Coach Pirlo mag seizoen bij Juventus afmaken
TURIJN (ANP) - Coach Andrea Pirlo mag in elk geval het seizoen bij Juventus afmaken. Dat maakte vicevoorzitter Pavel Nedved nog geen dag na de pijnlijke thuisnederlaag tegen AC Milan (0-3) duidelijk. "Er zijn wat problemen, maar we zullen tot het einde blijven strijden. Pirlo zal bij Juventus blijven. En Cristiano Ronaldo ook", voegde de oud-speler eraan toe.
Juventus zakte door het zesde competitieverlies naar de vijfde plek in de Serie A. De club van verdediger Matthijs de Ligt heeft nog drie duels om alsnog een plaats in de top vier veilig te stellen en daarmee deelname aan de groepsfase van de Champions League.
Indien dat niet lukt, staat het volgens waarnemers vast dat Ronaldo na dit seizoen vertrekt bij Juventus. De Portugese vedette staat nog tot medio 2022 onder contract in Turijn, maar naar verluidt wil hij in de slotfase van zijn schitterende loopbaan absoluut geen seizoen in de Champions League overslaan.
Juventus heeft deze maand nog een druk programma. De 'Oude Dame' speelt tot 23 mei nog vier duels, inclusief de Italiaanse bekerfinale op 19 mei tegen Atalanta. Mede door tijdgebrek zou de clubleiding hebben besloten om de bekritiseerde Pirlo, bezig aan zijn eerste seizoen als hoofdcoach, in dienst te houden.
Meer uit Voetbal
DAVOS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze zomer de wereldbeker uitreiken aan de wereldkampioen na de finale van het WK voetbal. Dat zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens een paneldiscussie over het WK op het World Economic Forum in Davos.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is middenvelder Pedri een maand kwijt. De Spaanse international heeft een hamstringblessure opgelopen in de wedstrijd van woensdag tegen Slavia Praag in de Champions League.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
20 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
22 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
22 uur geleden