Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Slot ziet Feyenoord met beetje geluk ver komen in Europa

Coach Slot ziet Feyenoord met beetje geluk ver komen in Europa

PRAAG (ANP) - Feyenoord heeft donderdagavond in de uitwedstrijd tegen Slavia Praag aan een gelijkspel voldoende om voor het eerst in zeven jaar weer eens te overwinteren in Europa. Niet in de Champions League, ook niet in de Europa League maar in de nieuwe Conference League. De vreugde zal er bij de club uit Rotterdam niet minder om zijn.

Trainers, spelers en supporters van Feyenoord hebben de nieuwe competitie van de UEFA voor clubteams inmiddels in hun armen gesloten. Net als die van AZ, eveneens koploper in een poule van de Conference League, en Vitesse. Feyenoord werd begin deze maand tijdens het uitduel met Union Berlin gesteund door ruim 5000 fans. In Praag bestaat het Legioen uit zo'n 3000 aanhangers. Zij zullen hun club ongetwijfeld net zo hartstochtelijk steunen als vier jaar geleden in de Champions League.

Trainer Arne Slot van Feyenoord is niet verbaasd over de populariteit van de Conference League. "Als Feyenoord in Europa speelt, dan is dat voor veel mensen bijzonder. Dat trekt altijd. Daarbij vind ik dat je onze poule kan vergelijken met poules van de Europa League. Ik kan het weten, want ik heb daar met AZ gespeeld."

Ver komen

Slot ziet het hele Nederlandse voetbal profiteren van de resultaten van Feyenoord, AZ en Vitesse in de nieuwe competitie van de UEFA. Mede dankzij de prestaties van de drie Nederlandse clubs in de Conference League is het niet ondenkbaar meer dat de nummer 2 van de Eredivisie zich in de nabije toekomst ook rechtstreeks voor het hoofdtoernooi van de Champions League plaatst. "Dat is natuurlijk hartstikke mooi", zei Slot. "Maar ik denk dat wij ook punten in de Europa League hadden gepakt, als er geen Conference League was opgericht."

Slot denkt dat de Conference League Feyenoord dit seizoen nog veel kan brengen. De premies van 500.000 euro voor een zege en een 166.000 gelijkspel zijn meegenomen, al zijn ze niet te vergelijken met de Champions League waar een overwinning met 2,8 miljoen euro wordt beloond en een gelijkspel met 930.000 euro. Maar de trainer van Feyenoord denkt ook dat zijn ploeg best ver kan komen in de Conference League. "Als we ons plaatsen voor de achtste finales is er volgens mij van alles mogelijk", zei hij. "Er zitten een paar hele goede ploegen in de Conference League maar ook een paar mindere. Met een beetje goed loting kunnen we ver komen."

Meer uit Voetbal

PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

9 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

10 uur geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

11 uur geleden
Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

15 uur geleden
Verdediger Stones vertrekt na tien jaar bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.

17 uur geleden
KNVB-directeur: onwijs vervelend om tegenover NAC te staan

UTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.

20 uur geleden
NAC houdt vast aan eis overspelen duel met Go Ahead Eagles

UTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.

22 uur geleden