Coach Italië vindt dat Spanje zichzelf niet moet overschatten
GELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Bondscoach Luciano Spalletti van Italië is niet van de wijs geraakt door de ruime zege van Spanje op Kroatië (3-0) van zaterdag. "Overschat jezelf niet", zei de Italiaanse coach tegen de Spaanse pers een dag voor het onderlinge EK-duel van donderdag.
"Er zijn veel teams die mooi, aanvallend voetbal spelen. Spanje is daar één van, maar jullie zijn niet de enige", verklaarde Spalletti tijdens een persconferentie. "Maar ik houd van het voetbal dat Spanje speelt. Als gevolg daarvan analyseren we wat ze doen."
"Het is aanvallend voetbal, ze zullen heel hoog druk uitoefenen, ze zullen zelfs onze doelman onder druk zetten. Wat ons betreft hebben we nog wat werk te doen om dat niveau te bereiken", aldus Spalletti.
Spalletti: geen derby
Waar Spanje de zege voor rust al had veiliggesteld, moest Italië hard werken voor de drie punten tegen Albanië. Na een snelle achterstand won de titelverdediger uiteindelijk met 2-1.
Ondanks de reputaties van de twee ploegen wil Spalletti de wedstrijd tegen Spanje niet groter maken dan hij is. "Het is voor mij geen derby. Alle wedstrijden op een EK zijn finales. Alle wedstrijden zijn uniek en blijf je je herinneren", wist de coach.
Aftrap
De wedstrijd tussen Italië en Spanje begint donderdag om 21.00 uur in Gelsenkirchen.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
9 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
11 uur geleden