Coach Schmidt: PSV verdient het om bovenaan te staan
WAALWIJK (ANP) - PSV-coach Roger Schmidt had na de ruime overwinning bij RKC Waalwijk (1-4) weinig reden tot klagen. Zijn ploeg leidt halverwege de competitie in de Eredivisie met 1 punt meer dan titelhouder Ajax. "Het is fijn om bovenaan te staan, maar meer ook niet", merkte de Duitse trainer bij ESPN nuchter op.
"Ik ben wel trots op mijn spelers. Zij verdienen het om nu op de eerste plaats te staan. We hebben het goed gedaan in de eerste competitiehelft, maar moeten donderdag weer vechten voor een nieuwe overwinning", doelde hij op de laatste competitiewedstrijd van PSV in 2021, thuis tegen Go Ahead Eagles.
"Het was geen makkelijk halfjaar", beaamde Schmidt. "Veel wedstrijden, weinig rustmomenten en een aantal vervelende blessures. De ploeg heeft ontzettend veel karakter getoond."
Schmidt stipte in Waalwijk ook nog wat minpunten bij PSV aan. "We hadden de wedstrijd tegen RKC volledig onder controle, maar waren soms iets te veel op eigen succes uit. Mede daardoor bleef een hogere score uit. We hadden hier ook de nul moeten houden. Maar ik kan na deze overwinning natuurlijk niet teleurgesteld zijn."
Schmidt zag zijn aanvallers Ritsu Doan en Bruma in Waalwijk al in het eerste halfuur bij een stand van 0-0 geblesseerd uitvallen. Het is nog niet duidelijk hoelang beide spelers uit de roulatie zullen zijn.
Meer uit Voetbal
HENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
39 minuten geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
16 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
17 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.
17 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.
19 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."
1 dag geleden