Coach Cahill roemt tennisspel Sinner: goed voor een 10
MIAMI (ANP/AFP) - Coach Darren Cahill ziet Jannik Sinner de komende jaren het tennis domineren. "Zijn spel is nu al een 10 waard en hij wordt nog beter", zei de Australiër na het indrukwekkende optreden van de 22-jarige Italiaan in de finale van het masterstoernooi van Miami. Sinner speelde de Bulgaar Grigor Dimitrov in twee sets zoek (6-3 6-1) en boekte na de Australian Open en het ABN AMRO Open in Rotterdam zijn derde toernooizege van dit jaar.
"Jannik speelt al geweldig, maar kan nog beter worden. Hij zal zich blijven ontwikkelen en steeds iets sterker, sneller en slimmer worden", zei Cahill, die verwacht dat Sinner en de Spanjaard Alcaraz de 'fakkel' zullen overnemen van de grote drie die de afgelopen decennia heersten in het tennis: Roger Federer, Rafael Nadal en Novak Djokovic. "De toekomst van het tennis is bij hen in goede handen. Het is ook belangrijk voor de sport dat dit soort spelers zich aandienen."
Sinner heeft dit jaar al 22 partijen gewonnen en slechts één partij verloren. Hij klom door zijn toernooiwinst in Miami naar de tweede plaats op de wereldranglijst. "Dat is een heerlijk gevoel. Ik had nooit gedacht dat ik zover zou komen", zei de Italiaan, die zijn prestatie al snel relativeerde. "Je weet nooit of het de laatste keer is, dus het is goed om er even van te genieten en dan weer door te gaan."
Meer uit Sport
POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
10 minuten geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
18 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
1 dag geleden