Coach Cahill roemt tennisspel Sinner: goed voor een 10
MIAMI (ANP/AFP) - Coach Darren Cahill ziet Jannik Sinner de komende jaren het tennis domineren. "Zijn spel is nu al een 10 waard en hij wordt nog beter", zei de Australiër na het indrukwekkende optreden van de 22-jarige Italiaan in de finale van het masterstoernooi van Miami. Sinner speelde de Bulgaar Grigor Dimitrov in twee sets zoek (6-3 6-1) en boekte na de Australian Open en het ABN AMRO Open in Rotterdam zijn derde toernooizege van dit jaar.
"Jannik speelt al geweldig, maar kan nog beter worden. Hij zal zich blijven ontwikkelen en steeds iets sterker, sneller en slimmer worden", zei Cahill, die verwacht dat Sinner en de Spanjaard Alcaraz de 'fakkel' zullen overnemen van de grote drie die de afgelopen decennia heersten in het tennis: Roger Federer, Rafael Nadal en Novak Djokovic. "De toekomst van het tennis is bij hen in goede handen. Het is ook belangrijk voor de sport dat dit soort spelers zich aandienen."
Sinner heeft dit jaar al 22 partijen gewonnen en slechts één partij verloren. Hij klom door zijn toernooiwinst in Miami naar de tweede plaats op de wereldranglijst. "Dat is een heerlijk gevoel. Ik had nooit gedacht dat ik zover zou komen", zei de Italiaan, die zijn prestatie al snel relativeerde. "Je weet nooit of het de laatste keer is, dus het is goed om er even van te genieten en dan weer door te gaan."
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
6 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
38 minuten geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
1 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina (28) heeft bij de EK in het Georgische Tbilisi zilver gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Catharina verloor in de finale van de Italiaan Gennaro Pirelli. De Nederlander kreeg een derde straf tijdens de golden score, de verlenging van de finale.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.
2 uur geleden