Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Slot ziet Feyenoord met beetje geluk ver komen in Europa

Coach Slot ziet Feyenoord met beetje geluk ver komen in Europa

PRAAG (ANP) - Feyenoord heeft donderdagavond in de uitwedstrijd tegen Slavia Praag aan een gelijkspel voldoende om voor het eerst in zeven jaar weer eens te overwinteren in Europa. Niet in de Champions League, ook niet in de Europa League maar in de nieuwe Conference League. De vreugde zal er bij de club uit Rotterdam niet minder om zijn.

Trainers, spelers en supporters van Feyenoord hebben de nieuwe competitie van de UEFA voor clubteams inmiddels in hun armen gesloten. Net als die van AZ, eveneens koploper in een poule van de Conference League, en Vitesse. Feyenoord werd begin deze maand tijdens het uitduel met Union Berlin gesteund door ruim 5000 fans. In Praag bestaat het Legioen uit zo'n 3000 aanhangers. Zij zullen hun club ongetwijfeld net zo hartstochtelijk steunen als vier jaar geleden in de Champions League.

Trainer Arne Slot van Feyenoord is niet verbaasd over de populariteit van de Conference League. "Als Feyenoord in Europa speelt, dan is dat voor veel mensen bijzonder. Dat trekt altijd. Daarbij vind ik dat je onze poule kan vergelijken met poules van de Europa League. Ik kan het weten, want ik heb daar met AZ gespeeld."

Ver komen

Slot ziet het hele Nederlandse voetbal profiteren van de resultaten van Feyenoord, AZ en Vitesse in de nieuwe competitie van de UEFA. Mede dankzij de prestaties van de drie Nederlandse clubs in de Conference League is het niet ondenkbaar meer dat de nummer 2 van de Eredivisie zich in de nabije toekomst ook rechtstreeks voor het hoofdtoernooi van de Champions League plaatst. "Dat is natuurlijk hartstikke mooi", zei Slot. "Maar ik denk dat wij ook punten in de Europa League hadden gepakt, als er geen Conference League was opgericht."

Slot denkt dat de Conference League Feyenoord dit seizoen nog veel kan brengen. De premies van 500.000 euro voor een zege en een 166.000 gelijkspel zijn meegenomen, al zijn ze niet te vergelijken met de Champions League waar een overwinning met 2,8 miljoen euro wordt beloond en een gelijkspel met 930.000 euro. Maar de trainer van Feyenoord denkt ook dat zijn ploeg best ver kan komen in de Conference League. "Als we ons plaatsen voor de achtste finales is er volgens mij van alles mogelijk", zei hij. "Er zitten een paar hele goede ploegen in de Conference League maar ook een paar mindere. Met een beetje goed loting kunnen we ver komen."

Meer uit Voetbal

Voetbalster Dijkstra verruilt VfL Wolfsburg voor Tottenham

LONDEN (ANP) - Oranje-international Caitlin Dijkstra maakt na haar transfervrije vertrek bij VfL Wolfsburg de overstap naar Tottenham Hotspur. Bij de nummer 5 van afgelopen seizoen in Engeland heeft de 27-jarige verdedigster een contract getekend voor "de lange termijn".

1 uur geleden
Trainer Kruys vertrekt bij gedegradeerd FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys vertrekt voortijdig bij het gedegradeerde FC Volendam. Dat zijn de 41-jarige coach en de club "in goed overleg" overeengekomen. Kruys had nog een contract voor twee seizoenen.

1 uur geleden
Doelman Schmeichel (39) beëindigt carrière door blessureleed

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense doelman Kasper Schmeichel beëindigt noodgedwongen zijn carrière. De 39-jarige voormalig keeper van Leicester City liep in februari bij zijn club Celtic een schouderblessure op en kan daar volgens medische experts niet meer voldoende van herstellen.

1 uur geleden
Assistent-trainer Bakkati keert terug bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Assistent-trainer Said Bakkati vervangt volgend seizoen Etiënne Reijnen in de technische staf van hoofdcoach Robin van Persie bij Feyenoord. Bakkati (44) werkte eerder al in 2019 en 2020 in De Kuip onder trainers Jaap Stam en Dick Advocaat. Hij komt over van Sparta Rotterdam. Ook is Bakkati nog assistent bij Jong Oranje, waar hij in oktober mee stopt.

2 uur geleden
Eredivisiestadions voller dan in afgelopen 15 jaar

ZEIST (ANP) - De voetbalstadions in de Eredivisie zaten afgelopen seizoen voller dan ze in jaren hebben gezeten. Per duel zaten gemiddeld een kleine 20.000 mensen op de tribunes. Daarmee kwam de bezettingsgraad op 95 procent, de hoogste in de afgelopen vijftien jaar. Dat meldt voetbalbond KNVB in een terugblik op het seizoen.

2 uur geleden
Voetbalster Putellas verlaat FC Barcelona na veertien jaar

BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.

14 uur geleden
KNVB werkt alleen toekomstplan voor Campus in Zeist verder uit

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.

15 uur geleden