Coalitie investeert 170 miljoen euro in cultuursector
DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet wil jaarlijks 170 miljoen euro investeren in de culturele sector, schrijven de VVD, D66, CDA en ChristenUnie in het coalitieakkoord. Van het geld moet "herstel, vernieuwing en groei" in de sector weer mogelijk worden, schrijven de partijen. Ook moet de investering bijdragen aan een beter salaris voor "makers in de gehele creatieve sector".
Verder komt het nieuwe kabinet met een herstelplan "om zowel professionals, instellingen als amateurverenigingen er weer bovenop te krijgen en te versterken". De cultuursector is hard geraakt door de coronacrisis: musea, theaters, poppodia of concertzalen hebben vaak de deuren moeten sluiten vanwege de coronamaatregelen. Eerder ontstond ophef dat het kabinet 150 miljoen euro uittrok voor de aanschaf van een enkel Rembrandtschilderij, terwijl de cultuursector nog steeds grote tekorten heeft.
De coalitie wil ook meer aandacht geven aan de "gezamenlijke geschiedenis" van Nederlanders en komt daarom met een bijdrage aan een Nationaal Historisch Museum en een Slavernijmuseum. De plannen voor beide musea liggen er al langer.
Meer uit Binnenland
UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
8 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
8 uur geleden