Coach Schmidt: PSV verdient het om bovenaan te staan
WAALWIJK (ANP) - PSV-coach Roger Schmidt had na de ruime overwinning bij RKC Waalwijk (1-4) weinig reden tot klagen. Zijn ploeg leidt halverwege de competitie in de Eredivisie met 1 punt meer dan titelhouder Ajax. "Het is fijn om bovenaan te staan, maar meer ook niet", merkte de Duitse trainer bij ESPN nuchter op.
"Ik ben wel trots op mijn spelers. Zij verdienen het om nu op de eerste plaats te staan. We hebben het goed gedaan in de eerste competitiehelft, maar moeten donderdag weer vechten voor een nieuwe overwinning", doelde hij op de laatste competitiewedstrijd van PSV in 2021, thuis tegen Go Ahead Eagles.
"Het was geen makkelijk halfjaar", beaamde Schmidt. "Veel wedstrijden, weinig rustmomenten en een aantal vervelende blessures. De ploeg heeft ontzettend veel karakter getoond."
Schmidt stipte in Waalwijk ook nog wat minpunten bij PSV aan. "We hadden de wedstrijd tegen RKC volledig onder controle, maar waren soms iets te veel op eigen succes uit. Mede daardoor bleef een hogere score uit. We hadden hier ook de nul moeten houden. Maar ik kan na deze overwinning natuurlijk niet teleurgesteld zijn."
Schmidt zag zijn aanvallers Ritsu Doan en Bruma in Waalwijk al in het eerste halfuur bij een stand van 0-0 geblesseerd uitvallen. Het is nog niet duidelijk hoelang beide spelers uit de roulatie zullen zijn.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
4 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
6 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
8 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
9 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
17 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
17 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
20 uur geleden