Coach Schmidt: PSV verdient het om bovenaan te staan
WAALWIJK (ANP) - PSV-coach Roger Schmidt had na de ruime overwinning bij RKC Waalwijk (1-4) weinig reden tot klagen. Zijn ploeg leidt halverwege de competitie in de Eredivisie met 1 punt meer dan titelhouder Ajax. "Het is fijn om bovenaan te staan, maar meer ook niet", merkte de Duitse trainer bij ESPN nuchter op.
"Ik ben wel trots op mijn spelers. Zij verdienen het om nu op de eerste plaats te staan. We hebben het goed gedaan in de eerste competitiehelft, maar moeten donderdag weer vechten voor een nieuwe overwinning", doelde hij op de laatste competitiewedstrijd van PSV in 2021, thuis tegen Go Ahead Eagles.
"Het was geen makkelijk halfjaar", beaamde Schmidt. "Veel wedstrijden, weinig rustmomenten en een aantal vervelende blessures. De ploeg heeft ontzettend veel karakter getoond."
Schmidt stipte in Waalwijk ook nog wat minpunten bij PSV aan. "We hadden de wedstrijd tegen RKC volledig onder controle, maar waren soms iets te veel op eigen succes uit. Mede daardoor bleef een hogere score uit. We hadden hier ook de nul moeten houden. Maar ik kan na deze overwinning natuurlijk niet teleurgesteld zijn."
Schmidt zag zijn aanvallers Ritsu Doan en Bruma in Waalwijk al in het eerste halfuur bij een stand van 0-0 geblesseerd uitvallen. Het is nog niet duidelijk hoelang beide spelers uit de roulatie zullen zijn.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
50 minuten geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
7 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
9 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
9 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
12 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
13 uur geleden