COC: stop met uitzetting LHBTI-asielzoekers uit Iran
AMSTERDAM (ANP) - COC Nederland wil dat LHBTI-asielzoekers uit Iran het hoogste beschermingsniveau krijgen. De organisatie vraagt staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Justitie en Veiligheid) vrijdag om dergelijke vluchtelingen uit Iran niet meer terug te sturen naar hun land, aangezien het er levensgevaarlijk is. Volgens het COC staan op dit moment zeker twee Iraanse LHBTI-asielzoekers op de nominatie om uitgezet te worden naar Iran.
COC Nederland zegt dat recent een 20-jarige Iraanse homoseksueel is onthoofd door familieleden, nadat ze zijn geaardheid hadden ontdekt. Op homoseksualiteit staat in Iran de doodstraf. LHBTI's worden daadwerkelijk vervolgd als zij uitkomen voor hun seksuele voorkeur. Dat kan ook jarenlange gevangenisstraffen opleveren. Mensenrechtenorganisaties 6Rang en OutRight maken geregeld melding van bestraffingen en martelingen van homoseksuelen, aldus het COC.
In Nederland gold tot 2006 het hoogste beschermingsniveau voor LHBTI's uit Iran. Dat is daarna minder geworden. In 2019 is de bescherming voor transgender asielzoekers helemaal afgeschaft, terwijl het voor andere LHBTI's moeilijker werd om asiel te krijgen. Nederland deed dat omdat er een 'positieve tendens' zichtbaar was. COC Nederland en andere organisaties hebben daar steeds bezwaar tegen gemaakt. Volgens hen is er juist sprake van een verslechtering van de positie van LHBTI's in het land.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
5 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.
7 uur geledenUITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.
8 uur geleden