Coach Italië vindt dat Spanje zichzelf niet moet overschatten
GELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Bondscoach Luciano Spalletti van Italië is niet van de wijs geraakt door de ruime zege van Spanje op Kroatië (3-0) van zaterdag. "Overschat jezelf niet", zei de Italiaanse coach tegen de Spaanse pers een dag voor het onderlinge EK-duel van donderdag.
"Er zijn veel teams die mooi, aanvallend voetbal spelen. Spanje is daar één van, maar jullie zijn niet de enige", verklaarde Spalletti tijdens een persconferentie. "Maar ik houd van het voetbal dat Spanje speelt. Als gevolg daarvan analyseren we wat ze doen."
"Het is aanvallend voetbal, ze zullen heel hoog druk uitoefenen, ze zullen zelfs onze doelman onder druk zetten. Wat ons betreft hebben we nog wat werk te doen om dat niveau te bereiken", aldus Spalletti.
Spalletti: geen derby
Waar Spanje de zege voor rust al had veiliggesteld, moest Italië hard werken voor de drie punten tegen Albanië. Na een snelle achterstand won de titelverdediger uiteindelijk met 2-1.
Ondanks de reputaties van de twee ploegen wil Spalletti de wedstrijd tegen Spanje niet groter maken dan hij is. "Het is voor mij geen derby. Alle wedstrijden op een EK zijn finales. Alle wedstrijden zijn uniek en blijf je je herinneren", wist de coach.
Aftrap
De wedstrijd tussen Italië en Spanje begint donderdag om 21.00 uur in Gelsenkirchen.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Sergio Reguilón wordt ploeggenoot van Lionel Messi bij Inter Miami. De linksback is volgens zijn nieuwe Amerikaanse club een tweejarig contract overeengekomen. Hij is de opvolger van Jordi Alba, die zijn loopbaan heeft beëindigd.
30 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - Sven Mislintat is gepresenteerd als nieuwe sportief directeur van Fortuna Düsseldorf. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet de Duitse club behoeden voor degradatie uit de Tweede Bundesliga.
47 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.
1 uur geledenGENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft met Corinthians de Braziliaanse bekerfinale bereikt. De ploeg uit São Paulo versloeg in de halve eindstrijd Cruzeiro na een strafschoppenserie. Corinthians verloor in het eigen stadion de returnwedstrijd met 2-1, na een zege in het eerste duel in Belo Horizonte (0-1).
8 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.
18 uur geleden