Coach Emke van roeiers Holland Acht: het klopte voor geen meter
TOKIO (ANP) - Hoofdcoach Mark Emke van de Holland Acht zag bijna verbijsterd toe hoe zijn roeiers in de olympische finale van de Spelen in Tokio niet op snelheid kwamen. De boot kwam na een slechte start maar niet op stoom en bleef hangen op de vijfde plaats.
"Van een slechte start kun je herstellen, maar alleen als je op de juiste manier blijft roeien, technisch de dingen doet die je moet doen en waar we zo vaak en zo veel op getraind hebben. Dat zit er blijkbaar nog steeds niet strak in. Heel frustrerend", zei de ervaren roeitrainer.
Emke heeft roeiers onder zijn hoede die ontstellend hard door het water kunnen ploegen, maar kennelijk ook fragiel zijn in hun hoofd. "Ik had verwacht dat ze voorin mee zouden doen op basis van wat ze lieten zien in de heat en de trainingen. Ze kunnen zoveel harder varen. Blijkbaar zat er iets anders in hun hoofd. Dat zou zo maar kunnen, want daar hebben ze het hele seizoen wel een beetje last van. Soms gaat het prima, maar andere keren klopt het voor geen meter. Eerlijk gezegd dacht ik dat de groep stappen had gemaakt en nu wel een beetje klaar was met die flauwekul. Niet dus."
De roeiers waren kapot van hun slechte optreden in de olympische finale op de Sea Forest Waterway, maar de hoofdcoach zat er ook stevig doorheen. "Ik ben er emotioneel natuurlijk sterk bij betrokken. Ik zag de eerste halen en die waren wel oké, maar daarna kwam de boot niet in een goed ritme en maakte te weinig snelheid. Het is doodzonde. De Nieuw-Zeelanders winnen in 5.24, maar in deze weersomstandigheden was een tijd van 5,20 mogelijk. En dat kunnen mijn jongens makkelijk roeien, dat hebben ze zo vaak laten zien in de trainingen."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.
10 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.
10 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.
10 uur geleden