Coach Priske kijkt uit naar CL-duels Feyenoord in De Kuip
ROTTERDAM (ANP) - Coach Brian Priske spreekt van een "interessante" loting voor Feyenoord in de Champions League. De Deense trainer zag zijn ploeg gekoppeld worden aan Manchester City, Bayern München, Bayer Leverkusen, Benfica, Lille, RB Salzburg, Sparta Praag en Girona en kijkt uit naar de thuiswedstrijden in De Kuip.
Priske zag daarnaast dat Feyenoord zich kan opmaken voor een duel met zijn vorige werkgever Sparta Praag. De Tsjechen, waar hij de afgelopen twee seizoenen succesvol was, komen in een van de acht speelrondes naar De Kuip. "Het wordt voor mij een speciale ervaring om tegen hen te spelen", reageerde de Deen op de website van zijn club. "Voor ons kan het een voordeel zijn dat we hen thuis treffen, want ik weet hoe bijzonder de Europese avonden in Praag kunnen zijn."
De oefenmeester kent ook de sfeer tijdens de thuiswedstrijden van Feyenoord. "Daar heb ik zeer hoge verwachtingen van", zei hij over de thuiswedstrijden tegen onder meer Bayern München en de Duitse kampioen Bayer Leverkusen. "Ik kijk heel erg uit naar ons avontuur in de Champions League."
Aboutaleb
De eerste wedstrijd in de Champions League voor Feyenoord is op 17, 18 of 19 september. De UEFA maakt het speelschema later bekend.
Feyenoord komt zondag niet in actie tegen Ajax. De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb heeft de Klassieker van komende zondag verboden door een geplande politiestaking. "Het eerste deel van het seizoen is op deze manier een beetje abrupt geëindigd", zei Priske. "We trainen nu door tot en met zaterdag, daarna zullen er veel jongens weggaan met internationale verplichtingen en trainen we met een kleine groep verder."
Meer uit Voetbal
MONACO (ANP) - AS Monaco heeft vrijdag de eerste plaats in de Franse voetbalcompetitie in handen genomen. Het elftal van de Braziliaanse trainer Filipe Luís versloeg RC Lens in de slotfase met 2-1.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft ook de derde thuiswedstrijd van dit seizoen met ruime cijfers gewonnen. De regerend landskampioen versloeg Union Berlin in de Duitse competitie met 7-0. Bij rust was de stand al 3-0. De van PSV overgekomen Ismael Saibari maakte als invaller zijn eerste doelpunt voor Bayern.
9 uur geledenALMERE (ANP) - Heracles Almelo is in de eerste divisie niet langer zonder puntenverlies. De Overijsselse club ging in de slotfase met 1-0 onderuit bij Almere City FC. De Belg Martin Wasinski maakte in de 80e minuut het doelpunt.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na ruim een maand weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in de Euroborg met 3-0 te sterk voor PEC Zwolle.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst was vrijdag niet helemaal verrast dat hij ontbrak in de selectie van het Nederlands elftal. De nieuwe bondscoach Xavi Hernández besloot de 34-jarige spits van FC Twente niet op te nemen in zijn groep van 26 man voor de komende vier Nations League-wedstrijden tegen Duitsland, Servië (twee keer) en Griekenland.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De nieuwe Franse voetbalbondscoach Zinédine Zidane heeft vijf debutanten opgeroepen voor zijn eerste interlandperiode. Doelman Guillaume Restes (Toulouse), verdedigers Jérémy Jacquet (Liverpool) en Andy Diouf (Internazionale), middenvelder Lucas Da Cunha (Como) en aanvaller Estéban Lepaul (Rennes) zitten voor het eerst bij de selectie.
13 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Tyrell Malacia zet zijn voetballoopbaan voort in de Verenigde Staten. De 27-jarige linkervleugelverdediger heeft een contract tot de zomer van 2027 ondertekend bij FC Cincinnati.
13 uur geleden