Coach Schmidt: PSV verdient het om bovenaan te staan
WAALWIJK (ANP) - PSV-coach Roger Schmidt had na de ruime overwinning bij RKC Waalwijk (1-4) weinig reden tot klagen. Zijn ploeg leidt halverwege de competitie in de Eredivisie met 1 punt meer dan titelhouder Ajax. "Het is fijn om bovenaan te staan, maar meer ook niet", merkte de Duitse trainer bij ESPN nuchter op.
"Ik ben wel trots op mijn spelers. Zij verdienen het om nu op de eerste plaats te staan. We hebben het goed gedaan in de eerste competitiehelft, maar moeten donderdag weer vechten voor een nieuwe overwinning", doelde hij op de laatste competitiewedstrijd van PSV in 2021, thuis tegen Go Ahead Eagles.
"Het was geen makkelijk halfjaar", beaamde Schmidt. "Veel wedstrijden, weinig rustmomenten en een aantal vervelende blessures. De ploeg heeft ontzettend veel karakter getoond."
Schmidt stipte in Waalwijk ook nog wat minpunten bij PSV aan. "We hadden de wedstrijd tegen RKC volledig onder controle, maar waren soms iets te veel op eigen succes uit. Mede daardoor bleef een hogere score uit. We hadden hier ook de nul moeten houden. Maar ik kan na deze overwinning natuurlijk niet teleurgesteld zijn."
Schmidt zag zijn aanvallers Ritsu Doan en Bruma in Waalwijk al in het eerste halfuur bij een stand van 0-0 geblesseerd uitvallen. Het is nog niet duidelijk hoelang beide spelers uit de roulatie zullen zijn.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
9 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
11 uur geleden