COC: stop met uitzetting LHBTI-asielzoekers uit Iran
AMSTERDAM (ANP) - COC Nederland wil dat LHBTI-asielzoekers uit Iran het hoogste beschermingsniveau krijgen. De organisatie vraagt staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Justitie en Veiligheid) vrijdag om dergelijke vluchtelingen uit Iran niet meer terug te sturen naar hun land, aangezien het er levensgevaarlijk is. Volgens het COC staan op dit moment zeker twee Iraanse LHBTI-asielzoekers op de nominatie om uitgezet te worden naar Iran.
COC Nederland zegt dat recent een 20-jarige Iraanse homoseksueel is onthoofd door familieleden, nadat ze zijn geaardheid hadden ontdekt. Op homoseksualiteit staat in Iran de doodstraf. LHBTI's worden daadwerkelijk vervolgd als zij uitkomen voor hun seksuele voorkeur. Dat kan ook jarenlange gevangenisstraffen opleveren. Mensenrechtenorganisaties 6Rang en OutRight maken geregeld melding van bestraffingen en martelingen van homoseksuelen, aldus het COC.
In Nederland gold tot 2006 het hoogste beschermingsniveau voor LHBTI's uit Iran. Dat is daarna minder geworden. In 2019 is de bescherming voor transgender asielzoekers helemaal afgeschaft, terwijl het voor andere LHBTI's moeilijker werd om asiel te krijgen. Nederland deed dat omdat er een 'positieve tendens' zichtbaar was. COC Nederland en andere organisaties hebben daar steeds bezwaar tegen gemaakt. Volgens hen is er juist sprake van een verslechtering van de positie van LHBTI's in het land.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
6 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
9 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
13 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
18 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
20 uur geleden