'Coach Favre mag blijven bij Borussia Dortmund'
DORTMUND (ANP/DPA) - Coach Lucien Favre van Borussia Dortmund mag volgens diverse Duitse media zijn contract, dat tot de zomer van 2021 doorloopt, uitdienen. De Zwitser hoeft niet meer te vrezen voor ontslag. Als mogelijke opvolgers gingen de namen rond van onder anderen Erik ten Hag (Ajax) en Niko Kovac (ex-Bayern München).
Na de uitschakeling in de Champions League in maart door Paris Saint-Germain en de thuisnederlaag op 26 mei tegen Bayern München (0-1), waardoor de landstitel opnieuw uit het zicht verdween, stond de positie van Favre ter discussie in Dortmund. Inmiddels is de meeste kritiek alweer verstomd en als huidige nummer 2 heeft de Duitse volksclub zich al geplaatst voor de groepsfase van de Champions League in het komende seizoen.
Favre zal ook in de nieuwe voetbaljaargang bij Borussia nauw samenwerken met sportdirecteur Michael Zorc. De ex-speler van de club heeft zijn contract tot medio 2022 verlengd. Hij is sinds 1978 verbonden aan Dortmund en vanaf 1998 heeft hij een leidinggevende functie. In die lange periode veroverde Borussia Dortmund drie landstitels (2002, 2011 en 2012) en twee Duitse bekers (2012 en 2017).
Meer uit Voetbal
BURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
29 minuten geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
49 minuten geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Liam Rosenior (41) is alweer weg als coach van Chelsea. Dat heeft de Londense club op de eigen website bekendgemaakt. Calum McFarlane neemt de leiding over het team als interim-hoofdtrainer tot het einde van het seizoen.
4 uur geleden