COC: stop met uitzetting LHBTI-asielzoekers uit Iran
AMSTERDAM (ANP) - COC Nederland wil dat LHBTI-asielzoekers uit Iran het hoogste beschermingsniveau krijgen. De organisatie vraagt staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Justitie en Veiligheid) vrijdag om dergelijke vluchtelingen uit Iran niet meer terug te sturen naar hun land, aangezien het er levensgevaarlijk is. Volgens het COC staan op dit moment zeker twee Iraanse LHBTI-asielzoekers op de nominatie om uitgezet te worden naar Iran.
COC Nederland zegt dat recent een 20-jarige Iraanse homoseksueel is onthoofd door familieleden, nadat ze zijn geaardheid hadden ontdekt. Op homoseksualiteit staat in Iran de doodstraf. LHBTI's worden daadwerkelijk vervolgd als zij uitkomen voor hun seksuele voorkeur. Dat kan ook jarenlange gevangenisstraffen opleveren. Mensenrechtenorganisaties 6Rang en OutRight maken geregeld melding van bestraffingen en martelingen van homoseksuelen, aldus het COC.
In Nederland gold tot 2006 het hoogste beschermingsniveau voor LHBTI's uit Iran. Dat is daarna minder geworden. In 2019 is de bescherming voor transgender asielzoekers helemaal afgeschaft, terwijl het voor andere LHBTI's moeilijker werd om asiel te krijgen. Nederland deed dat omdat er een 'positieve tendens' zichtbaar was. COC Nederland en andere organisaties hebben daar steeds bezwaar tegen gemaakt. Volgens hen is er juist sprake van een verslechtering van de positie van LHBTI's in het land.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
34 minuten geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
57 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliƫnten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil hoger beroep aantekenen in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint. "We zijn zeker van plan in hoger beroep te gaan tegen het in onze ogen teleurstellende vonnis van de rechtbank", zegt een woordvoerder van het OM.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Stintondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander beiden vrijgesproken in de zaak over het dodelijke ongeluk met een Stint. De rechtbank kan niet vaststellen dat de Stint schadelijk was. Wel maakten beide ondernemers zich schuldig aan valsheid in geschrifte, maar ze krijgen daarvoor geen straf.
3 uur geleden