Coach Bremen weg na beschuldiging fraude met vaccinatiebewijs
BREMEN (ANP) - Markus Anfang is na beschuldigingen van fraude opgestapt als trainer van Werder Bremen. Dat meldde de voetbalclub die uitkomt op het tweede niveau in Duitsland. Tegen Anfang loopt een onderzoek voor mogelijk gebruik van een vals vaccinatiebewijs.
Vrijdag werd bekend dat er een strafrechtelijk onderzoek loopt naar Anfang en diens assistent Florian Junge. Ook die heeft zaterdag, kort voor de thuiswedstrijd tegen Schalke 04, zijn ontslag ingediend. "Ik heb op grond van de ondertussen extreem belastende zaak voor de vereniging, het elftal, mijn familie en mezelf besloten dat ik mijn werk als coach van Werden Bremen met onmiddellijke ingang beëindig", liet Anfang via Werder weten.
Anfang ontkende vrijdag de beschuldiging. "Ik ben net als iedereen dubbel gevaccineerd en heb mijn beide inentingen gekregen in een officieel vaccinatiecentrum en daar ook de bijbehorende stempel in mijn gele boekje gekregen", liet hij weten. "Ik ging er uiteraard van uit dat alles in orde was."
Sportief directeur Frank Baumann verklaarde dat Anfang en Junge hun verantwoordelijkheid hebben genomen. "Ze dragen daarmee bij dat de rust wederkeert. We respecteren hun besluit", aldus Baumann, die op zoek gaat naar een nieuwe technische staf.
Meer uit Voetbal
PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
39 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
1 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
3 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
5 uur geleden