Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Koeman pakt eerste prijs met Barcelona, hoofdrol De Jong

Coach Koeman pakt eerste prijs met Barcelona, hoofdrol De Jong

SEVILLA (ANP) - Coach Ronald Koeman heeft met FC Barcelona zijn eerste prijs veroverd. De ploeg van de oud-bondscoach won in de Spaanse bekerfinale met 4-0 van Athletic Club. Alle treffers in Sevilla vielen in het laatste half uur.

Frenkie de Jong vervulde een hoofdrol bij Barça. De Nederlandse international verzorgde de assist bij de openingstreffer van Antoine Griezmann en bracht zelf de tweede treffer op zijn naam. Lionel Messi zorgde daarna met twee treffers voor de eindstand. Bij 3-0 kwam de assist opnieuw van de excellerende De Jong.

Recordhouder Barcelona won de Copa del Rey voor de 31e keer. Athletic bleef op 23 eindzeges staan. De club uit Bilbao schreef in 1984 voor de laatste keer het nationale bekertoernooi op zijn naam.

Voor Athletic was het deze maand alweer de tweede bekerfinale. Eerder stond de eindstrijd van het vorige seizoen nog op programma. Op 3 april verloor Athletic met 1-0 van Real Sociedad.

Toekomst

Koeman kon de fraaie bekerwinst in zijn eerste seizoen als trainer van zijn grote liefde heel goed gebruiken. Barcelona greep in januari naast de Spaanse Supercup. Hetzelfde Athletic won, ook in Sevilla, na verlenging met 3-2. In de Champions League moest de ploeg van Koeman in de achtste finales voorrang verlenen aan Paris Saint-Germain. In La Liga mag Barça nog wel hopen op de titel, al staan Atlético Madrid en Real Madrid er momenteel beter voor.

Koeman maakte in de aanloop naar de bekerfinale bezwaar tegen een aantal vragen over zijn toekomst bij Barcelona. Hij vond het "vreemd" dat zijn positie hier en daar ter discussie werd gesteld. "Ik heb nog een contract voor een jaar. Ik weet dat er altijd druk op staat. Daar kan ik mee omgaan, maar soms begrijp ik het niet", verzuchtte hij.

Koeman zag zijn ploeg sterk beginnen aan de bekerfinale. Barcelona verzuimde echter een groot overwicht in doelpunten uit te drukken. De Jong schoot in de beginfase de bal met binnenkant voet tegen de paal, op aangeven van Messi. Ook na de rust was Barcelona de veel betere ploeg. Pas na een uur brak Griezmann de ban waarna De Jong met een kopbal voor 2-0 zorgde. Messi tilde daarna de stand met twee gave treffers naar 4-0. Koeman zag het langs de kant allemaal glunderend aan.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax verslaan PSV in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben PSV in de Johan Cruijff ArenA verslagen. De wedstrijd leek in een gelijkspel te eindigen totdat verdedigster Myrthe Kemper-Moorrees van de bezoekers uit Eindhoven de bal diep in blessuretijd knullig in eigen doel werkte (2-1).

1 uur geleden
Ierse voetbalbond wil dat Israël door UEFA wordt geschorst

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse voetbalbond legt binnenkort een verzoek bij de UEFA neer om de nationale ploeg en alle clubteams van Israël per direct te schorsen. Dat is het resultaat van een stemming van leden van de FAI.

1 uur geleden
De Ligt redt in blessuretijd punt voor Manchester United

LONDEN (ANP) - Matthijs de Ligt heeft Manchester United aan een punt geholpen in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur. Hij tekende diep in blessuretijd voor de gelijkmaker (2-2).

1 uur geleden
Koploper ADO Den Haag rekent af met Roda JC

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.

19 uur geleden
Twente weet ondanks vele kansen niet te scoren tegen Telstar

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.

19 uur geleden
Guardiola toe aan duizendste wedstrijd als coach

MANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.

1 dag geleden
Bij Ajax mislukte Forbs voor het eerst opgeroepen voor Portugal

LISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.

1 dag geleden