Coach Pirlo mag seizoen bij Juventus afmaken
TURIJN (ANP) - Coach Andrea Pirlo mag in elk geval het seizoen bij Juventus afmaken. Dat maakte vicevoorzitter Pavel Nedved nog geen dag na de pijnlijke thuisnederlaag tegen AC Milan (0-3) duidelijk. "Er zijn wat problemen, maar we zullen tot het einde blijven strijden. Pirlo zal bij Juventus blijven. En Cristiano Ronaldo ook", voegde de oud-speler eraan toe.
Juventus zakte door het zesde competitieverlies naar de vijfde plek in de Serie A. De club van verdediger Matthijs de Ligt heeft nog drie duels om alsnog een plaats in de top vier veilig te stellen en daarmee deelname aan de groepsfase van de Champions League.
Indien dat niet lukt, staat het volgens waarnemers vast dat Ronaldo na dit seizoen vertrekt bij Juventus. De Portugese vedette staat nog tot medio 2022 onder contract in Turijn, maar naar verluidt wil hij in de slotfase van zijn schitterende loopbaan absoluut geen seizoen in de Champions League overslaan.
Juventus heeft deze maand nog een druk programma. De 'Oude Dame' speelt tot 23 mei nog vier duels, inclusief de Italiaanse bekerfinale op 19 mei tegen Atalanta. Mede door tijdgebrek zou de clubleiding hebben besloten om de bekritiseerde Pirlo, bezig aan zijn eerste seizoen als hoofdcoach, in dienst te houden.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
20 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
23 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
23 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
1 dag geleden