Coach Slot ziet keeper Bijlow grote stappen richting finale maken
LAGOS (ANP) - Trainer Arne Slot heeft goede hoop dat doelman Justin Bijlow woensdag met Feyenoord de finale van de Conference League tegen AS Roma kan spelen. "Het ziet er goed uit", zei hij na de eerste oefensessie op het trainingskamp in het Portugese Lagos.
De 24-jarige Bijlow werkte voor het eerst sinds twee maanden een volledige groepstraining af. In het afsluitende partijspelletje speelde hij meteen mee met de beoogde basisploeg voor de eindstrijd in Tirana. Ofir Marciano, die Bijlow sinds maart verving, verdedigde het doel van de reserves.
Bijlow maakte een goede indruk. Hij verlegde het spel snel met beide voeten en leidde zijn defensie ook verbaal. "Het zag er inderdaad goed uit", erkende Slot. "Maar bij Justin ziet het er altijd goed uit als hij fit is. Het gaat er nu om dat hij echt fit blijft. Hopelijk krijgt hij geen terugval nu hij aan het einde van zijn revalidatie is."
Op niveau
Bijlow liet zich in maart aan een pees in een voet opereren. Sindsdien speelde hij geen wedstrijd meer. Hij dacht dat zijn seizoen voorbij zou zijn, maar zette de afgelopen weken alles op alles om de finale tegen AS Roma als eerste doelman mee te maken. "Voor een voetballer was een gebrek aan ritme en inhoud misschien een probleem geweest", zei Slot. "Maar we hebben het nu over een doelman. Bovendien hebben grote talenten vaak niet heel veel nodig om weer op niveau te komen. Hij is in principe onze eerste doelman."
Slot genoot niet alleen van Bijlow op de training. "Ik vond iedereen wel scherp trainen", zei hij. "We zijn een paar dagen naar Portugal gegaan zodat we veel bij elkaar zijn en veel met elkaar kunnen doen. Het geeft ook een andere prikkel om even weg te gaan. En in Rotterdam worden ze wel heel veel geconfronteerd met de finale."
Slot zag Tyrell Malacia, Gernot Trauner, Reiss Nelson en Orkun Kökcü ook probleemloos trainen. Zij kregen afgelopen week rust vanwege kleine klachten. "Dat zag er allemaal goed uit", zei de trainer van Feyenoord. "We zullen ze nodig hebben in de finale tegen een grote ploeg als AS Roma, met een grote coach als José Mourinho die niet voor niets zo'n beetje alles al gewonnen heeft. We moeten nu kijken waar we ze pijn kunnen doen. Ze spelen na de winterstop met vijf verdedigers. Ik heb veel wedstrijden van ze gezien waarin ze tegen ploegen met drie aanvallers speelden. Daar heb ik wel een beeld aan overgehouden."
Meer uit Voetbal
GIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
4 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
22 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
1 dag geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
1 dag geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
1 dag geleden