Coach Klopp verwacht niet dat Liverpool het gemakkelijk krijgt
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Jürgen Klopp verwacht niet dat Liverpool het zondag gemakkelijk krijgt, hoewel de onttroonde kampioen vermoedelijk aan een overwinning thuis op Crystal Palace voldoende heeft om zich te plaatsen voor de Champions League. "Dit seizoen is weinig zeker voor ons. Denk daarom niet dat een goed resultaat vanzelfsprekend is."
Liverpool heeft bij het ingaan van de laatste speeldag net zoveel punten als nummer 5 Leicester City, maar een beter (+4) doelsaldo. Leicester ontmoet op de slotdag Tottenham Hotspur. Chelsea, dat tegen Aston Villa speelt, heeft een punt meer. De eerste vier van de Premier League plaatsen zich voor de Champions League. Kampioen Manchester City en runner-up Manchester United hebben dat al gedaan.
Na een, mede door veel blessures, tegenvallend seizoen is Liverpool aan een opmars bezig. De club won de laatste vier duels op rij, is negen wedstrijden ongeslagen en verspeelde in de laatste negen ontmoetingen slechts 4 punten. "We hebben onze stabiliteit teruggevonden", zegt Klopp.
Meer vertrouwen
Het gevolg is meer vertrouwen. Klopp: "We scoren op de juiste momenten en geven weinig weg. Ik zie weer het Liverpool dat ik graag wil zien. Maar we zijn nog lang niet zover dat we zeker weten dat we tegen Crystal Palace even snel scoren en het dan heel simpel afmaken. Misschien zullen we geduld moeten opbrengen en wachten tot het juiste moment zich aandient."
Op Anfield krijgt Liverpool de steun van 10.000 fans. "Dat is het beste nieuws dat ik in tijden heb gehoord", zegt Klopp. "Hun steun kan van groot belang zijn. Net als voor de fans staat ook voor ons de deur naar de Champions League open. Maar we moeten nog wel even over de drempel stappen, pas dan kunnen we juichen. Het was een heel zwaar seizoen, maar het is aan ons het heel mooi af te sluiten."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
51 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
3 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
6 uur geleden