Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Slot ziet Feyenoord met beetje geluk ver komen in Europa

Coach Slot ziet Feyenoord met beetje geluk ver komen in Europa

PRAAG (ANP) - Feyenoord heeft donderdagavond in de uitwedstrijd tegen Slavia Praag aan een gelijkspel voldoende om voor het eerst in zeven jaar weer eens te overwinteren in Europa. Niet in de Champions League, ook niet in de Europa League maar in de nieuwe Conference League. De vreugde zal er bij de club uit Rotterdam niet minder om zijn.

Trainers, spelers en supporters van Feyenoord hebben de nieuwe competitie van de UEFA voor clubteams inmiddels in hun armen gesloten. Net als die van AZ, eveneens koploper in een poule van de Conference League, en Vitesse. Feyenoord werd begin deze maand tijdens het uitduel met Union Berlin gesteund door ruim 5000 fans. In Praag bestaat het Legioen uit zo'n 3000 aanhangers. Zij zullen hun club ongetwijfeld net zo hartstochtelijk steunen als vier jaar geleden in de Champions League.

Trainer Arne Slot van Feyenoord is niet verbaasd over de populariteit van de Conference League. "Als Feyenoord in Europa speelt, dan is dat voor veel mensen bijzonder. Dat trekt altijd. Daarbij vind ik dat je onze poule kan vergelijken met poules van de Europa League. Ik kan het weten, want ik heb daar met AZ gespeeld."

Ver komen

Slot ziet het hele Nederlandse voetbal profiteren van de resultaten van Feyenoord, AZ en Vitesse in de nieuwe competitie van de UEFA. Mede dankzij de prestaties van de drie Nederlandse clubs in de Conference League is het niet ondenkbaar meer dat de nummer 2 van de Eredivisie zich in de nabije toekomst ook rechtstreeks voor het hoofdtoernooi van de Champions League plaatst. "Dat is natuurlijk hartstikke mooi", zei Slot. "Maar ik denk dat wij ook punten in de Europa League hadden gepakt, als er geen Conference League was opgericht."

Slot denkt dat de Conference League Feyenoord dit seizoen nog veel kan brengen. De premies van 500.000 euro voor een zege en een 166.000 gelijkspel zijn meegenomen, al zijn ze niet te vergelijken met de Champions League waar een overwinning met 2,8 miljoen euro wordt beloond en een gelijkspel met 930.000 euro. Maar de trainer van Feyenoord denkt ook dat zijn ploeg best ver kan komen in de Conference League. "Als we ons plaatsen voor de achtste finales is er volgens mij van alles mogelijk", zei hij. "Er zitten een paar hele goede ploegen in de Conference League maar ook een paar mindere. Met een beetje goed loting kunnen we ver komen."

Meer uit Voetbal

Ajax verliest van FC Utrecht en zakt naar vijfde plaats

AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet er ernstig rekening mee houden dat het aan de play-offs voor een plek in de Conference League moet deelnemen. De club verloor de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht (1-2) en zakte naar de vijfde positie van de ranglijst.

7 minuten geleden
Excelsior door gelijkspel ook volgend seizoen in Eredivisie

VELSEN/ROTTERDAM (ANP) - Excelsior speelt ook volgend seizoen in de Eredivisie. De club uit Rotterdam speelde in de voorlaatste speelronde met 1-1 gelijk tegen directe concurrent FC Volendam en kan niet lager dan vijftiende eindigen.

9 minuten geleden
NAC Breda degradeert uit Eredivisie, wedstrijd gestaakt

BREDA (ANP) - NAC Breda is na twee seizoenen gedegradeerd uit de Eredivisie. De ploeg van coach Carl Hoefkens kan door het gelijkspel van FC Volendam en de zege van Telstar niet meer hoger dan zeventiende eindigen.

10 minuten geleden
Duel NAC Breda - sc Heerenveen tijdelijk stilgelegd door vuurwerk

BREDA (ANP) - De wedstrijd in de Eredivisie tussen NAC Breda en sc Heerenveen is aan het begin van de tweede helft tijdelijk stilgelegd. Supporters van de thuisploeg gooiden vuurwerk op het veld, waarop scheidsrechter Sander van der Eijk de ploegen van het veld stuurde. Na ongeveer tien minuten werd de wedstrijd hervat.

58 minuten geleden
Steijn en Smal nog niet in de basis bij Feyenoord tegen AZ

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Gijs Smal staan zondag nog niet in de basis bij Feyenoord tegen AZ. Beide spelers keerden terug van een blessure en beginnen om 16.45 uur in De Kuip op de bank.

3 uur geleden
Ajax begint met Dolberg en Gloukh tegen FC Utrecht

AMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg begint om 16.45 uur met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De spits krijgt de voorkeur boven Wout Weghorst, die vorige week het duel met PSV miste omdat hij ziek was.

3 uur geleden
Iran: nog geen enkele voetballer heeft visum voor WK

TEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.

6 uur geleden