Coach Bremen weg na beschuldiging fraude met vaccinatiebewijs
BREMEN (ANP) - Markus Anfang is na beschuldigingen van fraude opgestapt als trainer van Werder Bremen. Dat meldde de voetbalclub die uitkomt op het tweede niveau in Duitsland. Tegen Anfang loopt een onderzoek voor mogelijk gebruik van een vals vaccinatiebewijs.
Vrijdag werd bekend dat er een strafrechtelijk onderzoek loopt naar Anfang en diens assistent Florian Junge. Ook die heeft zaterdag, kort voor de thuiswedstrijd tegen Schalke 04, zijn ontslag ingediend. "Ik heb op grond van de ondertussen extreem belastende zaak voor de vereniging, het elftal, mijn familie en mezelf besloten dat ik mijn werk als coach van Werden Bremen met onmiddellijke ingang beëindig", liet Anfang via Werder weten.
Anfang ontkende vrijdag de beschuldiging. "Ik ben net als iedereen dubbel gevaccineerd en heb mijn beide inentingen gekregen in een officieel vaccinatiecentrum en daar ook de bijbehorende stempel in mijn gele boekje gekregen", liet hij weten. "Ik ging er uiteraard van uit dat alles in orde was."
Sportief directeur Frank Baumann verklaarde dat Anfang en Junge hun verantwoordelijkheid hebben genomen. "Ze dragen daarmee bij dat de rust wederkeert. We respecteren hun besluit", aldus Baumann, die op zoek gaat naar een nieuwe technische staf.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
6 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
8 uur geleden