Coach Clement wil dat Brugge niet alleen verdedigt tegen Dortmund
DORTMUND (ANP/BELGA) - Brugge-coach Philippe Clement wil niet alleen verdedigen tegen Borussia Dortmund. De Belgische kampioen met de Nederlanders Ruud Vormer en Noa Lang verloor in eigen huis met 3-0 van de Duitsers, maar volgens de trainer moeten zijn spelers ook zelf aanvallen. "Ik ben ervan overtuigd dat als je alleen maar verdedigt, je meer kans maakt om te verliezen."
Twee jaar geleden speelde Brugge onder coach Ivan Leko in de Champions League doelpuntloos gelijk bij Dortmund. "Het klopt dat we goed moeten verdedigen, maar we moeten ook zelf proberen te creëren", zei Clement. "En twee jaar geleden was er ook nog geen Erling Haaland bij Dortmund."
Volgens Clement hoort Borussia Dortmund tot de top tien in Europa. "Er zijn dus maar een paar teams in Europa die beter zijn. Ook in de match tegen Bayern, en dat is toch wel de absolute top, was het verschil miniem. Dortmund heeft heel veel kwaliteiten, het gaat niet alleen over Haaland. De sterkte van het team is dat het niet om één speler gaat."
Bij Brugge ontbreekt Emmanuel Dennis wegens disciplinaire redenen, meldde de club. Bij de Duitsers ontbreekt in ieder geval de Braziliaan Reinier. De 18-jarige voetballer testte positief op het coronavirus en zit in thuisisolatie.
Meer uit Voetbal
DAKAR (ANP/AFP) - De Senegalese voetbalbond gaat definitief naar sporttribunaal CAS nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup heeft ontnomen. Dat heeft voorzitter Abdoulaye Fall donderdag op een persconferentie gezegd.
5 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
19 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
20 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
21 uur geleden