Coach Italië vindt dat Spanje zichzelf niet moet overschatten
GELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Bondscoach Luciano Spalletti van Italië is niet van de wijs geraakt door de ruime zege van Spanje op Kroatië (3-0) van zaterdag. "Overschat jezelf niet", zei de Italiaanse coach tegen de Spaanse pers een dag voor het onderlinge EK-duel van donderdag.
"Er zijn veel teams die mooi, aanvallend voetbal spelen. Spanje is daar één van, maar jullie zijn niet de enige", verklaarde Spalletti tijdens een persconferentie. "Maar ik houd van het voetbal dat Spanje speelt. Als gevolg daarvan analyseren we wat ze doen."
"Het is aanvallend voetbal, ze zullen heel hoog druk uitoefenen, ze zullen zelfs onze doelman onder druk zetten. Wat ons betreft hebben we nog wat werk te doen om dat niveau te bereiken", aldus Spalletti.
Spalletti: geen derby
Waar Spanje de zege voor rust al had veiliggesteld, moest Italië hard werken voor de drie punten tegen Albanië. Na een snelle achterstand won de titelverdediger uiteindelijk met 2-1.
Ondanks de reputaties van de twee ploegen wil Spalletti de wedstrijd tegen Spanje niet groter maken dan hij is. "Het is voor mij geen derby. Alle wedstrijden op een EK zijn finales. Alle wedstrijden zijn uniek en blijf je je herinneren", wist de coach.
Aftrap
De wedstrijd tussen Italië en Spanje begint donderdag om 21.00 uur in Gelsenkirchen.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
3 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
4 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
15 uur geleden