut als hoofdtrainer van Vitesse, zaterdag in de uitwedstrijd tegen FC Twente. "De eerste dagen zijn heel prettig verlopen", aldus de opvolger van de naar VfL Bochum vertrokken Thomas Letsch. "Het was, vanzelfsprekend, wel hectisch en druk. Als nieuwe trainer ben je zo veel mogelijk aan het neerzetten en organiseren. Je informeert de mensen ook over wat je van ze vraagt en verlangt. En uiteraard moet je iedereen in de organisatie goed leren kennen. In het bijzonder de spelers, waarvan er een paar later terugkwamen van het interlandvoetbal. Ik had mijn handen vol in de eerste dagen, maar wel op een zeer prettige manier."

Vitesse behaalde uit de eerste zeven duels 5 punten en staat daarmee veertiende. FC Twente heeft 13 punten en is de nummer 5 in de Eredivisie. Cocu had maar even de tijd om zijn elftal voor te bereiden op de ontmoeting in Enschede. "Je hebt natuurlijk een beoogde speelwijze, die bestaat uit verschillende elementen. Ik licht veel toe aan de spelers, zodat zij weten waarop de nadruk ligt in oefeningen en partijen. De tijd is relatief kort, maar we brengen al wel accenten aan."

Bij FC Twente keert Sem Steijn, die is hersteld van een hersenschudding, terug in de selectie. Trainer Ron Jans kan niet beschikken over Daan Rots, Denilho Cleonise en Michal Sadilek.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

39 minuten geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

1 uur geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

1 uur geleden
SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

2 uur geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

3 uur geleden
Salah verlaat Liverpool na dit seizoen

LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
García Plaza volgt bij Sevilla ontslagen Almeyda op

SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.

5 uur geleden