Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coca-Cola stijgt op drukke beursdag in New York

Coca-Cola stijgt op drukke beursdag in New York

NEW YORK (ANP) - Coca-Cola behoorde dinsdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Consumenten laten zich niet afschrikken door de hogere prijzen die de fabrikant vraagt voor zijn frisdranken. Het concern boekte afgelopen kwartaal meer winst en omzet dan verwacht. Ook het verkoopvolume nam toe ondanks de prijsverhogingen. Dankzij de sterke resultaten schroefde Coca-Cola ook zijn verwachtingen voor het hele jaar opnieuw op. Het aandeel werd 3,3 procent hoger gezet.

Beleggers kregen een flinke hoeveelheid kwartaalrapporten voor de kiezen. Zo kwamen naast Coca-Cola ook 3M en General Electric (GE) met resultaten. Beide industrieconcerns waren ook positiever over de winst dit jaar, na sterker dan verwachte kwartaalresultaten. 3M, dat eerder dit jaar al aankondigde 6000 medewerkers te ontslaan, profiteerde daarbij van kostenverlagingen. Het aandeel won 4,6 procent. GE (plus 3,8 procent) deed goede zaken met zijn tak voor vliegtuigmotoren dankzij het sterke herstel van het vliegverkeer.

Ook General Motors opende de boeken. De autofabrikant presteerde in het afgelopen kwartaal beter dan kenners hadden verwacht. Door de voortslepende stakingen bij het bedrijf kan GM echter niet zeggen of het dit jaar nog een winst van 14 miljard dollar zal realiseren. Door de staking van de vakbond United Auto Workers, die nu in de zesde week zit, moet GM die winstdoelstelling loslaten. Het aandeel zakte 0,5 procent.

Tienjaarsrente

Verder hielden beleggers de ontwikkelingen rond de oorlog tussen Israël en Hamas in de gaten. Ook werd scherp gelet op de schommelingen van de rentetarieven op Amerikaanse staatsobligaties. Zo zakte de rente op Amerikaanse tienjarige staatsobligaties weer onder de 5 procent. Eerder steeg de tienjaarsrente voor het eerst in zestien jaar tot boven dat niveau.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,8 procent hoger op 33.184 punten. De brede S&P 500 klom 0,6 procent tot 4240 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 0,5 procent omhoog tot 13.073 punten.

Spotify

Softwareconcern Microsoft won 0,5 procent en Google-moeder Alphabet klom 0,9 procent. De twee grote techconcerns brengen na de slotbel op Wall Street de kwartaalcijfers naar buiten. De aandacht van beleggers zal daarbij vooral uitgaan naar de inkomsten uit advertenties. Ook wordt gelet op de mate waarin de bedrijven nu al kunnen profiteren van kunstmatige intelligentie (AI). Daarin wordt momenteel veel geïnvesteerd, waardoor de kosten stijgen bij veel techbedrijven.

Spotify maakte een koerssprong van ruim 7 procent. Zowel de omzet als het aantal luisteraars steeg in het derde kwartaal. Volgens de Zweedse onderneming maken 574 miljoen mensen maandelijks gebruik van de dienst en zal dit aantal in het huidige kwartaal oplopen tot boven de 600 miljoen.

De euro was 1,0683 dollar waard, tegen 1,0642 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 85,95 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 90,37 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Donald Trump eist vertrek van Netflix-bestuurslid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.

55 minuten geleden
Handelspartners VS onderzoeken impact nieuwe Amerikaanse tarieven

CANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.

1 uur geleden
JPMorgan sloot rekening van Trump een maand na Capitoolbestorming

NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.

8 uur geleden
Trump verhoogt wereldwijde importheffing van 10 naar 15 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.

16 uur geleden
Merz verwacht lagere tariefdruk na uitspraak VS-hooggerechtshof

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.

17 uur geleden
Lagarde vond speech handelsminister VS op WEF onnodig beledigend

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.

19 uur geleden
Geen concrete toezeggingen in verklaring na AI-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.

19 uur geleden