Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Slot ziet keeper Bijlow grote stappen richting finale maken

Coach Slot ziet keeper Bijlow grote stappen richting finale maken

LAGOS (ANP) - Trainer Arne Slot heeft goede hoop dat doelman Justin Bijlow woensdag met Feyenoord de finale van de Conference League tegen AS Roma kan spelen. "Het ziet er goed uit", zei hij na de eerste oefensessie op het trainingskamp in het Portugese Lagos.

De 24-jarige Bijlow werkte voor het eerst sinds twee maanden een volledige groepstraining af. In het afsluitende partijspelletje speelde hij meteen mee met de beoogde basisploeg voor de eindstrijd in Tirana. Ofir Marciano, die Bijlow sinds maart verving, verdedigde het doel van de reserves.

Bijlow maakte een goede indruk. Hij verlegde het spel snel met beide voeten en leidde zijn defensie ook verbaal. "Het zag er inderdaad goed uit", erkende Slot. "Maar bij Justin ziet het er altijd goed uit als hij fit is. Het gaat er nu om dat hij echt fit blijft. Hopelijk krijgt hij geen terugval nu hij aan het einde van zijn revalidatie is."

Op niveau

Bijlow liet zich in maart aan een pees in een voet opereren. Sindsdien speelde hij geen wedstrijd meer. Hij dacht dat zijn seizoen voorbij zou zijn, maar zette de afgelopen weken alles op alles om de finale tegen AS Roma als eerste doelman mee te maken. "Voor een voetballer was een gebrek aan ritme en inhoud misschien een probleem geweest", zei Slot. "Maar we hebben het nu over een doelman. Bovendien hebben grote talenten vaak niet heel veel nodig om weer op niveau te komen. Hij is in principe onze eerste doelman."

Slot genoot niet alleen van Bijlow op de training. "Ik vond iedereen wel scherp trainen", zei hij. "We zijn een paar dagen naar Portugal gegaan zodat we veel bij elkaar zijn en veel met elkaar kunnen doen. Het geeft ook een andere prikkel om even weg te gaan. En in Rotterdam worden ze wel heel veel geconfronteerd met de finale."

Slot zag Tyrell Malacia, Gernot Trauner, Reiss Nelson en Orkun Kökcü ook probleemloos trainen. Zij kregen afgelopen week rust vanwege kleine klachten. "Dat zag er allemaal goed uit", zei de trainer van Feyenoord. "We zullen ze nodig hebben in de finale tegen een grote ploeg als AS Roma, met een grote coach als José Mourinho die niet voor niets zo'n beetje alles al gewonnen heeft. We moeten nu kijken waar we ze pijn kunnen doen. Ze spelen na de winterstop met vijf verdedigers. Ik heb veel wedstrijden van ze gezien waarin ze tegen ploegen met drie aanvallers speelden. Daar heb ik wel een beeld aan overgehouden."

Meer uit Voetbal

Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

25 minuten geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

47 minuten geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

1 uur geleden
Ajax accepteert schorsing van een duel voor Tomiyasu

AMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.

2 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt bekerfinale tussen AZ en NEC

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).

2 uur geleden
Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

23 uur geleden
AZ blijft met zege op Heerenveen op koers voor Europees voetbal

ALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.

1 dag geleden